Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    2old4this
    Guest
    RDI - Board Default Avatar

Default Cat isi mai bate joc Boom de noi?

Nu am acultat la ce s-a scris pe aici si am cumparat mai ales pentru fiul meu BOOM pentru a vedea meciurile din Spania.
    N-am putut vedea pe Getafe cu Real Madrid desi era trecut in program iar imcompetentii astia mi-au dat meci din Italia.
    RUSINE BOOM !

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by 2old4this View Post
    Nu am acultat la ce s-a scris pe aici si am cumparat mai ales pentru fiul meu BOOM pentru a vedea meciurile din Spania.
    N-am putut vedea pe Getafe cu Real Madrid desi era trecut in program iar imcompetentii astia mi-au dat meci din Italia.
    RUSINE BOOM !

E normal ce sa te astepti de la niste faliti ce au achizitionat drepturile TV de la un evreu dubios.
    Preturile cele mai mari , cea mai proasta retea de distributie , programe proprii de kakao , ppv de bataie de joc , grila nici macar la nivelul celei de cablu , excrocarea saracilor montatori , jeguri de receivere , sistem de facturare plin de bug-uri si muuulte alte fac din Boom TV un DTH ce trebuie neaparat evitat si nu inteleg atat timp ce exista Max , Dolce , Focus sau Digi va puteti lasa pacaliti de un pachet DTH facut de evrei pentru piata romaneasca.
    La cat de mult v-am avertizat nu va suparati pe mine dar va meritati soarta.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    E normal ce sa te astepti de la niste faliti ce au achizitionat drepturile TV de la un evreu dubios.
    Preturile cele mai mari , cea mai proasta retea de distributie , programe proprii de kakao , ppv de bataie de joc , grila nici macar la nivelul celei de cablu , excrocarea saracilor montatori , jeguri de receivere , sistem de facturare plin de bug-uri si muuulte alte fac din Boom TV un DTH ce trebuie neaparat evitat si nu inteleg atat timp ce exista Max , Dolce , Focus sau Digi va puteti lasa pacaliti de un pachet DTH facut de evrei pentru piata romaneasca.
    La cat de mult v-am avertizat nu va suparati pe mine dar va meritati soarta.
    de la un om asa inteligent ca tine robert, nu ma asteptam la altceva, dar stii tu mai bine ce vreau sa zic oricum problema nu este de la boom ci de la televiziunea spaniola de la care preia boom meciul.

digi a schimbat pe site nr de abonati?
    Last edited by maniacdth; 1st October 2007 at 01:04.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by maniacdth View Post
    de la un om asa inteligent ca tine robert, nu ma asteptam la altceva, dar stii tu mai bine ce vreau sa zic oricum problema nu este de la boom ci de la televiziunea spaniola de la care preia boom meciul.
    Da ? serios si atunci de ce naiba nu sunt in stare sa modifice la ei pe site ?

20:00
    Getafe – Real Madrid ( Etapa Nr. 6 ) Live

De ce nu se poate modifica pe site ? asta nu e tot incompetenta ? daca au contract de preluarea de meciuri din Spania nu pot fi anuntati macar cu cateva ora inaintea inceperea partidei ? lasati-ma cu scuze din care mai de care mai hilare ei sa lauda peste tot PrimeraDivision live pe Boom Sport One ! Pai atunci sa puna o stelutza (*) in functie de decizia providerului spaniol.

Chiar ma miram ca trecuse o zi si Boom nu mi-a dat un nou motiv pentru a-i "lauda".
    Faceti bine si asa cum v-am mai zis evitati sa va lasati pacaliti cu un abonament pe doi ani la falitii astia.Sunt penibili din toate punctele de vedere.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by maniacdth View Post
    digi a schimbat pe site nr de abonati?

1.Aici discutam de falitii de la Boom
    2.numarul de abonati afisati pe situl oficial Digi TV nu deranjeaza in nici un fel pe cei ce platesc subscriptie oficiala.
    3.cand va fi cotat la bursa RCS-ul o sa aveti si datele reale pana atunci fiecare companie isi negociaza cum doreste politica de "informare" a pietei.

Revenim la Boom si noua tzeapa trasa celor ce platesc ca fraierii pentru meciurile din PrimeraDivision.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

nu inteleg de ce mi-ai sters postul
    adica Fanta isi permite mereu sa critice Boom,sa-i faca faliti si mai stiu eu cum
    ar fi trebuit sa stergi Thread-ul acesta de fapt,pt ca este fara subiect.aici autorul a criticat Boom pt faptul ca ei ar fi de vina pt ca real madrid nu a fost transmis,cand de fapt vina este a televiziunii spaniole.
    frumos era sa fie anuntat autorul thread0ul despre aceasta,cum ca Boom nu are nimic de a face cu asta si gata
    nu sa vii sa dai in Boom pt ceva ce ei nu sunt vinovati

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Parca acum e un ton cu ceva mai civilizat . Vezi ca se poate ?

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cyp123 View Post
    nu inteleg de ce mi-ai sters postul
    adica Fanta isi permite mereu sa critice Boom,sa-i faca faliti si mai stiu eu cum
    ar fi trebuit sa stergi Thread-ul acesta de fapt,pt ca este fara subiect.aici autorul a criticat Boom pt faptul ca ei ar fi de vina pt ca real madrid nu a fost transmis,cand de fapt vina este a televiziunii spaniole.
    frumos era sa fie anuntat autorul thread0ul despre aceasta,cum ca Boom nu are nimic de a face cu asta si gata
    nu sa vii sa dai in Boom pt ceva ce ei nu sunt vinovati

Pai cum ai vrea sa-i fac ? Daca sunt plini de datorii si incapabili sa-si faca o strategie de vanzari si promovare compatibila cu piata romaneasca ? (am repetat lucrul asta de mi s-a acrit).

Cauta in aceasta sectiune si ai sa gasesti sute de topicuri cu atacuri la adresa lui Digi TV . Nu am voie sa critic pe motive intemeiate o rapandula de DTH ? Cine imi interzice acest lucru ?

Daca doresti sa comentezi ceea ce scriu anumiti useri te (va) invit sa o faceti civilizat si fara onopatopee ca pe stadion.

Eu imi fac datoria pana la sfarsit si din respect pentru cei interesati de receptia TV prin satelit va sfatuiesc sa nu faceti greseala de a deveni abonati ai acestui DTH aflat in ultimile sase luni de existenta.

somnambul Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by 2old4this View Post
    @2old4this - asa cum s-a scris mai sus, nedifuzarea meciului respectiv nu a fost din vina lui Boom.
    Cat despre faptul ca nu s-a modificat programul pe site cu cateva ore inainte de chestia asta e intr-adevar o greseala, dar oricine va avea curiozitatea sa compare site-urile celor 5 dth-uri mioritice va avea surpriza sa constate ca la capitolul asta Boom da clasa big time atat din punct de vedere al continutului, cat si al prezentarii.

Nu stiu daca aveti intr-adevar motive sa regretati ca "nu ati scultat la ce s-a scris aici". Ati fi avut poate surpriza sa va fie taiat abonamentul platit pe un an inainte si sa fiti reconectat abia dupa 30 (trei zeci) de zile de asteptare si o gramada de telefoane platite din buzunar) - faza patita de doua ori pana acum de un coleg de-al meu abonat Digi, sau sa va fie taiat abonamentul inainte de expirarea termenului de plata al facturii (primita printr-un noroc, probabil, ca de obicei nu veneau) - faza patita de mine pe vremea cand am facut greseala sa fiu abonat Digi. Ce ziceti de "mostre" de genul asta, daca tot vorbim de incompetenta?
    Nu stiu ce le-o fi facut Boom celor care par atat de inversunati sa-l denigreze, dar, in calitate de abonat al lor pot sa spun ca 70% din acuzatiile care i se aduc fie sunt interpretari tendentioase, fie sunt probleme care se regasesc in egala masura (sau si mai rau) la toate celelalte dth-uri, poate cu exceptia lui Dolce.

Tot respectul.
    Numai bine!

Jucarii pentru copii:
    DM500s, DM7025s, DM800HD, Strong SRT4400, Conserva Boom, HH Strong 2100, Offset 1.2 AL (Strong), Sharp 0.5 db, TH50PV70. Abo Boom + Focus (pre-pay).

Dreambox member Expert

Posts Thanks / Likes

@Fanta. Arde jaful ala si gata lasa-l dracu de boom. Mare chestie o sa fie primul care se duce ....e normal sa fie asa ca oricum avem prea multe DTH-uri. Vad ca nici MOSAD-ul nu mai e intersat de cardurile puse in share, tot apar.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)