Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 15 of 15
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Cool dth - 2 receivere

Salut,

Poate intrebarea mea este un pic aiurea, m-ar interesa si pe mine care din furnizorii DTH ofera 2 receivere la un singur abonament platit?. Imi cer scuze, dar nu am avut timp sa caut prin ce s-a mai postat pe aici.

Multumesc,
    Bravo J.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gabipopa View Post
    Salut,

Poate intrebarea mea este un pic aiurea, m-ar interesa si pe mine care din furnizorii DTH ofera 2 receivere la un singur abonament platit?. Imi cer scuze, dar nu am avut timp sa caut prin ce s-a mai postat pe aici.

Multumesc,
    dolce, digi, boom

in ordinea demai sus
    4w,1w,5e,13e - humax II (triax 1.1m)
    39e - dm7020, echo790 (0.85m) BV
    2 coship-uri dolce in dulap

I'm the truble man! Expert

Posts Thanks / Likes

la dolce iti trebuie obligatoriu si telefonie ( dar daca esti fraier poti sa cumperi echipamentul cu doar 200 de euro ) sau daca il iei la custodie te costa pe luna chiria.. care nush cat e

la digi - e 300 de ron( cel mai avantajos dar sunt alte probleme care sunt cunoscute)

la boom- pentru al 2lea si al 3lea receptor se plateste 3 euro FARA pt fiecare .. si te duci frumos la o suma .

Asa ca decide cum te duce mintea dar sa nu uitam si buzunarul

Sanatate!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

aah,,,am inteles, deci nu prea e avantajos ceea ce se intampla.... ma gandeam la asa ceva, pt ca in zona mea piata amzei nu cred ca exista alt operator de tv prin cablu decat upc, si nu vreau la ei pt ca mi se pare f scump pt pachetul baza
    Bravo J.

I'm the truble man! Expert

Posts Thanks / Likes

Este.
    Si eu am renuntat la UPC acum un an

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

am tot dat search pe net, sa gasesc vreun alt furnizor de televiziune prin cablu si nu gasesc .... daca ma poate ajuta cineva cu vreo info, in Bucuresti, zona Piata Amzei pls.....
    Bravo J.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gabipopa View Post
    am tot dat search pe net, sa gasesc vreun alt furnizor de televiziune prin cablu si nu gasesc .... daca ma poate ajuta cineva cu vreo info, in Bucuresti, zona Piata Amzei pls.....
    Sunt unii de dau televiziune pe internet itv parca le zice vreo 200mii abonamentul. Poate iti convine asa.

Think free! Teacher
    Posts Thanks / Likes

Dar de Max nu ziceti nimic? Poti lua doar cardul il imparti la mai multe receptoare.
    Gabitzu
    Vu+ Duo2

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Smile la digi nu e 300 de roni

Nu e 300 de roni la Digi.Nu te lua dupa informatii neverificate.Receptoarele pentru doua televizoare cu receptie independenta se pun gratis ,se dau in custodie ,nu trebuie decat incheiat un contract ,si sa ai o copie de pe buletin
    Parabolica-1.5m Al. (72.0E-30.0W).Parabolica -1,2m Al (80.0E-30.0W) Vara 2017 ,3 de ani de la decesul RADIO VACANTA .2 Aprilie 2016, au trecut 28 de ani de la disparitia lui TUDOR VORNICU,cel mai mare realizator de televiziune din toate timpurile,trecute ,prezente si viitoare.Tudor Vornicu...IREPETABIL.08.Aprilie 1989 ultimul "La sfarsit de Saptamana"semnat TUDOR VORNICU

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mediaset View Post
    Nu e 300 de roni la Digi.Nu te lua dupa informatii neverificate.Receptoarele pentru doua televizoare cu receptie independenta se pun gratis ,se dau in custodie ,nu trebuie decat incheiat un contract ,si sa ai o copie de pe buletin
    Mese, NU vreau sa te enervez, dar poti sa-ti retragi cuvintele!
    Cede-ne ca in anumite orase, precum e si Bucurestiul, acest lucru NU e posibil...
    SE GASESC receptoare duble si in Bucuresti, DAR SUNT intr-adevar la 300 RON si DOAR la Mirosat!
    IAR daca se gandeste cineva sa se duca in PITESTI sau in oricare alta localitate unde se gasesc receptoare duble, sa faca abonament cu un buletin de BUCURESTI, vor face drumul DEGEABA !

somnambul Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gabitzu View Post
    Dar de Max nu ziceti nimic? Poti lua doar cardul il imparti la mai multe receptoare.
    Cea mai buna solutie. Fara probleme de semnal si calitate proasta a echipamentelor si seviciilor (Digi), fara chirie exagerata pentru receptoarele 2+3 (Boom) si fara preturi mai mari doar pentru ca nu ai fix de Romtelecom (Dolce).
    Numai bine!

Jucarii pentru copii:
    DM500s, DM7025s, DM800HD, Strong SRT4400, Conserva Boom, HH Strong 2100, Offset 1.2 AL (Strong), Sharp 0.5 db, TH50PV70. Abo Boom + Focus (pre-pay).

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Talking cu scuzele de rigoare lui hotmtk

Cu scuzele de rigoare.Am omis sa specific ca sant zone impuse de politica proasta a RCS-ului ,unde se pot monta asfel de receptoare .Cu scuzele de rigoare lui hotmtk vin cu asfel de complectari
    Parabolica-1.5m Al. (72.0E-30.0W).Parabolica -1,2m Al (80.0E-30.0W) Vara 2017 ,3 de ani de la decesul RADIO VACANTA .2 Aprilie 2016, au trecut 28 de ani de la disparitia lui TUDOR VORNICU,cel mai mare realizator de televiziune din toate timpurile,trecute ,prezente si viitoare.Tudor Vornicu...IREPETABIL.08.Aprilie 1989 ultimul "La sfarsit de Saptamana"semnat TUDOR VORNICU

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

eu unde trebuie sa intervin ca sa fac rost de doua receptoare digi cu un singur abonamet?
    sunt din jud cluj .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Dacă eşti din Turda sau Cmpia Turzii găseşti n Cmpia Turzii n dou locuri. Dar cu condiţia să ai buletin de oraşi ca n vremea lui Ceauşescu.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

eu nush ce e cu zonele astea!

La mine in judet nu am voie sa pun rec duble decat in orasul resedinta de judet!
    Nu conteaza unde e domiciliul de buletin al clientul !este vorba de jud. timis
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)