Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 5 of 5

Thread: help

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Exclamation help

salut...as vrea sa cer si eu ajutorul experitilor in Home Cinema System si anume mi-am cumaparat ieri aceasta scula http://uk.lge.com/prodmodeldetail.do...Select+a+model si si la settings am ceva in legatura cu divX ... daca apas enter zice ceva de divX(R) video on deman imi da registration code ..... si ma trimite pe www.divx.com/vod fusei acolo imi facui user la ei dar nu stiu ce anume fac cu registration code ...in caz ca are cineva acelasi model si e mai rasarit ca mine pls help...
    si a doua intrebare e am downlodat filmul Simpsons.The.Movie.H264 si am incercat sa-l fac avi ca cica nu am nu stiu ce codec in home cinema si nu pot sa-l vad in formatul care e adica avi...daca are cineva un program bun de convertit ...am incercat cu avi2divx si WinMPG Video Convert primul imi da eroare iar al doilea zice ca nu am codec am 264 codec am instalat codecul dar tot degeaba

Reclamant Expert
    Posts Thanks / Likes

Deci pentru VOD (care este o chestie absolut comuna la toate playerele divx) - te inregistrezi pe site la ei, dupa care rezulta ca esti capabil sa-ti comanzi niste filme comprimate divx pe net, pe care sa le descarci si sa le arzi pe un CD pentru a le vedea pe TV. Cum ar veni in loc sa le iei jos de pe torrente, free, le comanzi la ei pe site, contra cost.
    https://vod.divx.com/ - dupa cum rezulta si de unde te-ai inregistrat, rent or purchase.
    H264 e codecul folosit pt compresia mp4. Nu-l poti converti divx pentru ca codecul h264 folosit pentru compresie, nu e totuna cu codecul h264 folosit pentru decompresie. Instaleaza niste filtre directshow, s-ar putea sa te ajute. Dar asa, pentru informatii viitoare: daca ti-ai luat DIVX player, descarca filme DIVX (adica avi, compresie divx sau xvid) nu mp4 sau h.264, sau mkv-uri, ca n-ai ce face cu ele.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

mersi de informatii ma gandeam ca numai tu o sa-mi raspunzi....dar cu registration code ala ce naiba fac...?

Reclamant Expert
    Posts Thanks / Likes

Acel registration code e o aiureala - de fapt e o chestie pe care occidentalii o iau mai degraba in serios. E ceva de genul scrisorilor de la banci in care ti se spune: felicitari, esti posesorul unui cod cu care daca iti deschizi acum cont la noi, beneficiezi de o reducere de "N". Practic, acest cod nu-ti ofera nici o facilitate, in afara de aceea ca player-ul tau va fi inregistrat in baza lor de date, iar in conditiile in care platesti un film si ala nu merge pe player, cred ca ei raporteaza problema firmei. O timpenie.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by hgfdgfui View Post
    Acel registration code e o aiureala -
    Am si eu un Woxter si apare si la mine aceasta aiureala.Noroc ca am citit aici despre acest cod ca altfel cine stie i-mi aminteam vreo data si ma inscriam si eu la ei.Multumesc.
    .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)