Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default In sase luni adio Boom !!

In maxim sase luni Boom TV , aflat in pargul unui puternic colaps financiar ,va fi vandut.Pe lista cumparatorilor sunt : DolceTV , ucranienii de la Tricolor si ultimul pe lista dar cu cele mai mari sanse un controversat om de afaceri roman aflat in top 300.
    Asa cum v-am anuntat de acum un an de zile Boom nu mai poate continua si singura solutie este vanzarea.
    Daca va aduceti aminte situatie similara a fost cu Focus tranzactionat intre ESS si UPC , dar din pacate UPC-ul nu l-a dus la nivelul pachetului din Cehia si Ungaria.Si in cazul lui Focus v-am avertizat asupra problemelor ce le aveau in acel moment in ciuda dezaprobarilor venite de la anumiti obscuri montatori.
    Adio Boom !

Informatie 101% oficiala , reala si verificata

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Si ce e rau in asta,nu o sa dea faliment ci o sa fie vandut !

I'm the truble man! Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

as prefera sa fie cumparati de dolce . Insa , daca imi baga telefon pe gat ii trimit undeva!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    In maxim sase luni Boom TV , aflat in pargul unui puternic colaps financiar ,va fi vandut.Pe lista cumparatorilor sunt : DolceTV , ucranienii de la Tricolor si ultimul pe lista dar cu cele mai mari sanse un controversat om de afaceri roman aflat in top 300.
    Asa cum v-am anuntat de acum un an de zile Boom nu mai poate continua si singura solutie este vanzarea.
    Daca va aduceti aminte situatie similara a fost cu Focus tranzactionat intre ESS si UPC , dar din pacate UPC-ul nu l-a dus la nivelul pachetului din Cehia si Ungaria.Si in cazul lui Focus v-am avertizat asupra problemelor ce le aveau in acel moment in ciuda dezaprobarilor venite de la anumiti obscuri montatori.
    Adio Boom !

Fanta

Nu e prima oara cand apar astfel de zvonuri.
    Boom e relativ departe de atingerea obiectivelor initiale.Daca se vinde cu atat mai bine ca....poate elibereaza cineva "franele de mana"!

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

pina la vanzare...vor sa adune multi abonati..ultima oferta...preiau abonati de cablu din retele rurale...nu tocmai in conditii rele...fata de dcs sau rcs...

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

daca aceata informatie era semnata de altcineva. poate credeam

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by salento View Post
    Nu e prima oara cand apar astfel de zvonuri.
    Boom e relativ departe de atingerea obiectivelor initiale.Daca se vinde cu atat mai bine ca....poate elibereaza cineva "franele de mana"!

In primul rand ma bucur sa te revad online after long time Salut si topicul tau pe pe alt board in care ai facut trimitere la cifra de abonati Boom (~60.000) si ai temperat fabulatiile unor montatori marunti.

Cat despre vanzarea lui Boom sunt convins ca te bucuri mult mai mult decat mine iar eu normal nu pot decat sa ma bucur pentru tine

Cat despre frane ce sa-i faci ? unde poate ajunge o masina cu frana de mana trasa....sunt convins ca daca in Boom nu ar fi fost evreii ci doar oameni ca tine , cd si alti cativa meseriasi Boom ar fi fost azi mult peste Dolce.
    Dar asta-i viata , ce-a fost a fost , ma bucur insa ca a doua oara (dupa cazul Focus) am intuit din prima luna de lansare ca fara o vanzare catre alti acyionari falimentul nu putea fi evitat.

Have a nice day my friend !
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Ce se mai bucura unii de raul altora. Eu ma bucur dar din alte motive. Ma gandesc ce vor face cei cateva mii de abonati? Cine le va plati daunele sau re-orientarile?
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

............... Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Viitorul proprietar !

Quote Originally Posted by skycleaner View Post
    Ce se mai bucura unii de raul altora. Eu ma bucur dar din alte motive. Ma gandesc ce vor face cei cateva mii de abonati? Cine le va plati daunele sau re-orientarile?
    Pai nu e logic ,viitorul proprietar asta in cazul ca se vinde dar daca da faliment si dispare .... contul de pierderi.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

nimic nu se pierde...totul se transforma...pina la 1 ianuarie boom va trece de 100.000 de abonati...breakevenpointul de care are nevoie orice dth...cine-l cumpara nu poate dacit sa-l duca mai departe...in conditii mai bune chiar...

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Da , stim , ti-a zis varul unui prieten care e montator de noapte in Gorj .

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

cam ai dreptate..ii prinde noaptea lucrand...

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    ................

Fanta
    cine o fi nenea din top 300 controversat........si sa aiba tangenta televiziunea sau cu platformele digitale?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by lukas75 View Post
    cine o fi nenea din top 300 controversat........si sa aiba tangenta televiziunea sau cu platformele digitale?

sa fie GIGI?
    ca nu l-o lasat sa faca BECALI TV!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Sa fie din top 10 cu ceva aroma de petrol?

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)