Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
    Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Pentru prima oara incep sa fiu multumit de oferta Digi TV !!!

Nu sunt multumit 100% de ceea ce ofera Digi TV la ora actuala, dar prin introducerea National Geographic Wild, Eurosport 2, HBO Comedy, Crime+, Series+ , Poen! si Reflektor incepe sa arate a DTH OK.

Am inteles ca se poarta negocieri cu Zone Vision Romania pentru MGM si Sport 1 Romania, felicitarile mele Digi TV . O sa vina si Boomerang in maxim 6 luni deoarece la presiunile RCS cei de la Turner au inceput sa lucreze la localizarea canalului pentru piata romaneasca .

Receiverul TWIN TUNER e ceva absolut necesar si Digi TV s-a miscat in aceasta directie exact cum trebuie, va mai aparea si receiverul HDTV Humax cu HD de 300GB si PVR si poate chiar si un model TWIN TUNER din aceasta categorie.

Mai astept vreo cateva lucruri de la Digi TV si atunci va arata ca un DTH adevarat: canale proprii de filme, canale proprii de seriale , canale proprii de sport, Liga 1 si mai multe canale de muzica plus canalele Disney, Sci-Fi.

Oricum Digi TV a inceput sa-mi dea impresia ca este pe drumul cel bun, noroc cu amenintarile concurentei...

Toate cele bune si succes in continuare !

P.S.: Este prima oara cand laud un DTH romanesc !
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

a intrat /v-a intra esp2 ?

in rest ai dreptate, intr-adevar se vede ca se misca in directia buna ...
    4w,1w,5e,13e - humax II (triax 1.1m)
    39e - dm7020, echo790 (0.85m) BV
    2 coship-uri dolce in dulap

Ghost Man Expert
    Posts Thanks / Likes

Da, incepe sa se miste in directia buna......totusi ramane o intrebare: oare cat va putea mentine pretul scazut(la noi inca este necesar)?

Si inca ceva...cu cat se va dezvolta mai mult ...!....cu atat va fi o tinta mai interesanta.....
    Stiu ca nu stiu nimic..!
    The Show Must Go On

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Pretul scazut va fi mentinut, ganditi-va ca RCS cand negociaza pretul la canale de fapt il impune, ca nici un canal nu isi permite sa piarda 3 000 000 de abonati prin iesirea din grilelor de cablu RCS/MKTV/SCS(Romania, Ungaria, Slovacia) si DTH Digi TV(Romania, Ungaria, Cehia, Slovacia, Serbia, Croatia) .

Ganditi-va ca preturile la aceste canale pentru RCS/RDS sunt la jumatate din pretul pe care il platesc micii operatori de cablu de la noi, inclusiv alti operatori si mai mari care au zeci de abonati .

Pentru unele canale pentru care majoritatea cablistilor platesc 14centi/abonat RCS plateste 4 centi, etc...

Toate cele bune !
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Astept cu nerabdare intrarea acestor canale. Eu am mai laudat Digi cand a fost cazul, dar i-am si criticat cand am considerat ca e nevoie. Intradevar lucrurile merg in bine (semnal, EPG, exclusivitati, chiar si temporare). Eu am fost multumit de Digi in totalitate pana cand a pierdut (de fapt nu ei au pierdut ci niste televiziuni, numai ca nu s-au implicat si ei suficient in lupta) niste drepturi de transmisie ale unor evenimente importante (pe care le pot vedea si in alta parte, dar as prefera sa platesc ceva in plus si sa le vad la Digi). Daca intra toate aceste 8 canale (din care ma intereseaza doar 4, in ordinea prioritatii: Eurosport 2 RO, Boomerang, MGM si Sport1) un singur lucru m-ar face sa renunt la Digi: Liga I! Liga I va produce migratii masive, iar daca va fi achizitionata de un DTH (si primele 2 optiuni ajung) vor ramne cei doi mari (D&D) si cel care le va achizitiona. Daca le ia unul din acestia, e jale ramane doar batalie in doi.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Trebuie sa recunoastem ca Digi a inceput aceasta toamna cu dreptul...si bombele nu se opresc aici. Singurul "pacat", greu de rezolvat, ramane, in continuare, relatiile cu clientii... In rest, numai de bine.
    Felicitari si din partea mea...

P.S. Cum recunosc ca sunt anti-romtelecom, sper ca in lupta pentri Liga 1 sa castige DigiTv :P
    Salut Prieteni!

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu-i mai laudati atata ca li se urca la cap...

Apropo, cand o sa functioneze normal EPG-ul, fara hieroglife (#&^%), textul sa fie complet, nu sa se opreasca fraza la jumatatea ei ? Cand o sa avem EPG pe Kanal D, Sport Klub, Romantica si alte canale care necesita EPG ?

Cu semnalul ziceti ca s-a rezolvat, sincer pe TP-urile cu Pro TV, Antena 1, nu se simte nimik...Pe celelalte da, asa se pare ca a mai crescut nivelul semnalului

A, si inca ceva, pe Spice, chiar era nevoie de doua coloane sonore

De marea lor problema nu mai spun nimca, ca nu e cazul.......

P.S.: Si o remarca pozitiva: am sunat acum 2 zile la call center si parca s-au schimbat lucrurile (persoanele) pe-acolo, e mult mai bine

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rpintea View Post
    P.S.: Si o remarca pozitiva: am sunat acum 2 zile la call center si parca s-au schimbat lucrurile (persoanele) pe-acolo, e mult mai bine

"Nu-i mai laudati atata ca li se urca la cap..." pai...asa ne-a fost vorba...noi nu-i mai laudam pe cei de la DigiTv si incepi tu! E frumos...
    Salut Prieteni!

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Talking

Quote Originally Posted by rpintea View Post

Apropo, cand o sa functioneze normal EPG-ul, fara hieroglife (#&^%), textul sa fie complet, nu sa se opreasca fraza la jumatatea ei ? Cand o sa avem EPG pe Kanal D, Sport Klub, Romantica si alte canale care necesita EPG ?

A, si inca ceva, pe Spice, chiar era nevoie de doua coloane sonore
    Cu EPG asta cam asa este. Dar nu putem sa le avem pe toate dintr-o data. Probabil, cu timpul, se vor rezolva, daca nu toate, macar mare parte din neajunsurile semnalate de abonati. In ceea ce priveste cele doua coloane sonore la Spice, hehe, este pentru cei care nu au televizor stereo
    ... strong like Baloo The Bear !
    www.xmissy.nl
    www.dump.com
    www.redtube.com
    Latitude: 44.455°
    Longitude: 26.048°
    Latitude: -42.869°
    Longitude: 147.328°
    Latitude: -46.404°
    Longitude: 168.356°

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...1&postcount=20

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...1&postcount=25

pentru ce mizerii a scris aici nenea ********de sw astept scuze ! daca nu ma retrag de pe rdi !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Pana nu o sa vad ESP 2 RO in oferta DIGI nu voi fi multumit pot ei sa introduca si 100 de canale de kko...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

bravo,ca bine spui.
    cine se mai uita in ziua de azi la niste filme obosite si prafuite de cat au stat in raft?singurul lucru ce intereseaza sunt transmisiile sportive.asa ca
    vrem premier league si la digi

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

E doar parerea mea sau HBO Romania a devenit nesimtit de prost?
    Reluari in nestire, filme expirate si mai ales de duzina difuzate de zeci de ori...

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

da, se misca in directia buna, nimic de zic, dar cum ar fi daca ar pune la dispozitie niste recievere calumea? daca tot nu putem sa alegem in ce conserva introducem cartela, macar un reciever adevarat sa fie pus la dispozitie, pt ca hss-urile aste sunt jalnice, 'geaba se misca ei in directia buna, grila de programe extraordinara etc, daca nu putem vedea toate astea din cauza ca conserva e in greva...Chiar nu exista nici o posibilitate sa folosesc cartela cu alt reciever?
    ...si ar fi frumos daca ar functiona subtitrarea pe HBOcomedy si Cinemax.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Oare de ce au fost introduse in ultimele zile ale lunii ? Ca sa fie functionale la data de 1 ale lunii urmatoare , doooh .

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by zmeura View Post
    Upss,scuze,merg foarte bine pe conserve.
    Iti garantez ca la fel de mine merg si pe Humaxuri, dar dupa cum vezi cam aceste doua tipuri de receptoare apar si in contracte...
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)