Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Situatia abonati DTH la 31 august 2007

1.Digi TV 1.580.000
    2.Dolce 342.000
    3.Focus 112.000
    4.Max TV 88.000
    5.Boom 63.000

Ce remarcam ? Crestere mica la Digi TV , undeva la 80.000 de noi abonati.Desi anumite persoane contesta aceasta cifra vreau sa-i rog sa astepte cotarea la bursa a RCS-ului si in acel moment o sa vi se confirme aceste informatii.

Dolce , merge bine in acelasi ritm constant si este la ora actuala singurul DTH din Romania pregatit sa tina pasul cu cea mai mare platforma digitala din estul Europei.

Focus , toata lumea asteapta toamna pentru noile oferte Focus dar trebuie remarcat ca acest provider area cea mai mica rata de abonati neplatitori Chiar unul dintre directorii Focus mi-a confirmat azi ca doar 4000 de abonati sunt restantieri.

Max , siungurul provider ce nu mi-a putut confirma prin vocea unui reprezentant informatia pe care o aveam.Totusi se pare ca informatia este reala si numarul de abonati este undeva la 88.000

Boom TV si uite de unde vine surpriza Practic in ultimile doua luni aproape si-au dublat numarul de abonati.Unul dintre principali actionari romani mi-a confirmat azi ca in luna iulie au avut 11.000 de noi abonati.

Cu exceptia lui Max TV toate celalalte date sunt oferite de directori importantati sau actionari ai platformelor digitale.

Ar fi bine ca pe viitor sa stiti ca nu toate cifrele oficial declarate sunt reale , cei care lucrati in firmele de cablu stiti ca niciodata aceastea nu raporteaza numarul real de abonati

Daca vreti sa stiti datele reale priviind numarul de abonati urmariti acest board.RDI are exclusivitate.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

la digitv sunt inclusi si cei din tarile vecine si cei care au digi prin cablu?

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Fanta deci sa intelegem ca si numarul abonatilor la cablu tv este mult mai mare?

Cati abonati are RCS la cablu ?

Dolce sau Digi...?

Membrana Expert
    Posts Thanks / Likes

la Boom poti sa pui 62999, pentru ca am un unchi care a semnat contract cu ei cu promisiunea ca monteaza echipamentul in 7 zile si au trecut 3 saptamani de atunci, asa ca a prins o echipa de Boom care monta in zona si spre surpriza mea i-au montat FOCUS cu contract incheiat pe loc.
    DIGI nu a intrat in discutie ca se asteapta peste 1 luna la rand.
    spersanutiiamulttimpsacitesticanuamsemnatura

Junior Member Friend
    Posts Thanks / Likes

<<Din pacate ACC nu are nimic in comun cu numarul de abonati , numar ce azi era in jur de 37.800 din care cel putin 15% erau suspendate pentru neplata.
    Cei din interiorul lui Boom stiu ca aceastea sunt datele reale ......>>

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

eu cred ca sunt 100 mii de cartele boom active...sunt ff multi cu 2-3 aparate si o gramada de pensiuni cu si peste 10 aparate...daca ne gandim ca fiecare stb se taxeaza cu 3euro, aproape cit abonamentul la dolce, atunci boom nu sta tocmai rau...si cu oferta asta se sta deja la coada...nu sunt stb de o saptamina...pina la 31 decembrie va fi cu mult peste 100.000 de clienti

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)