Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6

Thread: Soft Hyundai

In The Matrix Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Soft Hyundai

Salut . Este vreun soft nou pentru HSS-3169NA ? ca la al meu vad ca e din 02.02.2007 si ma dispera cu salvarea datelor la fiecare selectare a programelor din lista cu butonul OK . Daca este , care e modalitatea de upgradare ? Multumesc .

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

12687 V SW DL 3169
    12607 V SW DL 3169

Asta am gasit la o scanare cu ProgDVB-ul...am incercat pe ambele frecvente prin combinatia de butoane CH +-....dar nu gaseste nimic..
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

In The Matrix Expert
    Posts Thanks / Likes

Multumesc pt. raspunsuri . Am reusit actualizarea softului pe tr. 12607 H , pe Pro Cinema . Dupa actualizare a aparut un mesaj : Software actualizat la ver. 1.04 ; interesant ca nu s-au sters programele memorate , la informatii sistem data ultimului soft este tot 02.02.2007 dar .... surpriza : a disparut problema care ma enerva , am primit mesajul odios doar la primul OK dupa actualizare . Multumesc inca odata .

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by raks67 View Post
    Multumesc pt. raspunsuri . Am reusit actualizarea softului pe tr. 12607 H , pe Pro Cinema . Dupa actualizare a aparut un mesaj : Software actualizat la ver. 1.04 ; interesant ca nu s-au sters programele memorate , la informatii sistem data ultimului soft este tot 02.02.2007 dar .... surpriza : a disparut problema care ma enerva , am primit mesajul odios doar la primul OK dupa actualizare . Multumesc inca odata .
    shefule, chiar prima data am crezut si eu,dar am dat upgrade (eu tot 1.04 am avut initial dar credeam ca au scos bug-ul fara sa modifice nr. de versiune), dar "surpriza" PROBLEMA PERSISTA.
    defapt cand salveaza datele el salveaza nivelul de volum.
    incearca si tu sa modifici volumul si vezi ca conserva salveaza la dupa fiecare iesire din lista de programe.

acuma e perioada de "BOMBE" la digi.as vreau si eu o bomba defapt o petarda

pt DIGI: sa modificati ulltimul soft HSS-1160NA pt. HSS-3169NA sa corectati bugul asta tare enervant.

[DIGI-S/C Extra Complet] [0.8m Fe, LNB 0.2dB 1W+19.2E, DM500S] [0.9m Al, LNB 0.2dB Quad 1W, HSS-1160NA] [1.5m Al Motorized (15W-53E), LNB 0.2dB, Sunray4 SR4 TripleTuner] [Humax DIGI+C][15W-68.5E]

In The Matrix Expert
    Posts Thanks / Likes

Patroane szili_boy , trebuie sa-ti spun ca la receptorul meu chiar am scapat de acele mesaje , stiu faza cu salvarea datelor dupa reglarea volumului dar la mine aparea mesajul si fara sa modific volumul vreunui program , chiar daca alegeam cu butonul OK din lista acelasi program pe care eram inainte dadea mesajul respectiv . Asa ca eu sint multumit ca am fost ajutat si recomand celor care au aceasta problema sa faca o reinprospatare a softului ( faza cu revenirea la setarile fabricantului nu am incercat-o , poate se rezolva si asa problema mea ) . Toate cele bune .

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by raks67 View Post
    Patroane szili_boy , trebuie sa-ti spun ca la receptorul meu chiar am scapat de acele mesaje , stiu faza cu salvarea datelor dupa reglarea volumului dar la mine aparea mesajul si fara sa modific volumul vreunui program , chiar daca alegeam cu butonul OK din lista acelasi program pe care eram inainte dadea mesajul respectiv . Asa ca eu sint multumit ca am fost ajutat si recomand celor care au aceasta problema sa faca o reinprospatare a softului ( faza cu revenirea la setarile fabricantului nu am incercat-o , poate se rezolva si asa problema mea ) . Toate cele bune .

poate difera de hardwarein fine eu inca am probleme.m-am saturat de hyunday-uri

plus la HSS-1160 receptorul schimba programele cand vrea el.
    Last edited by szili_boy; 23rd September 2007 at 20:33.

[DIGI-S/C Extra Complet] [0.8m Fe, LNB 0.2dB 1W+19.2E, DM500S] [0.9m Al, LNB 0.2dB Quad 1W, HSS-1160NA] [1.5m Al Motorized (15W-53E), LNB 0.2dB, Sunray4 SR4 TripleTuner] [Humax DIGI+C][15W-68.5E]

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)