Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13

Thread: Magic modul !

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Magic modul !

As dori sa modific un magic modul, daca se poate? in aceste trei moduri:Matrix Reloaded,Matrix Revolutions sau Matrix Rebornam ceva sanse de al modifica,ce riscurisunt,ma refer sa nu-l stric.Cu programator Cas Interface3Plus merge?
    date le de pe el sunt:
    P/N:8103/2002
    Rev 1.02

bobi.
    Cred ca Dumnezeu a pierdut Romania la poker!
    Suntem o natie de cersetori...

IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII

Nemtzică Expert
    Posts Thanks / Likes

Cu CAS Interface se poate 100%! Cel putin pina la Revolution am reusit eu ...
    Intreaba-l pe maestrul @Mihaip poate mai stie exact metoda.
    Eu am uitat-o ca sunt vreo 2 ani de atunci ... !

Bafta

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default multumesc

@LAURI_ este super daca s-ar putea modifica, am gasit ceva info cum si ce(nu mai stiu pe unde) ,dar era in engleza si nu am inteles mare lucru de acolo.Oricum ,nu am sa apuc de el pina nu o sa fiu sigur ce trebuie facut ,ma refer toate operatiunile ce trebuiesc urmate.

bobi.

Nemtzică Expert
    Posts Thanks / Likes

Un lucru este insa cert: support-ul pt. aceste module si transformari a incetat de mult timp, mai ales softul necesar si How To, este greu de gasit.
    Numai de la persoane care mai au salvate undeva fisierele de riguare iti pot fi de ajutor ...

Bafta

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by LAURI View Post
    Un lucru este insa cert: support-ul pt. aceste module si transformari a incetat de mult timp, mai ales softul necesar si How To, este greu de gasit.
    Numai de la persoane care mai au salvate undeva fisierele de riguare iti pot fi de ajutor ...

Bafta
    Ai perfecta dreptate @LAURI . Pacat ca sa stopat(nici nu stiu cum sa spun), suportul pentru aceste module.Am vrut sa fac si eu bine,sa-l dau unui prieten, crede-am ca pot sa pun/modific cu ceva mai nou,asta e.

mersii, Bobi.

ER' MEJO Moderator - Expert
    Posts Thanks / Likes

salut il potzi modofica cu cas 2sau 3.
    prima data intri in meniu cam si alegi cam matrix revolution dai erase cam dupa care dai erase xilinx si cautzi pe net xilixul de matrix. sa dai de 4-5 ori erasi xilinx pt a se sterge bine.dupa ce ai sters xilinxul al scrii cu cel de matrix dupa care incarci la alegere orice firmware mrb.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default mersi.

Quote Originally Posted by rusudaniion View Post
    salut il potzi modofica cu cas 2sau 3.
    prima data intri in meniu cam si alegi cam matrix revolution dai erase cam dupa care dai erase xilinx si cautzi pe net xilixul de matrix. sa dai de 4-5 ori erasi xilinx pt a se sterge bine.dupa ce ai sters xilinxul al scrii cu cel de matrix dupa care incarci la alegere orice firmware mrb.

@rusudaniion: Te rog, daca cunosti ? poti sa ma ajuti cu un Xilinxul care crezi ,ca o sa-mi fie ok, ca habar-nam! Si cind se programeaza xilinxul trebuie cumva sa folosesc si DummyCard-ul,sau introduc doar cam-ul in Cas? xilinxul se instaleaza o singura data ! dupa care pot sa instalez orice sofware de la metrix,din cele trei tipuri? Programul pe care il folosesc la Cas este, Cas Interface Studio 8.2 'o sa fie bun?

Bobi.

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by BOO*BI View Post
    @rusudaniion: Te rog, daca cunosti ? poti sa ma ajuti cu un Xilinxul care crezi ,ca o sa-mi fie ok, ca habar-nam! Si cind se programeaza xilinxul trebuie cumva sa folosesc si DummyCard-ul,sau introduc doar cam-ul in Cas? xilinxul se instaleaza o singura data ! dupa care pot sa instalez orice sofware de la metrix,din cele trei tipuri?

Bobi.
    sal.nu trebuie sa folosesti j-cardul sau dymmycardul alea se folosesc pt camurile din familia joker sau zeta si pt programarea camurilor interne ale catorva decodere.
    aici ai xilinx de matrix si de magic.in caz ca te razgandesti si vrei sal retransformi in magic.
    http://www.ucassupport.nl/software/c...ace/xilinx.zip

xilinxul il stergi de 5 ori si il programezi 2-3 ori pt a fi sigur de rezultat.
    dupa aceea instalezi firmwareul pt matrixuri.
    nu itzi pot asigura compatibilitatea cu firm matrix reborn.acesta are o a alta structura si daca camul va fi programat cu el se va pierde citirea smartcardului.

nu uita ca oricand potzi face operatziunea in sens invers.matrix->magic

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Thumbs up Mare Dmn

Multumesc foarte mult @rusudaniion pentru tot suportul acordat.

Bobi.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Chiar pe pagina asta la Sticky am postat un How To: http://rdi-board.com/showthread.php?p=22614#post22614
    Nu te atinge de xilinx, nu e nevoie, urmeaza exact pasii pe care i-am scris acolo.

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Kroky View Post
    Chiar pe pagina asta la Sticky am postat un How To: http://rdi-board.com/showthread.php?p=22614#post22614
    Nu te atinge de xilinx, nu e nevoie, urmeaza exact pasii pe care i-am scris acolo.
    lui ai trebuie sa transforme din magic in matrix nu sa scrie firm pe cam.
    pt a face asa ceva trebuie rescris xilinxul. altfel camul nu se poate initzializa cu firmul de matrix.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Am transformat destule magic in matrix ca sa stiu ce vorbesc! Nu m-am atins niciodata de xilinx si toate au functionat perfect! Xilinx-ul l-am rescris numai atunci cand au fost efectiv probleme. La Matrix Reloaded xilinx-ul este public si se poate rescrie fara probleme. La Matrix Revolutions exista doar un repair xilinx care are dezavantajul ca nu mai citeste cardurile originale, dar emu functioneaza (poate intre timp a aparut si un xilinx adevarat pentru Revolutions dar nu stiu si nici nu m-am mai interesat).

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Mi-s prin Zona......doar ca uneori nici eu nu mai stiu unde sunt
    Posts Thanks / Likes

Ma bag si eu in seama:un Matrix reloaded se poate transforma in Matrix reborn?multzam fain.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)