Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Angry Barfe si discutii fara rost

Fratilor un singur lucru nu pricep. De ani de zile tot cautam pe binuri - coduri noi pentru Viewsat si alte receivere.
    Umila mea intrebare este - Daca in lumea asta apare crack aproape la orice logiciel important, si o armata intreaga de programeuri sau hackeri se pun pe traba, cum se face ca nimeni n-au cracat codurile sa devina opensource ? Deci si cei cu stiinta de carte sa le poata dezvolta mai departe.
    Oare programerii care lucreaza ptr. Viesat mai nou ptr. SonicView stau pe o insula si sint paziti de vatafii lor din Corea sau China...

Fratzilor sa fiti iubiti

100% Tiran Teacher
    Posts Thanks / Likes

@faxzen
    "armata de programatori" o numeri pe degetele de la o mana. Iar cei care stiu sistemul - mai tai vreo 3 degete.
    Si daca sint aproape unici si platiti bine de ce si-ar posta sursa?! Inseama ca le-a luat Dzeu mintiile pentru a satisface o multime de cersetori de freetv.
    Cine crede ca fiecare receiver de pe la noi are programatorul/programatorii lor se inseala. Cine crede ca pansat duce in spate numai pansat iarasi se inseala.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by faxzen View Post
    Fratilor un singur lucru nu pricep. De ani de zile tot cautam pe binuri - coduri noi pentru Viewsat si alte receivere.
    Umila mea intrebare este - Daca in lumea asta apare crack aproape la orice logiciel important, si o armata intreaga de programeuri sau hackeri se pun pe traba, cum se face ca nimeni n-au cracat codurile sa devina opensource ? Deci si cei cu stiinta de carte sa le poata dezvolta mai departe.
    Oare programerii care lucreaza ptr. Viesat mai nou ptr. SonicView stau pe o insula si sint paziti de vatafii lor din Corea sau China...

Fratzilor sa fiti iubiti
    Ca sa iti raspund eu hackerii trebuie sa aive un motiv ca sa le crackuiasca.primul motiv pt hackerii romani sint banii.In al doilea rind trebuie sa aive idee despre ce este vorba intrun bin pt receivere ceea ce ia timp plus ca trebuie luate receivere si ce mai trebuie sa sa descifreze acele binuri.Cine ii plateste?Coderii pt. viewsat si pansat sint platiti multiiiiiiiiiii bani sau sint platiti in receivere pe care le comercializeaza printro firma de a lor.

Bătrîn fără minte Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Terente1 View Post
    Pentru Pansat codeaza Blacklist de o buna bucata de vreme.A codat si pentru Coolsat intr-o perioada si putin pentru ViewSat pentru niste binuri cu GC incorporat.In rest fiecare cam au echipa lor.
    auzi Terente daca nul cunosti pe Blacklist lasal inpace ca el mai mult de facut o lista de canale nu stie nimic eu il cunosc bine
    marele merit a lui bl e ca suporta gc si ii multumesc

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Fratzilor m-ati cam convins. Raminem la cintecul lui ABBA - mony, mony...

Fratzilor sa fiti iubiti

100% Tiran Teacher
    Posts Thanks / Likes

Pentru Pansat codeaza Blacklist de o buna bucata de vreme.A codat si pentru Coolsat intr-o perioada si putin pentru ViewSat pentru niste binuri cu GC incorporat.In rest fiecare cam au echipa lor.
    Mai omule, cu povestile astea iti pierzi credibilitatea pe forum.
    La CCC aveam conectii si un subforum numai pentru moderatori si coderi (invizibil userilor). Ce sa mai zic de Cartof care are relatii si mai tari. Cel putin noi mai stim cite ceva pe bune.
    Auzi tu - blacklist coder... Poate platitior la coderi. Asa mai merge.
    Nu cumva si ala de la viewsat de plingeau unii useri cind Sweeps i-a dat ban - tot programator era? Cum naiba isi zicea ca imi scapa acum?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by zuzel View Post
    M
    Nu cumva si ala de la viewsat de plingeau unii useri cind Sweeps i-a dat ban - tot programator era? Cum naiba isi zicea ca imi scapa acum?
    T D G parca.

__/\__/\__/\_____________ Expert
    Posts Thanks / Likes

pai daca tot aveti relatii .. vorbiti si voi cu baietii sa refaca putin binu ptr vs ultra

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

TDG si BL sint doar intermediarii pe siteuri.Coderii nu sint in continentul american si nui stie decit cineva mare de la pansat si viewsat.vorba lui zuzel poate TDG si BL au invatat sa faca un satlist intre timp.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by laurentiu1 View Post
    TDG si BL sint doar intermediarii pe siteuri.Coderii nu sint in continentul american si nui stie decit cineva mare de la pansat si viewsat.vorba lui zuzel poate TDG si BL au invatat sa faca un satlist intre timp.
    Da' tu de unde stii, Laurentiule? Cand faci o afirmatie de genul asta, chiar daca e cu buna intentie, cazi si tu in pacatul lui Terente-stie-tot.
    Cine cunoaste cu adevarat cate ceva despre chestiile astea n-o sa le publice niciodata pe net.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Hai ca ajungem la discutii degeaba.Nu e cu rautate,bag si eu o parere.Ajung fumeile sa-si dea cu parerea si devine jenant
    Daca insa aveti monitoarele mai mari de 19 inch si vedeti scrisul mai mare,nu inseamna ca e adevarat tot ce ziceti voi ce dreaq.
    de unde sti tu ca diva ta este femeie?

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by diva_ta View Post
    Da' tu de unde stii, Laurentiule? Cand faci o afirmatie de genul asta, chiar daca e cu buna intentie, cazi si tu in pacatul lui Terente-stie-tot.
    Cine cunoaste cu adevarat cate ceva despre chestiile astea n-o sa le publice niciodata pe net.
    Este doar parerea mea dupa multe lucruri citite pe multe siteuri timp de 4 ani.pot chiar sati spun ca TDG sa mutat in Florida acum vreo 2 ani si a avut un loc unde se scriau mesaje de apreciere si lingusiri la adresa lui ca pe vremea lui Ceausescu.Chestia cu coderii pt mine e logica ca ei sa nu fie pe aici pe la noi deoarece ar fi fost de mult in puscarie.Crezi ca DN nu iar fi dat pe mina FBI sa fie hartuiti si urmariti de mult si trimis in judecata pt furt intelectual sau cum io zice?Sau crezi ca ei sint platiti de BL?
    TDG si BL primesc binurile si doar le testeaza pe receivere ca si noi numai ca ei le primesc primii si probabil fac log la ce bugsi sint in respectivul bin ca sa fie refacute sau dau okul ca sint folosbile asa cum sint.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by laurentiu1 View Post
    Este doar parerea mea dupa multe lucruri citite pe multe siteuri timp de 4 ani.pot chiar sati spun ca TDG sa mutat in Florida acum vreo 2 ani si a avut un loc unde se scriau mesaje de apreciere si lingusiri la adresa lui ca pe vremea lui Ceausescu.Chestia cu coderii pt mine e logica ca ei sa nu fie pe aici pe la noi deoarece ar fi fost de mult in puscarie.Crezi ca DN nu iar fi dat pe mina FBI sa fie hartuiti si urmariti de mult si trimis in judecata pt furt intelectual sau cum io zice?Sau crezi ca ei sint platiti de BL?
    TDG si BL primesc binurile si doar le testeaza pe receivere ca si noi numai ca ei le primesc primii si probabil fac log la ce bugsi sint in respectivul bin ca sa fie refacute sau dau okul ca sint folosbile asa cum sint.
    He, he, he!
    Parerea mea este ca_coderii de la Pansat sunt cazati la mine in backyard si cand n-au fixuri de facut, imi tund mie gazonul.

Ideea era ca pe forumuri citim multe, dar realitatea doar foarte putini o stiu, iar aia care o stiu nu o vor dezvalui in public, din motivele pe care si tu le-ai spus. Asa, la o bere, putem sa spunem multe, ca nu ne costa nimic.

Nu era insa in nici un caz o apostrofare, vroiam doar sa facem totusi diferenta intre fapte si presupuneri, ca daca pierdem linia asta ajungem la lipsa de argumente logice si incepem sa ne luam de nick-uri, ceea ce e destul de lame.

Numai bine,
    d.

100% Tiran Teacher
    Posts Thanks / Likes

Am sa il sun pe coderul care face Opencam ca saracu' nu stie ca "SECU" e pe urmele lui. Si cind te gindesti ca e pe undeva prin Canada.
    Sau Coreea? Nu mai stiu, le-am incurcat.

P.S. Nu ne ia nimeni visele. Cu realitatea stam mai prost.

100% Tiran Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote:
    Originally Posted by lacoster7
    they do not work on neosat, coolsat, digi 7k.
    does anybody have correct key for GC.?
    These posted on front page works only on pansat with older bins than recent one.

Confirm, it's a correct GC key but they will not work all CS receivers. Wait until NorW get a file that support GC
    Omule ai incurcat forumurile. Asta chiar e funny! I-ai raspuns lui unu care a postat pe alt site. Bea o bere, relax. In fond ce iti mai trebuie tie RSC acum cind esti pe meleaguri stramosesti?!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)