Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6
    Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Cumpar Dream 500 sau clona

Cumpar DREAM 500 sau clona a acestuia . Imi pare rau ca am pus si varianta clonelor dar astea sant posibilitatile .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

La ELSTAR Oradea se gaseste o clona cu 460 lei (Optibox) iar un Dream 775 lei.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Cam rapida ieftinirea vad in magazine. Oare de ce ?

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Cine dracu cumpara clone ? Decat sa stea cu ele pe stoc mai bine le vand la jumate de pret , insa nici asa nu cred ca isi vor gasi fraierii care sa cumpere asemenea rebuturi .

In acest caz proverbul ardelenesc : Ieftin la făină si scump la tărâte se aplică cu succes .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Cred ca nici daca s-ar regasi numele tau pe statul de plata de la Dream multimedia nu ai avea atatea de spus contra clonelor.
    1. Clonele sunt o varianta pentru cei cu bani mai putini...

2. Nu e obligatoriu sa fie mai proaste...pana la urma e aceasi placa electronica..si neavand costuri legate de dezvoltare, promovare, etc ar putea probabil folosi chiar si componente de calitate si sa aiba costuri mai reduse.

Este poate aceasi chestie cu un produs Panasonic care la inceput se facea in japonia dar apoi din cauza caderii preturilor produsul se fabrica in China de catre acelasi producator dar la alte costuri.

3. Prin comparatie am un dreambox original si un optibox care functioneaza in paralel cu aceleasi setari...nu observ nici o diferenta ...nici calitate semnal tuner, nici imagine pe televizor, nimic.

4. Pana la urma e alegerea fiecaruia cati bani da si pe ce...restul e doar numar de posturi si offtopic...comentariile sunt in plus..exista un thread care se ocupa de problema clonelor...dupa mine ajunge

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Multumesc ptr comentarii . No coment .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)