Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default IPTV de la Romtelecom

Ce se mai aude cu lansarea de IPTV de la Romtelecom?

Eu am doua abonamente la DIGI in acest moment, insa daca apare IPTV de la RTL atunci renunt la cel putin unul din ele. Si asta pt ca m-am saturat sa platesc doua abonamente daca vreau sa ma uit in living sau in dormitor si nici sa nu pot sa vad programele de pe verticala.

Deocamdata nu trec la Dolce (desi grila de programe este mult mai atractiva) pt ca astept sa vad ce se inatmpla cu IPTVul. Nu vreau sa mai dau gauri in pereti ...

Apropos, cum functioneaza LNBul dublu? Trebuie sa trag doua fire din el pana in casa? Vreau sa imi pun un lnb dublu ca sa vad si programele de pe verticala.

LNBul quadruplu la ce foloseste? Pot vedea si alti sateliti sau trebuie mai multe LNBuri orientate diferit?

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default si inca ceva legat de LNB

De unde pot cumpara un LNB dublu, ce marca si la ce cost sa ma astept?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Smile

Quote Originally Posted by Philidam View Post
    De unde pot cumpara un LNB dublu, ce marca si la ce cost sa ma astept?
    salut , vezi aici : www.peruvision.ro , www.elstar.ro , www.catec.ro , www.prosat.ro , www.dk-sat.ro etc. noroc.

Stargate FAN Teacher
    Posts Thanks / Likes

Apropos, cum functioneaza LNBul dublu? Trebuie sa trag doua fire din el pana in casa? Vreau sa imi pun un lnb dublu ca sa vad si programele de pe verticala.

LNBul quadruplu la ce foloseste? Pot vedea si alti sateliti sau trebuie mai multe LNBuri orientate diferit?
    Un LNB dublu funcţionează exact ca doua LNB-uri independente (quad = 4 LNB-uri independente). Şi da la LNB-ul twin trebuie să tragi doua cabluri coaxiale pnă n cameră.

Ca să vezi mai mulţi sateliţi ai nevoie fie de un motor, fie de o antenă cu suport multifeed + switch diseq, fie de mai multe atene + switch diseq.

Stargate FAN Teacher
    Posts Thanks / Likes

Double post (tot apare database error!)

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dondos View Post
    Un LNB dublu funcţionează exact ca doua LNB-uri independente (quad = 4 LNB-uri independente). Şi da la LNB-ul twin trebuie să tragi doua cabluri coaxiale pnă n cameră.

Ca să vezi mai mulţi sateliţi ai nevoie fie de un motor, fie de o antenă cu suport multifeed + switch diseq, fie de mai multe atene + switch diseq.
    Multumesc pt sfat. Eu am antena cu motor, insa mi-ar fi mai usor sa nu mut antena de fiecare data.
    La antena cu suport multifeed + switch diseq tot asa trebuie sa trag mai multe cabluri pana in receiver? Sau este de ajuns unul? Eu vreau o solutie din care sa vina doar un singur fir de la antena in casa (chiar nu mai pot impusca peretii).
    Ca sa vad si programele din verticala si Hotbird, ce solutie imi recomandati, fara sa mut antena si sa trag mai multe cabluri? Ce alti sateliti mai au programe interesante si FTA, in engleza, franceza, italiana sau spaniola?
    Multumesc.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Multumesc pt sfat. Eu am antena cu motor, insa mi-ar fi mai usor sa nu mut antena de fiecare data.
    La antena cu suport multifeed + switch diseq tot asa trebuie sa trag mai multe cabluri pana in receiver? Sau este de ajuns unul? Eu vreau o solutie din care sa vina doar un singur fir de la antena in casa (chiar nu mai pot impusca peretii).
    Ca sa vad si programele din verticala si Hotbird, ce solutie imi recomandati, fara sa mut antena si sa trag mai multe cabluri? Ce alti sateliti mai au programe interesante si FTA, in engleza, franceza, italiana sau spaniola?
    Multumesc.
    Cauta aici: http://www.flysat.com/ si apasa pe FTA TV dupa care alegi emisiuni FTA pe limba vare vrei, succes

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)