Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 8 of 8

Thread: sfat usb

somer tehnic Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default sfat usb

salve care ar fi cel mai bun usb-sat de preferat 2.0 ca am o laptoapa si nu am cum sa iau placa skystar
    bafta
    dm7020,dm500s,tt-connect s2-3650 ci

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Talking Salut

Iti recomand SkyStar USB. Asta il am si eu si merge perfect de mai bine de un an...adica merge non-stop aproape. Il poti gasi la Brasov (cel putin eu de aici l-am luat) la magazinul Peruvision (http://www.peruvision.ro/) Poti sa trimiti un e-mail direct la ei.
    Ca sfat, dupa ce o sa ti-l iei intra in Bios si dezactiveaza un procesor daca ai Dual Core. Altfel iti va merge ca dracu'!
    Bafta si vizionari placute!
    James.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by jamesbond07 View Post
    Iti recomand SkyStar USB. Asta il am si eu si merge perfect de mai bine de un an...adica merge non-stop aproape. Il poti gasi la Brasov (cel putin eu de aici l-am luat) la magazinul Peruvision (http://www.peruvision.ro/)
    Salut,spune-mi te rog ce tensiune ai la alimentator,ca eu am si eu unul luat de la Peruvusion din Timisoara si al meu are 5 volti,pe site-ul nemtilor zice de 12 volti.La mine merge totul perfect pana la canalele care transmit in 16/9 de ex.Das Erste,ZDF si altele,si la astea la bit rate peste 700.000 apar macroblocuri si se si blocheaza .Cred ca de vina e sursa.Vreau o confirmare,te rog.Multumesc.
    .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Salut

La mine sursa e de 12 volti ... si nu am problemele pe care le ai tu. Incearca sa schimbi produsul daca e in garantie. Printeaza de pe site-ul original si zi-i ca nu e original...cred ca se va rezolva.
    James.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by jamesbond07 View Post
    La mine sursa e de 12 volti ... si nu am problemele pe care le ai tu. Incearca sa schimbi produsul daca e in garantie. Printeaza de pe site-ul original si zi-i ca nu e original...cred ca se va rezolva.
    James.
    Multumesc,asta si vroiam sa fac dar nu am fost sigur si nu vroiam sa bat un drum degeaba pana la Timisoara.In cazul acesta merita.Incaodata multumesc.
    .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Smile Salut

Pentru putin...
    Bafta si schimba-l neaparat!
    James.

Bagator de/in seama Teacher
    Posts Thanks / Likes

Am si eu o problema cu Sky Star USB Plus... De un timp pe programele de pe astra (Premiere) imi apare o eroare dupa cateva secunde indiferent ca e canal codat sau nu. Eroare legata in general de psisdec.dll sau mai rar de ntdll. Folosesc DVBDream si ProgDVB. Pe ALTDVB nu apare eroarea dar acesta nu se descurca cu driverele BDA si nu pot folosi switch-ul diseqC.
    Ceva idei despre ce ar putea fi?

Bagator de/in seama Teacher
    Posts Thanks / Likes

Ok... am gasit tot eu solutia... pentru cei care au Sky Star USB Plus daca veti intalni aceeasi problema descarcati arhiva de aici : http://www.terratec.it/supporto/psisdecd.zip si inlocuiti fisierele din windows cu ele.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)