Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 5 EUR (5%)
Donate to support this site...

Page 30 of 31 FirstFirst ... 2028293031 LastLast
Results 436 to 450 of 465
    Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by pbxtv View Post
    I-am gasit pe astia pe Android Market si vad ca au preturi foarte bune. Ia incercat cineva? http://www.voipalot.com/
    VoipALot sunt "taticii" (adica proprietarii, adica Dellmont) site-urilor justvoip, nonoh samd. Ideea e ca e avantajos prin ei daca ai firma ta de telefonie VOIP, altfel cred ca te scoti mai bine cu produsele lor dedicate... E doar aceeasi Marie cu alta palarie
    Aegyssus

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Lightbulb dellmont

Quote Originally Posted by Aegyssus View Post
    VoipALot sunt "taticii" (adica proprietarii, adica Dellmont) site-urilor justvoip, nonoh samd. Ideea e ca e avantajos prin ei daca ai firma ta de telefonie VOIP, altfel cred ca te scoti mai bine cu produsele lor dedicate... E doar aceeasi Marie cu alta palarie
    Stiam ca este aceiasi firma dar de ce nu dau free 4 luni si ei ca nu vad in oferta lor

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by pisici View Post
    Stiam ca este aceiasi firma dar de ce nu dau free 4 luni si ei ca nu vad in oferta lor
    Asta doar departamentul lor de marketing poate sa-ti raspunda Insa preturile din voipalot sunt mai mici decat preturile din alte branduri de-ale lor (nonoh de exemplu); pe undeva incearca sa se compenseze... De exemplu, au jumatate de cent american pe minut pt Ro pe landline; nonoh iti da minutele gratis dar, daca depasesti free time-ul, te ţaca la 2 eurocenti pe minut (adica si mai multi centi americani).
    Ei sunt grosisti de voip si actioneaza in consecinta
    Aegyssus

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Eu de ex nu sun pe landline in Romania doar pe celular deci nu sunt interesat de minute pe landline gratuite.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Am si eu niste intrebari,sunt novice in VOIP.Ce adapter pentru Canada e mai bun in raport calitate pret si daca pot pune pe el cont cu nonoh opri o sugestie de alt voip provider.
    Orice raspuns e apreciat,sunt total novice in sistem.Multumesc.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default Vonage

Ma tot gandesc de ceva vreme sa le dau papucii la Bell si sa incerc Vonage.

E careva abonat la ei (in Ontario in special)? Cum sunt?..calitate, serviciu, etc?

Ezit un pic si la treaba aia cu fair usage policy la 3000 min/luna. Asta vine cam 1h 40min/zi...hmmmm....cand se apuca nevasta-mea si sta cate 2-3h la telefon cu romanica sau alte prietene de pe aici.....ma gandesc ca nu prea ar ajunge

Orice sugestie e much appreciated.

Stima si merci.
    Last edited by cli1010; 29th March 2011 at 06:31.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Terente1 View Post
    Am si eu niste intrebari,sunt novice in VOIP.Ce adapter pentru Canada e mai bun in raport calitate pret si daca pot pune pe el cont cu nonoh opri o sugestie de alt voip provider.
    Orice raspuns e apreciat,sunt total novice in sistem.Multumesc.
    Daca pretul e important pt tine (pt cine n-o fi?), eu iti sugerez sa te uiti pe ebay sa cauti dupa ATA adapter SIP si sa te asiguri ca nu e blocat pe vreun provider (gen vonage sau altul)...

Asta daca insisti pt adaptor ATA, dar altfel ai putea sa-ti iei un video-telefon. De exemplu asta: http://cgi.ebay.com/LG-Nortel-1535-I...item45f7593e76
    Te duci la el si ii propui 35$ si vezi ce-ti raspunde. La mine a mers.
    Numai bine.
    Aegyssus

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default SIP linksys

Quote Originally Posted by cli1010 View Post

E careva abonat la ei (in Ontario in special)? Cum sunt?..calitate, serviciu, etc?

Ezit un pic si la treaba aia cu fair usage policy la 3000 min/luna. Asta vine cam 1h 40min/zi...hmmmm....cand se apuca nevasta-mea si sta cate 2-3h la telefon cu romanica sau alte prietene de pe aici.....ma gandesc ca nu prea ar ajunge

Stima si merci.
    Eu zic sa iei la justvoip .Ai 300min/sapt moca timp de 4 luni.Merge bine eu il am de 3 luni si este ok transmiterea .Apoi iti mai iei si un SIP linksys unlocked si totul e ok .La vonage este scump si toate SIP-urile sint blocate la ei.Am incercat si cu 12voip dar au numai 3 luni si daca nu raspunde nimeni iti ia ca un apel.Ceva important este sa nu faci mai mult de 3,4 convorbiri in aceiasi zi si pentru acelasi nr ca astia te incarca (din aia 10 euroi pecare-i pui).Pe mobil platesti ceva de 8 centi/min.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Stima si merci.
    Am ACANAC de cativa ani..10 lei/luna cu taxe cu tot ..nelimitat in NA..si blah..blah toate optiunile..cauta pe pagina lor si vezi. Importatnt: trebuie sa platesti pe un an inainte sa primesti acel pret..Mie mi-a convenit de minune..vezi daca si tie ti se pare ok..Succes!

Last edited by cartof_prajit; 10th April 2011 at 05:18. Reason: add baner

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default Acanac

Nu cumva Acanac mareste pretul cu 10$\luna din anul al doilea? Si la net dar si la telefon?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default Voip

Stima si merci.
    Acum un an intrebam si eu pe aici despre VOIP intre timp am incercat ceva provideri. Dintre toti i-am ales pe cei de la VINTONE. Este 8.99 / luna si ai toate optiunile. Ei fac un fel de contract in care te obligi sa stai cu ei un an dar platesti lunar.
    In momentul cind am vazut ca platesc 35$ la bell si inca vreo 30 la long distance am trecut la VINTONE. Acum platesc intre 20 si 30 cu tot cu long distance. In plus platesc la dsl DRY loop. 4.99/luna.
    Pina acum nu am avut nici o problema cu telefonia VOIP. Singurul dezavantaj este ca atunci cind cineva download la greu din casa, si eu urmaresc televizorul se aude ciudat.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default FreePhone2Phone

http://www.freephone2phone.com/
    FreePhone2Phone Makes Free 10-Minute International
    YOU'RE NOT DEEP
    YOU'RE NOT AN INTELLECTUAL
    YOU'RE NOT AN ARTIST
    YOU'RE NOT A CRITIC
    YOU'RE NOT A POET
    YOU JUST HAVE INTERNET ACCESS
    !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by callatis View Post
    Nu cumva Acanac mareste pretul cu 10$\luna din anul al doilea? Si la net dar si la telefon?

Mi-am pus internet cu Acanac acum o saptamana.Au venit cu cablu in zona si am luat 15MB 39.95.Merge bine .Ei fac asa,daca le platesti pe un an iti dau preturile alea speciale si dupa un an ai optiune sa semnezi pe inca un an tot la preturi mici sau sa mergi lunar cu alte preturi.Deci atat timp cat platesti an de an inainte,pretul ramane acelasi si la telefon si la internet.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by druids View Post
    Am ACANAC de cativa ani..10 lei/luna cu taxe cu tot ..nelimitat in NA..si blah..blah toate optiunile..cauta pe pagina lor si vezi. Importatnt: trebuie sa platesti pe un an inainte sa primesti acel pret..Mie mi-a convenit de minune..vezi daca si tie ti se pare ok..Succes!

Cum vorbesti in Europa? Am vazut preturile lor de long distance destul de mari,Romania Cell 34 centi .

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Vonage

Vonage este si in Canada:

http://www.vonage.ca/

Astazi au anuntzat noul plan :

http://www.engadget.com/2011/04/19/v...es-in-42-coun/

unlimited calling to mobile phones in 42 countries -- and landlines in 80 -- for $55 a month
    YOU'RE NOT DEEP
    YOU'RE NOT AN INTELLECTUAL
    YOU'RE NOT AN ARTIST
    YOU'RE NOT A CRITIC
    YOU'RE NOT A POET
    YOU JUST HAVE INTERNET ACCESS
    !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)