Salut.
Mai intai de toate tin sa mentionez ca am o antena de 1.5AL, si sunt din Bucuresti.

Aseara in timp ce am dorit sa fac niste teste cu Progdvb (dar nu asta este important), am observat ca nivelul de semnal pe Hispasat este de 35-40%, iar tot ceea ce inseamna D+ de pe Hispasat nu il vedea deloc. Bun...am zis sa scanez DigiTv..., iar acesta nu imi intra cu mai mult de 65% nivel de semnal, pe cand focussat intra cu 88-89% nivel de semnal. In rest...Astra19.2 intra perfect: D+ > 87-92% nivel de semnal Transponderul cu Premiere 1,2 > 87% nivel de semnal.

Iar in clipa in care am revenit pe kaffeine, Hispasat intra cu > 67-74% nivel de semnal...DigiTV Intelsat 10-02 intra cu 82% nivel de semnal (nu ma intereseaza DIGI, dar trebuia sa verific pe ceva ). Mai mult, kaffeine vede si thor2 cu 70% nivel de semnal...

Si o intrebare: unde este indicat semnalul la kaffeine, unde scrie Signal, sau unde Scrie SNR?
Ca daca este sa spun cu cat vad DigiTv unde scrie Signal...asta inseamna ca OTV-ul il vad cu 72% nivel de semnal, iar SNR-ul, este de 82%.

Multumesc