Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 113
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Vreau sa fie demis Hagi

In cateva zile vreau sa lansez un site in care voi strange semnaturi online pentru demiterea acestui pseudo antrenor incult ce-si bate joc de actuala echipa a Stelei.

Daca l-as pune pe KB principal si pe Ursul Baloo secund la Steaua ar avea rezultate mai bune decat ale lui Hagi Gheorghe

Steaua are un super lot si o conducerea manageriala de exceptie dar in schimb are cel mai prost antrenor din liga 1....iar acest fapt se vede pe teren.
    Ce-a facut Hagi la Steaua ? In amicale nu puteam sa batem echipe de talia lui Jiul Petrosani.Vreti sa analizam meciurile oficiale ?

ok...

1.Meciul cu Ceahlaul.Victorie la limita datorata in mare parte unui penalty inexistent la Nicolita.Geniul marelui Dica l-a salvat pe Hagi

2.Meciul cu Farul.O evolutie penibila in care singura ocazie a fost golul norocos al aceluiasi mare DICA.

3.Meciul tur cu Zaglebie.Polonezii o echipa modesta , extrem de modesta au avut o bara in minutul 90 iar golul nostru a venit intamplator la o lovitura de colt.

4.Meciul cu Poli Iasi.Din nou nu am jucat nimic iar Hagi a fost salvat de tanarul Bicfalvi in minutul 78 cat a prins un sut de exceptie.In rest Steaua pana in acel minut NU a creeat nici macar o faza periculoasa.

5.Returul cu Zaglebie.Noroc la puterea a zecea pentru Hagi.Gol norocos Nicolita si gafa mare a portarului la golul lui Zaharia(jucator introdus la cererea expresa a lui Becali).Steaua in acel meci a scapat de un penalty (faul Rada la coltul careului de 6 metri) si o eliminare a lui Zapata la interventia acestuia la marginea careului de saisprezece metri.

6.Meciul cu Batev.Mi-a fost rusine ca sunt stelist.Steaua a jucat mizerabil in prima repriza iar apoi cu sansa din doua faze fixe a marcat de doua ori.Din nou geniul lui Dica a iesit in evidenta.

7.Meciul de la Cluj.O echipa pe rahat ca CFR-ul ce a fost umilita in urma cu trei zile de o echipa obscura din Cipru a trecut pe langa victorie si doar ratarea lui Trica ne-a salvat.In acest meci Steaua NU a avut nici o ocazie de gol.

In concluzie...Hagi NU are ce cauta la aceasta echipa...Il prefer pe Sunda,Neagoe,Magiun sau oricare alt antrenor de pluton in locul acest pseudo antrenor ce are deja in palmares 4 (patru) mari esecuri (Nationala,Bursaspor,Galatasaray si Poli TM)

Hagi a fost un mare jucator , un antrenor extrem de slab iar de caracterul omului Hagi NU VREAU SA DISCUT.

Atat deocamdata.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Smile

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    In cateva zile vreau sa lansez un site in care voi strange semnaturi online pentru demiterea acestui pseudo antrenor incult ce-si bate joc de actuala echipa a Stelei.
    Ai un vot.

Eu stau si ma gandesc cum Razvan Lucescu dupa treseul de exceptie cu Rapid nu i-au cazut blazonul si poate antrena in B iar Hagi nu a inceput in B macar.
    Alte comentarii sunt de prisos..
    Roling Stones, Dire Straits, Deep Purple, Led Zeppelin, Beatles, Creedence Clearwater Revival, Scorpions, Meat Loaf, Accept, WASP, Huey Luis & the News, Warlock, Helloween, Stratovarius, Lita Ford,Nightwish, Queen, Pink Floyd, Steve Vai, Yngwie Malmsteen, Joe Satriani, Metallica (whiskey in the jar).. cativa cu care ma mai cunosc si eu.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Da , da , un super lot , care a strans din buci in ultimele 20 de minute ale partidei cu CFR , sa nu ia gol .

O superechipa .

Traducere in becala pentru a intelege si fanii Stelei :
    Da , da , zic ieu da , un super lot , care a strans din buci , adica din buci a strans , sa nu zic cuvantul ala , stii tu , cuvantul ala , asa , in ultimele 20 de minute ale partidei cu CFR , cu CFR , zic , ieu , partida care ea era , sa nu ia gol , gol sa nu ia , gol , adica gol .

O superechipa ie .

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

GSP-ul de zi :
    Ruptura Hagi - Rădoi e totală. Căpitanul i s-a plîns lui Becali de metodele Regelui şi le-a spus apropiaţilor că acesta este cel mai slab antrenor cu care a lucrat

Mirel Rădoi. Acesta e numele care a declanşat explozia de acuzaţii a lui Gigi Becali la adresa lui Hagi. Dincolo de nemulţumirea patronului că finul său n-a fost folosit ca stoper, în spatele mega-scandalului din Ghencea stă şi disputa rece dintre Rădoi şi Hagi.

X1_AdParams = { 'pub' : '1212121112121', 'site' : 'gsp', 'section' : 'site', 'zone' : 'rectangle', 'size' : '300x250' };

1. "Nu mai e atmosfera care era cu Oli"
    Primul semn că Rădoi nu-l are la inimă pe actualul antrenor al Stelei a apărut chiar după primele două săptămîni ale celui dintîi stagiu de pregătire. Mirel a fost întrebat de un personaj important din fotbalul românesc cum este cu Gică antrenor. Răspunsul căpitanului? "Nu mai este ce a fost. Nu mai e atmosfera extraordinară care era cu Olăroiu".

2. S-a plîns la Gigi
    După al doilea cantonament din Olanda, Rădoi a mers la Gigi Becali, alături de Dică, Neaga, Goian şi Petre Marin. Aceştia l-au susţinut pe căpitan în pledoaria acestuia împotriva lui Hagi. "Ne vorbeşte urît, nu înţelegem nimic din ceea ce ne cere la antrenamente, el se crede singurul care le ştie pe toate", i-au spus jucătorii lui Becali.

3. L-a făcut "penibil"
    La finalul meciului cu BATE Borisv, scor 2-2, Hagi şi Rădoi s-au aflat pe poziţii diametral opuse. "Sîntem şi obosiţi pentru că am jucat 6 meciuri în 16 zile", a spus antrenorul. Ce a zis Rădoi? "Am fi chiar penibili dacă ne-am plînge că jucăm din 3 în 3 zile".

4. "N-are nici o treabă ca antrenor"
    Ultimul episod s-a petrecut chiar înaintea meciului de la Cluj. Cătălin Necula, secundul lui Olăroiu în Ghencea, a revenit în ţară pentru o vacanţă de cîteva zile şi a mers la stadion, unde s-a întîlnit, întîmplător, cu Rădoi. "Cum e, Mirele?". "Hagi n-are nici o treabă ca antrenor. Nu ştie nimic, nimic, jucăm doar din ce ştim de dinainte", i-a zis Mirel lui Necula.

"Hagi a făcut o salată de vinete din Steaua. O să mai vorbesc cu el după ce ne vom califica în Ligă, dacă ne vom califica. Oricum, la returul cu BATE îi voi scrie echipa pe hîrtie şi p-aia să o văd pe teren"
    Gigi Becali
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Gheorghe Hagi vorbeşte astăzi!
    2007-08-21 14:08:00

Gheorghe Hagi a anunţat o conferinţă de presă, astăzi, de la ora 17,30, la tribuna oficială a stadionului Steaua. Este prima apariţie publică a antrenorului Stelei după atacul declanşat de Gigi Becali. Tot astăzi, de la ora 18, jucătorii Stelei vor efectua primul antrenament după meciul de la Cluj.

@orangina: Miroase a demisie ? Revine Oli ?

FLEX-IBIL Expert
    Posts Thanks / Likes

Default ...o laie...

Quote Originally Posted by zumeo_z View Post
    Gheorghe Hagi vorbeşte astăzi!
    2007-08-21 14:08:00

Gheorghe Hagi a anunţat o conferinţă de presă, astăzi, de la ora 17,30, la tribuna oficială a stadionului Steaua. Este prima apariţie publică a antrenorului Stelei după atacul declanşat de Gigi Becali. Tot astăzi, de la ora 18, jucătorii Stelei vor efectua primul antrenament după meciul de la Cluj.

@orangina: Miroase a demisie ? Revine Oli ?
    Hagi ramane...mult mai mult decat credeti voi...
    LABOR OMNIA VINCIT IMPROBUS (lat.) munca stăruitoare învinge totul – Vergiliu, „Georgica”
    NON OMNIA POSSUMUS OMNES (lat.) nu toți putem toate – Vergiliu, „Bucolica”, VIII, 63.

Pentru prost, umorul e o formă indivizibilă de insultă, e ceva care-l vizează personal. Umorul mușcă, înțeapă, provoacă, sfidează, și face toate astea involuntar, uitîndu-și mereu foloasele, așa cum procedează electricitatea. Bușcu dixit.

Mägar de marcä Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Jegul de beheheehecali

dacä imi permiteti si mie:

PROBLEMA LA STEAUA ESTE OIERUL DE behehecali
    ...si in rest nimeni altul

@ fanta
    dacä tu erai antrenor si iti fäcea altul echipa iti convenea ?
    nu prea cred cä da, in caz cä stii care este rolul unui antrenor....
    @fanta
    steaua este aceiasi echipä de rahat ca si ´clujul´ dacä imi dai voie sä-te citez si dacä vrei sä inträm la jigniri

in altä ordine de idei:
    rädoi este unul care nu este suportat de nici un alt jucätor de la steaua, nimeni nu vrea sä stea in camera cu el la cantonamente sau in deplasäri, tipä in vestiare la toti jucätorii si se comportä ca ultimul pardon penultimul cioban...primul este behehecali
    mä insel dacä zic cä este acel jucätor de la steaua care a dat cu pumnul in geam si s-a täiat ?

sau doreste cineva sä zicä cä oläroiu este antrenor ?
    da este un antrenor bun pentru cä el este primul antrenor care a inceput sä bage steaua in stana lui becali
    le dau dreptate fanilor stelisti ........

inainte sä täbärati pe mine:
    nu sant fan steaua, dinamo sau rapid

lasäti-l pe hagi sä arate dacä stie ceva sau nu
    dupä 4 meciuri incep deja meseriasi sä-si dea cu pärerile......
    adevärul este inventia unui mincinos

ER' MEJO Moderator - Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post

Daca l-as pune pe KB principal si pe Ursul Baloo secund la Steaua ar avea rezultate mai bune decat ale lui Hagi Gheorghe

Steaua are un super lot si o conducerea manageriala de exceptie dar in schimb are cel mai prost antrenor din liga 1....iar acest fapt se vede pe teren.
    Ce-a facut Hagi la Steaua ? In amicale nu puteam sa batem echipe de talia lui Jiul Petrosani.Vreti sa analizam meciurile oficiale ?

ok...

1.Meciul cu Ceahlaul.Victorie la limita datorata in mare parte unui penalty inexistent la Nicolita.Geniul marelui Dica l-a salvat pe Hagi

2.Meciul cu Farul.O evolutie penibila in care singura ocazie a fost golul norocos al aceluiasi mare DICA.

3.Meciul tur cu Zaglebie.Polonezii o echipa modesta , extrem de modesta au avut o bara in minutul 90 iar golul nostru a venit intamplator la o lovitura de colt.

4.Meciul cu Poli Iasi.Din nou nu am jucat nimic iar Hagi a fost salvat de tanarul Bicfalvi in minutul 78 cat a prins un sut de exceptie.In rest Steaua pana in acel minut NU a creeat nici macar o faza periculoasa.

5.Returul cu Zaglebie.Noroc la puterea a zecea pentru Hagi.Gol norocos Nicolita si gafa mare a portarului la golul lui Zaharia(jucator introdus la cererea expresa a lui Becali).Steaua in acel meci a scapat de un penalty (faul Rada la coltul careului de 6 metri) si o eliminare a lui Zapata la interventia acestuia la marginea careului de saisprezece metri.

6.Meciul cu Batev.Mi-a fost rusine ca sunt stelist.Steaua a jucat mizerabil in prima repriza iar apoi cu sansa din doua faze fixe a marcat de doua ori.Din nou geniul lui Dica a iesit in evidenta.

7.Meciul de la Cluj.O echipa pe rahat ca CFR-ul ce a fost umilita in urma cu trei zile de o echipa obscura din Cipru a trecut pe langa victorie si doar ratarea lui Trica ne-a salvat.In acest meci Steaua NU a avut nici o ocazie de gol.

In concluzie...Hagi NU are ce cauta la aceasta echipa...Il prefer pe Sunda,Neagoe,Magiun sau oricare alt antrenor de pluton in locul acest pseudo antrenor ce are deja in palmares 4 (patru) mari esecuri (Nationala,Bursaspor,Galatasaray si Poli TM)

Hagi a fost un mare jucator , un antrenor extrem de slab iar de caracterul omului Hagi NU VREAU SA DISCUT.

Atat deocamdata.

Fanta
    mo fanrto ai dreptate si eu am zis la fel.dar cand a fost olaroiu totzi ziceau ca nu e de steaua.si acum ce sa facem pe cine sa punem antrenor la steaua?
    ca vezi bine de parerile noastre isi rupe pixu gigi tot el e cel care ai pune acolo.
    si pana la urma cine sa vina pe banca stelei?vreo puscarie cum e cel de la timioara? sau vcreun dobitoc ca cel de la iasi? nu stiu ce sa zic sper ca sa castigam partida cu bate de acasa si dupa aia mai vedem.

Mägar de marcä Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rusudaniion View Post
    mo fanrto ai dreptate si eu am zis la fel.dar cand a fost olaroiu totzi ziceau ca nu e de steaua.si acum ce sa facem pe cine sa punem antrenor la steaua?
    ca vezi bine de parerile noastre isi rupe pixu gigi tot el e cel care ai pune acolo.
    si pana la urma cine sa vina pe banca stelei?vreo puscarie cum e cel de la timioara? sau vcreun dobitoc ca cel de la iasi? nu stiu ce sa zic sper ca sa castigam partida cu bate de acasa si dupa aia mai vedem.

partida de acasä este deja castigatä
    nu-ti fä probleme
    le dä steaua 3-0
    adevärul este inventia unui mincinos

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

De azi am o parere mai proasta despre Hagi . Continua cu Uaia , isi indoaie sira spinarii ca o salcie plangatoare . Pacat .

Traducere in becala pentru fanii Stelei :
    De azi , ziua , am o parere mai proasta , mai proasta parere am ieu , despre Hagi . Continua cu mine , cu mine el continua , cu mine , si isi indoaie sira spinarii ca o salcie plangatoare , care plange salciea ,ea salcia , care ea plange ea . SALCIA , intelegi ? . Pacat , adica deci da .

Fan Barca Teacher
    Posts Thanks / Likes

Angry Da cu Becali de pamint ca e o javra la fel ca si jucatorii

Ma sa vede ca suntem ROMANI

Javra aia de Becali si pulele alea de jucatori de 2 lei sa ajunga in BBBBBB sau CCCCCCCC ca merita asta.

Fanto ce pixu sa le zica Hagi la idiotii aia ,cum sa dea efect la minge ce sa le zica

Nu ca IDIOTU ala de BECALI el ii pizdos, taie si face si el gata e pro manager soccer nu ?

Da romani suntem ,EX cazu MUTU : o calcat pe bec odata , gata in gura l-ati scuipat si acu il ling in cur ca vai ce bine joaca .

Pina in Bucurestiul ala puturos ? ca numa putori sint acolo nu se duce ceata , hmm nu iese nika de la steua si nici din toate echipele din RO .

Ce vrei Fanto de la HAGI sa faca cu pirlitzii aia , ca vai de ei ce greu fugeau pe teren ?

Esti jucator , joaca , fugi ,castiga meciuri nu ***** masini si bani (Ex Becali) Cretinu timpit oligofren si sandilau etc care vreti continuati ca mai sunt ...

Imi pare rau sa te contrazic dar Steaua nu vrea sa joace sau numele alea : Radoi bla bla se cred prea buni.

Si HAGI ca si antrenor e poate el rau , dar BECALI si jucatorii aia care se pling ca *****le pe la colturi ca nu au produs nimic nu ajung departe .

Voi aia de la Bucale cu galeriile alea de rupeti normele, luatzil pe Becali si *****le lui si tragetzii de urechi sau punetzi la produs ,ca acolo poate le merge mai bine ,nu va legati tot timpul de antrenor : ca Oli nu e bun ca Hagi nu e bun ca blabla nu e bun ..

Fanto , Steaua e echipa de figuranti .

Incearca sa joace sau se fac da de jucat nu se prea vede .

HAI BA STEAUA TE

Silver Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Eu sper sa ramana Hagi cat mai mult la Steaua. E pentru binele celorlalte echipa din Liga 1. @Fanta, intradevar Steaua joaca cam prost dar parerea mea este ca ai uitat ca aceasta echipa a jucat si in finalul campionatului trecut, moment in care toata lumea il injura pe (daca mai tineti minte cum i se spunea antrenorului de atunci... )PUL AROIU. Na acum v-ati gasit echipa MARE cand Gigi a recunoscut ca a dat 2 milioande de euro ca sa CUMPERE locul 2.
    Acum imi trece prin minte o alta idee: tineti minte returul meciului cu Middlesbrough? La finalul meciului o tara intreaga il injura pe Olaroiu, singurul care era mai temperat fiind Gigi. Mai mult ca sigur ca la scorul de 2-0 (3-1 la general) pentru Salatele de vinete (steaua), din tribuna oficiala a coborat o scrisoare de la marele strateg Gigi, in care i se ORDONA (cum a spus si ieri seara la sport.ro) lui Olaroiu sa retraga echipa in aparare.

Wind of change Expert
    Posts Thanks / Likes

LA Steaua problema e mai profunda decat pareatron tembel,lot slab,si antrenor asisderea.PLUS grava indisciplina .A ajuns un jucator de pluton ca Radoi sa schimbe antrenori si sa decida el cat de competent este un antrenor e foarte grav.POATE sa joace unde vrea el ca tot un gafeur de marca ramane,poate sa-l puna ciobanul antrenor ca tot el si cu panarama aia de NEAGA fac echipa.Sunt curios ce circ prostesc mai urmeaza...

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Eu zic ca Hagi mai are sanse in viitor sa creasca ca si antrenor ... Dar Radoi este plafonat ca jucator, indiferent pe ce pozitie joaca sau va juca. Singurul lucru prin care a iesit in evidenta pana acum sunt duritatile sale pe teren ...
    Am si eu o intrebare : exista vreun Consiliu de Administratie la Steaua, sau cine l-ar putea teoretic da afara pe Berbecali ?
    P.S. Fain topic, se pare ca megalomania este boala romanului parvenit ....

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by dinu_paturica View Post
    ... cine l-ar putea teoretic da afara pe Berbecali ?
    ... MOARTEA sau NEBUNIA

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)