Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 36

Thread: Boom de cacao !

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Boom de cacao !

Am sunat azi la ora 13.16 la 0725125929 (call center Boom) am stat pe fir 4 minute si am auzit muzica....apoi pac...s-a inchis convorbirea.
    Nu m-am lasat si am sunat la 0212325566 (13.20) si mi-a raspuns o voce suava (citez din memorie) " va rugam sa va lasati numele si numarul de telefon si o sa va contactam in 6 (sase) ore " Intreb "de ce domnisoara?" raspunsul : "din pacate nu avem nici un operator in call center"
    Stiam ca sunt falimentari dar chiar asa ati concediat toti operatorii si ati angajat pe cineva cu jumatate de norma care vine la incheierea programului si ii suna pe cei cativa abonati ce suna la call center ?

Ce sa zic , am sunat sa va spun ca reziliez contractul si pentru a vedea ca sunt un baiat corect va rog ca in ultima factura sa-mi includeti si pretul smartcardului deoarece acesta urmeaza sa fie incinerat alaturi de rebutul de receiver coship.

Pentru comparatie am rugat un angajat sa sune la ceilalti 4 operatori si surpriza la toti ceilalti le-a raspuns un operator in maxim 2 min 15 sec.

Focus raspuns instantaneu , Max la cateva secunde , Digi la 46 de secunde si Dolce la 2 min si 15 sec.

Concluzia ....si la acest capitol BOOM este de CACAO !
    Bine ca scap de ei.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Aşa e, şi eu am păţit la fel... O voce depresivă bărbătească mi-a spus, că mă vor contacta în maxim şase ore, pentru că "nu au agenţi disponibili" (!) Şi, desigur, nu mi-au contactat nici până astăzi, adică de peste o săptămână. Asta când am apăsat la începutul convorbirii tasta 2, pentru cei "care sunt deja clienţii Boom Tv", prima dată când am apăsat tasta 1, pentru cei "care vor să devină clienţii Boom Tv", a răspuns un "agent" în câteva secunde. "Agent"... de vânzare, nu? Numai de asta au acum. Tehnicienii, operatorii de telefon n-au cum să fie agenţi.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Vai-vai @Fanta, sa vezi ce o sa sara pe tine acum lumea... trebuia sa zici ca la Digi a trebuit sa astepti 2 minute, nu la Dolce .
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Fanta:
    sa ne arati si noua filmuletul cu incinerarea

ps: poate ar trebui inceputa promovarea ecestui "eveniment"
    4w,1w,5e,13e - humax II (triax 1.1m)
    39e - dm7020, echo790 (0.85m) BV
    2 coship-uri dolce in dulap

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Mai sa fie! Dar macar la ceilalti cand iti raspund te si lamuresc, nu ca la Digi unde mai rau te baga in ceata cu prostia lor!
    Cipy

I'm the truble man! Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cipy_1982 View Post
    Mai sa fie! Dar macar la ceilalti cand iti raspund te si lamuresc, nu ca la Digi unde mai rau te baga in ceata cu prostia lor!
    Eu am fost sunat de 2 ori si mi-au zis ca se rezolva problema cu factura.

Din decembrie si pana acum nu am primit nicio factura. Clumea ca si luna aceasta am avut probleme iarasi cu factura insa de data aceasta la bomm. Am sunat mi-au dat datele si am platit la BRD fara nicio problema. Si culmea ca dupa 2 zile factura era in posta

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by amadeus View Post
    Fanta:
    sa ne arati si noua filmuletul cu incinerarea

ps: poate ar trebui inceputa promovarea ecestui "eveniment"

Chiar am nevoie de ajutorul dvs.
    Pana acum am gasit locatia unde sa-l incinerez (undeva pe camp sa nu fac alte prosti) , am vb cu un pompier sa faca parte din comisie
    Am de cand sa comand o si o cruce.Mia am cateva surpriza dar nu vreau sa le fac publice deocamdata.

M-am gandit ca ar fi frumos sa parodiem una din reclamele lor de kkt (nimeni nu intelege exact la ce se face publicitate).

Astept idei si de ce nu ajutoare.Daca mai aveti si alte coshipuri aduceti-le sa facem o incinerare in grup

Ardel-ar focu' pe Boom va deveni realitate
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

I'm the truble man! Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post

M-am gandit ca ar fi frumos sa parodiem una din reclamele lor de kkt (nimeni nu intelege exact la ce se face publicitate).

La Festivalul Ad'Or, Leo Burnett a iesit agentia anului a cincea oara consecutiv. Reclamele pentru Bergenbier si Boom TV au fost favoritele celei de-a saptea editii a Festivalului de publicitate Ad’Or, care si-a desemnat sambata castigatorii. Leo Burnett este Agentia Anului pentru a cincea oara la rand. GMP, agentia care s-a ocupat in referendum de campania lui Basescu, a castigat aurul. Surpriza serii a fost chiar Traian Basescu, care a venit direct din Piata Universitatii la gala publicitatii.
    Advertising). „Ziua barbatului” a fost declarata Campania Anului (drept pentru care Leo s-a ales cu o masina Seat), iar doua reclame pentru Boom TV - „Porcul” si boom

http://209.85.135.104/search?q=cache...lnk&cd=4&gl=ro

in ceea ce priveste. COSHIPU e de kkt. Ala merita aruncat de la et 10

Junior Member Friend
    Posts Thanks / Likes

Ati uitat de perioadele in care clientul statea cate 10 minute in telefon ca sa-si activeze cartela de la Digi?

Membrana Expert
    Posts Thanks / Likes

Cu antena si LNBul ce se va intampla?

PS:Poate ca receptorul si cartela ar trebui donata pentru studiu.
    spersanutiiamulttimpsacitesticanuamsemnatura

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by pytonu View Post
    Cu antena si LNBul ce se va intampla?
    Folosesc antena si LNB-ul de la Digi TV.Doar nu crezi ca eram nebun sa pun reclama falitilor pe peretele casei

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by tirycm View Post
    Ati uitat de perioadele in care clientul statea cate 10 minute in telefon ca sa-si activeze cartela de la Digi?
    Eu am vorbit de hahalerele (ce termen ) de la Boom.

Asa cum voi semnalati in zeci de topicuri anumite probleme pe care le aveti la Digi asa si eu pot scrie pe acest board de problemele pe care le am cu cei de la Boom.Eu spre deosebire de multi cei ce ataca Digi TV fara a avea acces la acest serviciu critic din postura de abonat.

Fanta

somnambul Mentor

Posts Thanks / Likes

Folosesc antena si LNB-ul de la Digi TV.Doar nu crezi ca eram nebun sa pun reclama falitilor pe peretele casei
    Cu tot respectul, macar antena care poarta "reclama falitilor" e un Gibertini...
    Numai bine!

Jucarii pentru copii:
    DM500s, DM7025s, DM800HD, Strong SRT4400, Conserva Boom, HH Strong 2100, Offset 1.2 AL (Strong), Sharp 0.5 db, TH50PV70. Abo Boom + Focus (pre-pay).

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Chiar am nevoie de ajutorul dvs.
    Pana acum am gasit locatia unde sa-l incinerez (undeva pe camp sa nu fac alte prosti)

abia astept aceasta mini revolutie prin arderea si distrugerea cu intentie[bine faci]a receptorului
    Last edited by CIPPRYART; 21st August 2007 at 20:00.
    cippryart GRAFIC

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

...Astept idei si de ce nu ajutoare....
    La RDI TV , in direct .Si la o ora de virf .

PS macar pe un feed la @satanicu

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)