Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20

Thread: HD Receiver

Bătrîn fără minte Expert
    Posts Thanks / Likes

Default HD Receiver

are careva receiver care merge HD pe dish?
    si cum se leaga adaptoru ?
    am pc Twinhan merge ok pe bev
    mersi

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Wink

Quote Originally Posted by cartof_prajit View Post
    are careva receiver care merge HD pe dish?
    si cum se leaga adaptoru ?
    am pc Twinhan merge ok pe bev
    mersi
    nu am asa ceva dar as dori sa stiu daca receptoarele HD care sint momentan pe piata merg pe HD pe BEW si DN fara adaptoare si alte chesti..........

Bătrîn fără minte Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by kiwwi View Post
    nu am asa ceva dar as dori sa stiu daca receptoarele HD care sint momentan pe piata merg pe HD pe BEW si DN fara adaptoare si alte chesti..........
    pe bev merg asa cum sint

Reclamant Expert
    Posts Thanks / Likes

Cred ca toate receiverele HD fta de pe piata nu se descurca, deocamdata, decit cu canalele HD din pachetul BEV. In esenta cele mai multe sint compatibile MPEG4, fiind posibil, ca atare, sa receptioneze si sa decodeze si semnalul canalelor HD din pachetul Dish. Cu toate astea, datorita modulatiei 8psk a canalelor respective, cele mai multe au nevoie de un adaptor (modul) 8psk. Se spune ca ultimele productii ale firmelor Viewsat si Sonicview au un spatiu care permite atasarea unui astfel de modul. Pentru orice alte marca sau pentru productii mai vechi ale acelorasi firme, sunt necesare diverse interventii hardware (la primele serii de receivere HD FTA nici nu sint posibile interventii). In plus, chiar daca manualele documenteaza posibilitatea demodularii 8psk, trebuie sa avem in vedere ca Dish utilizeaza un format particular in aces sens.
    Si eu astept informatii asupra modulelor respective.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Modulele 8psk pentru sonicview sint deja pe piata si intradevar se instaleaza in receiver foarte simplu insa modulul pentru viewsat inca nu a aparut.modulul de la sonicview nu se potriveste in viewsat pentru ca este mai lung.

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Laurentiu are dreptate, Sonicview merge pe DN si Bev , cu adaptor instalat, eu am un VS 9000 HD , merge doar pe Bev, trebuie sa apara adaptorul next week. Q este foarte bun.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default HD- pansat 9200

...........ce "sanse" are noul receivar scos de pansat?, e posibil sa fie le concureze pe : Viewsat 9000HD sau Sonicview 8000 HD .........momentan care dintre ele au sanse mai bune?!

100% Tiran Teacher
    Posts Thanks / Likes

Sonicview 8000 + adaptor e pe piata de multisor si merge atit pe bev cit si pe dn HD. E singurul care merita la ora actuala.
    In momentul cind bev va trece canalele HD pe 8psk (asa cum are DN acum) numai sonicview va merge. Celelalte receivere vor fi bune numai daca apar adaptoare.

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Default Atentie pentru toti Romani

Atentie!
    Din propria experienta nu va luati dupa sfaturile de pe toate saidurile sa va cumparati Sonicview 8000 HD.
    Eu am Dreambox 7020 si vreau sa va spus ca am luat si un Sonicview 8000 HD si cu modulul care se instaleaza in ea pentru a vedea in HD,
    Din propria experienta este o baxa de nimic ( de cacat) aruncati bani mai bine va orientati la alte receivere.(captiveWorks 3000 HD.) daca vreti ceva in HD,
    Nu uitati e un sfat.
    Salutari.
    New York

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Gicus View Post
    Atentie!
    Din propria experienta nu va luati dupa sfaturile de pe toate saidurile sa va cumparati Sonicview 8000 HD.
    Eu am Dreambox 7020 si vreau sa va spus ca am luat si un Sonicview 8000 HD si cu modulul care se instaleaza in ea pentru a vedea in HD,
    Din propria experienta este o baxa de nimic ( de cacat) aruncati bani mai bine va orientati la alte receivere.(captiveWorks 3000 HD.) daca vreti ceva in HD,
    Nu uitati e un sfat.
    Salutari.
    New York

eu as spune sa vi cu detali ,ce ai patit si dece spui ca este o baxa de nimic..........CE SA INTIMPLAT deoare-ce vad ca ai un linux si de obicei cam cine are Linux nu se mai intoarce la coreene cum de te-ai incumetat........
    oricum bucurate ca ai un super receptor 7020DM

NUMAI BINE

Moderator Teacher
    Posts Thanks / Likes

Atentie!
    Nu uitati e un sfat.
    Salutari.
    New York
    bun raspunsul
    vad ca faci diferenta dintre un linuxreciver si un HDreciver care multi nu au inteles asta
    de abia astept si eu sa iasa un linuxHD ca nu ma mai bag pe nici un reciver de pe piata poate sa fie super HD(a mai souso un moderator deal nostru)

rasponsu meu vindel acuma cit ai timp

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by olteanu View Post
    bun raspunsul
    vad ca faci diferenta dintre un linuxreciver si un HDreciver care multi nu au inteles asta
    de abia astept si eu sa iasa un linuxHD ca nu ma mai bag pe nici un reciver de pe piata poate sa fie super HD(a mai souso un moderator deal nostru)

rasponsu meu vindel acuma cit ai timp
    ...............ia te uita..........si eu credeam ca sint singurul care "sta la coada" pt. un linuxHD , stie cineva "ceva" despre aceste receivare daca o sa apara si care ar fi modelele?......

100% Tiran Teacher
    Posts Thanks / Likes

LinuxHD exista. Studiati acest site si veti gasi raspunsuri. Ce nu exista si probabil nu va exista pentru mult timp este suportul pentru nord-america. Iar cine asteapta Dreambox-8000 sau TD-hd atunci sa aibe rabdare cit mai multa, posibil ani.
    Desi nu imi vine usor, ramin la convingerea ca acum pentru noi aici numai coreeismul de sonicview e acceptabil. Kkt sau diaree, totusi merge.

Eu am un DB7025 care maninca nori la viteza de decriptie si cardsharing insa nici in ziua de azi nu are guide pentru dishnetwork. Daca nu au fost ei in stare sa bage un amarit de guide, ce va face sa credeti ca la un linuxHD vor scoate 8pks?
    Si apoi vreti sa da-ti 1000 euro pe un dream8000 ca sa decriptati numai canale normale?

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Atentie!
    Nu uitati e un sfat.
    Salutari.
    New York
    Fratilor, eu am avut captiveworks 3000HD, prost support, freezing foarte mult, este adevarat ca au mai avansat cu fixurile acum, dar multa lume este dezamagita, acum am un VS 9000HD, si imi vine Modulul saptamina viitoare, sa speram ca totul o sa mearga brici, pina acum bev HD fara nici o problema.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Este confirmat acum pe alt forum ca VS 9000 HD merge cu adaptor pe Dish HD

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)