Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 11 of 11
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Doar Steaua !!!!

23 Romania 8p (coeficient1.600)
    Steaua Bucuresti 6.5
    Dinamo Bucuresti 0.5
    Otelul Galati 0.5
    CFR Cluj 0.5
    Rapid Bucuresti 0

Anul acest din 8 puncte pentru Romania , 6.5 au fost aduse de Steaua.
    Mai mult nici o alta echipa din Romania cu exceptia Stelei nu a reusit macar o victorie.

Desi au intalnit echipe extrem de modeste ca Anorthosis Famagusta sau Lokomotiv Sofia echipele din provincie abia au reusit sa obtina doua egaluri.

Stiu ca nu este regulamentar si imposibil de realizat dar pe viitor ar fi bine ca Romania sa fie reprezentata doar de echipele din Bucuresti (S/D/R) iar provincia sa-si faca un campionat regional si sa-si dezemneze maxim o echipa in cupele europene.

Din pacate inca odata imi este demonstrata teoria conform careie performanta nu se poate face decat la echipele adevarate din Bucuresti indiferent de ambitiile unui Paszkany,Mititelu,Iancu sau Porumboiu.

Din pacate Romania trebuie sa sufere din nou umilinta unei echipe din cupele europene de catre o reprezentanta a Ciprului (in '92 au comis-o prazarii de la Craiova).

Multumim Steaua si rusine CFR-ului !

Fanta
    Last edited by Fanta; 31st August 2007 at 11:16.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Ai dormit prost azi noapte?

4x4 Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nrares View Post
    a cata oare?

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

De ce ? N-am dreptate ? Sau orgoliul de clujean e puternic lovit ? Asta e ...nu-i cu suparare...aveti o echipa slabutza de tot rasul in Europa.In liga 1 cu un fluieras mai va descurcati .... ati avut penalty-uri gratuite cu Otelul , Poli si Steaua plus ca in ultimle meciuri arbitrii v-au lasat in superioaritate numerica.

Ma tot gandesc ce dezastru era daca Gigi nu dadea bani javrelor sa bata pe CFR ? Va dati seama .....nexam echipe in CL plus ca ne faceam de ras ... bateau polonezii la CFR cu scor de tenis
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Talking

Eu nu sant microbist, dar totusi 1-3 cu Famagusta nu a fost o realizare.
    Putem spune ca nu au experienta internationala, au schimbat antrenorii dar sunt convins ca daca era Dorinel M antrenor nu o comiteau asa.

Acuma nici cu Steau nu mi-e rusine ca nici ei nu s-au rupt in fotbal dar macar au trecut mai departe. sa vedem ce o fi in aceasta editie de CL, vorba aia ''Sky is limit''.
    Roling Stones, Dire Straits, Deep Purple, Led Zeppelin, Beatles, Creedence Clearwater Revival, Scorpions, Meat Loaf, Accept, WASP, Huey Luis & the News, Warlock, Helloween, Stratovarius, Lita Ford,Nightwish, Queen, Pink Floyd, Steve Vai, Yngwie Malmsteen, Joe Satriani, Metallica (whiskey in the jar).. cativa cu care ma mai cunosc si eu.

Mägar de marcä Expert
    Posts Thanks / Likes

iar nu a iesit pariul...
    adevärul este inventia unui mincinos

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Ce tare ar fi sa existe un campionat numai cu mitici , Steaua , Dinamo si Rapid si sa joace intre ele tot anul pana le vine rau .
    Ar fi cel mai penibil campionat : un prost analfabet (Becali , Uaia) , fitzosul (Borcea Vasile) si avarul (Copos Niculai) .
    S-ar inchide teatrele de comedie si circurile , din cauza meciurilor astor 3 echipe .

Banned

Posts Thanks / Likes

P.S. Si jocuri cu echipe din Bielorusia , Banglades , Polinezia , Nicaragua , Guadalupe , Chiad , Somalia si Eritreea in cupe .

4x4 Expert
    Posts Thanks / Likes

...si toate meciurile dintre ele ar trebui sa fie amicale. primul loc intotdeauna sa fie ocupat de steaua iar pentru locurile 2 si 3 sa se traga la sort..ca doar una este steaua intre stele si becali intre miele....

imi e scarba

Nemtzică Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Ce tare ar fi sa existe un campionat numai cu mitici , Steaua , Dinamo si Rapid si sa joace intre ele tot anul pana le vine rau .
    Ar fi cel mai penibil campionat : un prost analfabet (Becali , Uaia) , fitzosul (Borcea Vasile) si avarul (Copos Niculai) .
    S-ar inchide teatrele de comedie si circurile , din cauza meciurilor astor 3 echipe .
    Buey da´ tare constipat mai esti. Ce are campionatul intern cu esecurile internationale ale CFR-ului ? Ce vina au echipele bucurestene ca nu puteti sa bateti niste amatori de insula ?
    Nici acum nu posezi bunul simt sa recunosti nivelul si diferenta sportiva - indiferent de analfabeti, oieri, mitici - nationalitati conlocuitoare Paszkany-eze sau alte comparatii indreptatite sau nu. Acum ar lipsi sa mai insinuezi ca s-au dat bani ca CFR-ul sa clacheze-ce ti-ar fi de bun augur. Si asa ceva vroia in CL ... Da´ jos ati pus stacheta

Quote Originally Posted by ********* View Post
    P.S. Si jocuri cu echipe din Bielorusia , Banglades , Polinezia , Nicaragua , Guadalupe , Chiad , Somalia si Eritreea in cupe .
    P.S. Btw., multumim pt. ora de geografie si de dovada "poliglota" a matale!

Banned

Posts Thanks / Likes

Nu sunt sigur ca ai inteles ce am scris , trebuia sa scriu in becala , poate asa intelegeai .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)