Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default discutii care-au luat-o razna

Quote Originally Posted by hgfdgfui View Post
    DISH Keys
    DISH 00 (86): 75 82 0F 40 52 1F 72 2F 83 68 56 6A 03 0D C5 F2 --> Date: 00:02 08-28-07
    DISH 01 (96): 5C E9 9A AA 00 3D 1E D6 BD CF 3D 8D 2E 71 A2 70 --> Date: 20:52 08-27-07

BEV Keys
    BEV 00 (86): 4D 72 C7 59 38 FE 2D 3F 1D 97 2E 64 68 80 4E 23 --> Date: 18:14 08-20-07
    BEV 01 (96): 56 D2 D0 C4 8A BC 0D D0 CA AB 86 5F 83 1A 83 5F --> Date: 10:15 08-20-07

Globecast Keys (fix numai pt. Pansat 3500)
    C101 00: AF 7E B4 AE AE AD EE 24 C5 EB 4F 38 CA 7A 3A 76 --> Date: 22:05 08-28-07
    C101 01: 02 69 13 13 FF 8A 14 F2 06 D2 9A FA 4F 32 1F D3 --> Date: 22:05 08-28-07

BEV HD
    0906 00: 8D 1A 1C F4 2C B9 7F 85 38 65 D6 7A 5D 59 5D 88 --> Date: 11:57 08-06-07
    0906 01: 11 FE 27 1D 89 9E D3 B4 DB 8E CB C8 10 D3 E7 F7 --> Date: 11:57 08-06-07

Nota: fix-ul Pansat 3500 pt. Globecast se gaseste aici:
    http://www.megaupload.com/?d=JDK5QINH
    unde este RSA key
    (128 chars)

100% Tiran Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by lgag0918 View Post
    unde este RSA key
    Caut-o in inteligentul PM pe care mi l-ai trimis. Vezi cheia? Suge-o.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Cred ca ar trebui sa avem grija de forum si fie sa ne controlam, fie sa il parasim. Parasirea forumului poate fi facuta de buna voie sau silita...

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Thumbs down cita prostie

baaaaaaaaaa,, ce aveti de impartit , , parca sinteti nebuni , am crezut ca daca am plecat din romania nu mai vad nici o tiganie dar se pare ca , .,,.,. si pe aici ai gunoaie de astea , poate asa va speriem si va alungam .,.,.ja ha ha ha

Rugam sa se ia masuri din partea moderatorilor .,.,.,.,

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Thumbs down

Ba lgag0918 vezi ca aici nu esti pe GIRLA la tine la tara, si vb. alea cred ca ti-ai luat interdictie pe aici ,ASTA CAUTI ASTA GASESTI ....daca vrei sa te descarci si ai draci pe tine vezi ca sint alte forumurii de genul asta nu iti spun unde ca te dai in PETEC si pe acolo

ROG personal pe FANTA si ZUZEL sa ia masuri si sa nu se T O L E R E Z E deloc genul asta de IMBECILI ,RATATII ........etc......

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Vis-a-vis de key, am impresia ca BL a bagat un algoritm in binuri si in momentul in care noi tastam 1E 1E, in fapt binul converteste in cu totul altceva. Si de aceea aceleasi key nu merg in alte recievere. Doar o parere.

100% Tiran Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by callatis View Post
    Vis-a-vis de key, am impresia ca BL a bagat un algoritm in binuri si in momentul in care noi tastam 1E 1E, in fapt binul converteste in cu totul altceva. Si de aceea aceleasi key nu merg in alte recievere. Doar o parere.
    Tu crezi ca degeaba am tot zis eu ieri ca nu sint chei ci doar "smecherii de chei"? Streamul GC e neschimbat. Aflam cheile adevarate si merge orice receiver care mergea si inainte. Dar cine mai are timp de asta cind BEV si DN isi traiesc ultimele clipe.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by zuzel View Post
    Tu crezi ca degeaba am tot zis eu ieri ca nu sint chei ci doar "smecherii de chei"? Streamul GC e neschimbat. Aflam cheile adevarate si merge orice receiver care mergea si inainte. Dar cine mai are timp de asta cind BEV si DN isi traiesc ultimele clipe.
    Jumatate mai in gluma, jumatate mai in serios, asta imi aduce aminte de romanul "800 de leghe pe Amazon", de Jules Verne. Era acolo un mod de codificare, ceva de genul litera care trebuia codificata era schimbata cu alta, mai in susul alfabetului. Tot secretul era un cod din cateva cifre. Dar poate si Blacklist asta inlocuieste A-ul cu C-ul, B-ul cu D-ul, 2 cu 4, 6 cu 8 s.a.m.d. Prindeti smecheria, litera sau cifra cu pricina este inlocuita cu alta, cu 2 trepte mai mare. Asta e doar un exemplu, nu inseamna ca este chiar asa in realitate.
    Last edited by cleo13; 31st August 2007 at 03:22.

Reclamant Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cleo13 View Post
    Jumatate mai in gluma, jumatate mai in serios, asta imi aduce aminte de romanul "800 de leghe pe Amazon", de Jules Verne. Era acolo un mod de codificare, ceva de genul litera care trebuia codificata era schimbata cu alta, mai in susul alfabetului. Tot secretul era un cod din cateva cifre. Dar poate si Blacklist asta inlocuieste A-ul cu C-ul, B-ul cu D-ul, 2 cu 4, 6 cu 8 s.a.m.d. Prindeti smecheria, litera sau cifra cu pricina este inlocuita cu alta, cu 2 trepte mai mare. Asta e doar un exemplu, nu inseamna ca este chiar asa in realitate.
    De-ar fi atit de simplu, iti dai seama ca li s-ar duce astora toate pachetele digitale de ripa. Ar fi mult de spus, dar trebuie sa iei in considerare in primul rind, ca in raport cu acea cheie se pune in miscare un intreg algoritm de reconstructzie a imaginii. Piratii nu cunosc tehnica respectiva (sau da, in masura in care ajung sa o cunoasca, un sistem de codare este "pus la pamint"). Ceea ce au piratii la indemina sunt metode de a citi cartelele oficiale. Iti dai seama ca nu exista un proces de auto-generare a cheilor, ci doar de citire a celor generate deja, intr-un interval mai lung sau mai scurt.

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by zuzel View Post
    Buna Zuzel,

Poti te rog sa-mi explici cum e posibil ca GC sa mearga pe pansat 2700 fara autoroll cu cheile postate iar aceleasi chei sa nu fie bune ptr. orice alt receiver si totusi streamul GC a ramas neschimbat?

Multumesc!

Bătrîn fără minte Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by iuliant View Post
    Buna Zuzel,

Poti te rog sa-mi explici cum e posibil ca GC sa mearga pe pansat 2700 fara autoroll cu cheile postate iar aceleasi chei sa nu fie bune ptr. orice alt receiver si totusi streamul GC a ramas neschimbat?

Multumesc!
    nu sint Zuzel dar sa faci un scipt simplu care sa intoarca keyle backwords sau sa aplice un Xor e ceva foarte simplu sau ori ce alta smecherie
    cu doua jtaguri unu inainte si altu dupa autorol sar putea sa aflam triku

100% Tiran Teacher
    Posts Thanks / Likes

Buna Zuzel,
    Cind tu introduci cheile alea in pansat 2700, se transforma in altceva.
    Alea nu sint chei de decriptie. Desi seamana nu rasare! Blacklist a fost destept tare la faza asta. Asa isi pastreaza monopolul la fixul pentru GC si mai face ceva vinzari la pansat.

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Am inteles asta ce nu inteleg este de ce la 3500 merge cu autoroll iar la 2700 autorll este off.Sau si asta este un trick si de fapt autorollul lucreaza si la 2700 fara sa fie vizibil si in fapt este activat de cheile introduse.

Multumesc ptr. raspunsuri

100% Tiran Teacher
    Posts Thanks / Likes

Am inteles asta ce nu inteleg este de ce la 3500 merge cu autoroll iar la 2700 autorll este off.Sau si asta este un trick si de fapt autorollul lucreaza si la 2700 fara sa fie vizibil si in fapt este activat de cheile introduse.
    Blacklist a spus foarte clar: modelul 2700 poate fi clonat deci binul nu mai e protejat si implicit se pot apoi scoate cheile de autoroll din el. Asa ca l-a lasat fara cheile de autoroll.
    Bagi asa zisele chei in el care se convertesc in chei reale de decriptie si ai imagine. Cind GC schimba cheile de decriptie atunci 2700 se innegreste insa orice model de la 3500 in sus face autoroll.

PS. E o diferenta mare intre cheile de autoroll si cheile de decriptie. Multi nu inteleg, de unde si confuzia.

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Multumesc ptr. lamuriri.Deci daca am inteles corect asa cum pot fi extrase cheile de autoroll la fel de bine pot fi extrase si cheile de decriptare din 2700 nu?
    Una peste alta GC este un peste prea mic ptr. ei

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)