Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Info Satelit 4/2007

A aparut numarul 4/2007 al revistei Info Satelit.

Din cuprins :
    -OptiBOX
    -Fotbal FTA
    -Lumea HD
    -Tehnotrend
    -Studiu comparativ privind receptia pachetelor DTH (material realizat de ********* , satelescu si mihaip)

Pentru a va abonamente sunati la :
    0372704521
    0264433528

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Angry

Plus inca un anunt in care ne spun ca se va majora pretul la 140.000 lei vechi !
    O sa ajunga sa coste cat un lnb nou mai prost .

"Say hello to my little friend"

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Sumarul in extenso la www.info-satelit.ro ! gasiti deasemenea rezumatele pana la numarul precedent ( in arhiva ) !

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Smile

Azi l-am ridicat si eu de la posta. Maine abia astept sa-l citesc,la servici in liniste . Felicitari echipei InfoSatelit.... ,si pe viitor le doresc sa o tina tot asa'The Best

ps:ce mi-as dori eu cel mai mult, daca s-ar putea sa apara mai des(odata pe luna) ar fii super.

Bobi.
    Cred ca Dumnezeu a pierdut Romania la poker!
    Suntem o natie de cersetori...

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Da,l-am luat si eu azi de la posta si intradevar se scumpeste pe 2008 la un pret de 14,5lei.
    Antena Parabolica 1,8m Al cu 1 Lnb Invacom Quad 0,3db/Montura Polara/Actuator 18"/Pozitioner Diseqc Moteck V-BoxII/Antena Offset 1,2m AL fixa cu 1 Lnb Inverto Quad 0,2db/1xDM920UHD 4K.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

scrie ceva de Z100 ? ca nu am apucat sa ajung la posta ! inca ....
    Cand esti mort , nu stii ca esti mort . E greu doar pentru ceilalti !
    La fel si cand esti prost ...
    __________________________________________________ _____________________________________________

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

sincer este scump la 14 lei poate daca formatul ( mai multa informatie ) si calitatea hartiei (aici sunt sub orice critica nu cred ca fie o revista cu hartie atat de slaba calitativ ) ar fi mult mai bune ar merita . eu am renuntat la abonament . personal le doresc un tiraj foarte mare si sper sa ma razgandesc daca calitatea o sa creasca .

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

O veste buna ! dupa negocieri de ultima ora cu Posta Romana ...revista isi pastreaza vechiul pret ...vechiul format...vechea echipa...si speram vechii cititori !

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Unhappy

Pacat ca este asa de complicat sa obtii un abonament!
    @mihaip: Nici pana in ziua de azi nu m-a contactat d-ra aceea de la revista pentru a-mi spune cum pot plati si eu pentru un abonament!

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Smile

Quote Originally Posted by SatWien View Post
    Pacat ca este asa de complicat sa obtii un abonament!
    @mihaip: Nici pana in ziua de azi nu m-a contactat d-ra aceea de la revista pentru a-mi spune cum pot plati si eu pentru un abonament!
    Salut, eu m-am abonat foarte simplu ,am sunat la Cluj , la editura RIP , am dat toate datele si cand imi vine revista la posta la mine in oras , platesc . Noroc

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

pentru echipa - tot respectul , pentru pret iarasi un punct in plus dar pentru format mai trebuie facut ceva . mai multe teste pentru tehnica tv-sat aflata pe piata din romania cred ca aceste lucruri sunt interesante pentru cititori sunt multe articole in revista care sincer nu le vad rostul ( informatii despre programe nou aparute 4-5 pag. , footschool tv ,fotbal minut cu minut , merci tv5 ,lumea islamica etc ) mai multa informatie si teste despre receptoare cred ca ar face revista mult mai interesanta .

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

l-am primit si eu azi,e o revista buna cu noutati de ultima ora din toate domeniile dar chiar nimic la rubrica actualitatea pay-tv,cu ceva ani in urma apare frecvent aceasta rubrica chiar scheme de programatoare,cartele tin minte mi-am facut un programator in mod phoenix dupa o schema din aceasta revista.Eu va doresc succes in continuare.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

@mihaip
    Vreau sa felicit prin aceasta cale echipa,articole f bune,dar mai trebuie cum se zice mai sus lucrat la rubrica (ca altadata cum era) despre actualitatea pay tv(mai aprofundat you know what I mean ),laborator(rec ieftine pt amatori si pt profesionisti),alte rubrici noi,oricum revista in general e buna si respect efortul si munca pe care o depuneti!
    P.S.Va doresc cati mai multi abonati,iar eu fiind abonat, azi am luat revista de la posta stiind faptul ca e singura revista f buna si unica de la noi!
    FOCUS-UPC;RCS-digital cablu;Digi Net;Digi mobil;BAYERN MUNCHEN &ACMILAN;
    .de

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Sugestiile voastre sint foarte importante pentru noi ! va multumesc pentru interesul pe care ni-l acordati ! Cat despre "pay tv" ... ghilimelele obligatorii... trebuie sa facem o mica analiza a fenomenului ... dupa cum ati remarcat, dupa intrarea in CE , toate revistele si site-urile care "luminau" subiectul ...au lasat-o mai moale ! si cred ca stiti si voi de ce ! Evident ca vom scrie despre lucrurile mai speciale la care vom avea aces dar ... nimeni nu mai risca azi sa faca un curs de "hakerologie" ! ... asta ca sa nu mai spunem ca numarul hakerilor adevarati ...incape pe degetele unei maini si sint ...sa zicem "at low profile" .... Revista doreste sa acopere cat mai larg fenomenul televiziunii prin satelit ... inclusiv programe exotice, mai ales FTA, subiecte de larga audienta ( sport ) , o viziune cat mai larga asupra fenomenului ... evident nu vom abandona filonul tehnic dar ... ne este din ce in ce mai greu ... asta pentru ca toate sursele traditionale de informatie ... au devenit publicatii de reclama ... ca deh ... asta aduce banul !

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Nu vreau sa supar pe nimeni dar de cand a plecat Balanescu s-a subtiat ca informatie revista si de aceea eu am renunta la abonament de acum 3 numere dar tot o mai cumpar cand o gasesc pe la magazin.
    ROMANI prin nastere,OLTENI prin gratie divina!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)