Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5

Thread: Help...me

Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Help...me

Salut!

Vad ca lumea nu prea folseste PCTV-SAT de la Pinacle. Tocmai am primit una cadou. Problema e ca, dupa ce am pus softul, pozitionat antena, etc, la un nivel de semnal de 70-76% nu imi intra decat cateva posturi de pe Astra:
    1. Astra test
    2. Vreo patru posturi de Telemarketing
    3. NewsTV

Pe posturi gen RTL, Super RTL, KiKa imi spune signal level:75%, Quality 100% dar nu se vede nimic. Antena e de 90cm, offset. Lnb MTI de 0.6.

Are cineva vreo idee?

P.S. Am crezut ca e placa bushita, asa ca am schimbat-o. Rezultat: cea noua e la fel!

Multzumiri,
    Stefan.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Default Sugestie !

Am fost victima unei intamplari asemanatoare ! Desi aveam nivel de semnal 100% si calitate 75% unele transpondere de pe Hotbird dadeau imagine 0
    Misterul a fost in rotirea accidentala a LNB-ului. L-am pus la loc in pozitia sa naturala si totul a fost OK ! Pe Astra ai atatea posturi extrem de tari incat nu se poate sa nu reusesti ! Alege postul cu ceea mai mica calitate de semnal , roteste LNB-ul si urmareste efectul . Poti face incercarea direct pe RTL !
    Mai ramane o situatie : daca aveai lista posturilor predefinita atunci s-ar putea sa nu prea fii pe astra ! altfel daca ele au rezultat prin scanare valabila prima ipoteza.

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Default Re: Sugestie !

am o plca pctv sat de la pinnacle si as vrea sa stiu dac in afara de prog PCSAT VISION mai pot folosi si un altul pe care placa sa il accepte
    VA MULTUMESC.........ANTICIPA CELOR CARE MA VOR AJUTA

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Moved! 15.03.04
    by me !

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Merge pe Pinnacle si My theatre(dupa 3.00) si ProgDVB, dar si un soft mai putin cunoscut YaDVB dar care nu recunoaste Pluginuri Multidec.
    Cel mai nou si mai laudat se pare insa ca este DVB DREAM care se pare ca se misca foarte bine cu Pinnacle dar acre eu nu l-am testat persunal.
    Multa bafta!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)