Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4
    Moderator Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Placa DVS2 pentru PC?

Ma intereseaza daca exista o placa dvbs2 cu suport de decodare HDTV harware pentru a fi folosita pe un PC mai slab (2ghz/512ddr/ati 9700pro).Daca da , care este si unde o pot gasi?Multumesc

............... Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default SkyStar HD

Quote Originally Posted by nickey4321 View Post
    Ma intereseaza daca exista o placa dvbs2 cu suport de decodare HDTV harware pentru a fi folosita pe un PC mai slab (2ghz/512ddr/ati 9700pro).Daca da , care este si unde o pot gasi?Multumesc

SkyStar HD
    http://www.technisat.com/
    Sigur o gasesti si in Romania ,cauta pe forum si o sa afli cine oare la vanzare.
    Vezi prezentarea aici http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=40732
    Last edited by gelur2; 10th September 2007 at 18:45. Reason: Nu obs.postul

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Salut,

PC-ul este din pacate prea slab pentru HDTV. Eu am incercat inintial cu un P4 3,2 + ATI1600 pro si tot nu era suficient (in special la scenele dinamice). Pentru procesoare slabe ai nevoie de placi cu Nvidia 8500/8600 sau ATI 2k dar nu pot garanta ca nu vei avea probleme. Acum am core 2 duo la 2.4 cu 8600 gts si procesorul ajunge uneori la 35%-40%. O solutie stand-alone e mai economica in cazul tau, chiar considerand doar un upgrade minimal la calculator. Nu o fi UFS910 un receptor de top dar merge OK cu camd3 in sharing si calitatea video este foarte buna pe HDTV.

Bafta.

Banned Expert
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

sal vezi ca a mai aparut in oferta la torent.ro (deocamdata singurul din cate stiu eu) renumitul hauppauge hvr 4000 (poti receptiona cam tot semnal analogic tv- digital terestru tv- dvb-s - dvb-s2 - fm), dar are si un pret pe masura parca in jur la 515-520roni (5.100.000 5.200.000) vezi site-ul lor sectiunea tunere- marca hauppauge sau da un search google cu modelul de mai sus.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)