Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 13 of 13
    Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Pentru cei cu FOCUS!

Sunt printre altele cu DTH Focus. Am luat pe 2 ani sculele la promotie si trebuia sa mentin Pachetul FAMILIA 20 LEI. Atat.
    Dar de o luna la Bistrita nu sunt cartele de 20 lei NUMAI DE 60 LEI (rade vanzatorul de la Flanco) cica....luati ca pentru dvs luati DE PARCA EU AS LUA SALARIUL anticipat?
    M-am inervat si nu am luat nici-o cartela, iar acum mi-au taiat macaroana, ma uit la cablu ....tot UPC.......
    INTREBARE:
    Ce pot sa imi faca, eu ma uit in continuare pe Hotbird cu receiverul lor KAON, ce pot sa faca? Eu sper sa vina sa si ia jucariile si sa reziliem contractul, Altceva?
    mersi anticipat!
    Vreau sa mentionez ca nu am fost nemultumit de calitate si programe, doar de faptul cu cartela, si cum sunt incapatanat si nu ma simt sluga lor sa platesc anticipat..auzi...

IEU Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Bistritza,fost oras linistit , actual ufff... Romanica
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rock5 View Post
    Sunt printre altele cu DTH Focus. Am luat pe 2 ani sculele la promotie si trebuia sa mentin Pachetul FAMILIA 20 LEI. Atat.
    Dar de o luna la Bistrita nu sunt cartele de 20 lei NUMAI DE 60 LEI (rade vanzatorul de la Flanco) cica....luati ca pentru dvs luati DE PARCA EU AS LUA SALARIUL anticipat?
    M-am inervat si nu am luat nici-o cartela, iar acum mi-au taiat macaroana, ma uit la cablu ....tot UPC.......
    INTREBARE:
    Ce pot sa imi faca, eu ma uit in continuare pe Hotbird cu receiverul lor KAON, ce pot sa faca? Eu sper sa vina sa si ia jucariile si sa reziliem contractul, Altceva?
    mersi anticipat!
    Vreau sa mentionez ca nu am fost nemultumit de calitate si programe, doar de faptul cu cartela, si cum sunt incapatanat si nu ma simt sluga lor sa platesc anticipat..auzi...
    Ai PM ! .

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

INTREBARE:
    mersi anticipat!
    Vreau sa mentionez ca nu am fost nemultumit de calitate si programe, doar de faptul cu cartela, si cum sunt incapatanat si nu ma simt sluga lor sa platesc anticipat..auzi...!
    vezi la domo
    BISTRITA
    Complex Kaufland, Str.Independentei Nr,97-99,
    tel. 0740/476.768 pana la 09.09 este promotie la cartelele de reincarcare focus . reducere 25 %.
    sau la

BISTRIŢA: S.C. ELEKTROEURO SRL; Str.Mărăşti nr.10A; 0263.230.458, 0744.502.977;
    sau altex , flamingo , rombiz ,...... daca le aveti in oras . imposibil sa nu fie intr-unul din ele .

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Thumbs up Focus

INTREBARE:
    mersi anticipat!
    Daca nu ai cartela de inacarcare, nu te uiti, si cind ai bani sa iei alta dai telefon si gata merge, asta poate fii si un an, si nu se intimpla nimic.

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Sunt curios daca nu plateai abonamentul la Digi te mai uitai? Cine dracu mai esti si tu sa vii acu sa aberezi aici?
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Thumbs down

Quote Originally Posted by skycleaner View Post
    Sunt curios daca nu plateai abonamentul la Digi te mai uitai? Cine dracu mai esti si tu sa vii acu sa aberezi aici?
    Mai intii informeaza-te si atunci sa vorbesti. Cum daca am Focus si cit platesc atit ma uit. Daca incarc contul vizionez Focus cit nu nu merge, nu vine cei de la focus sa spuna ca am de plata. Si altceva fi mai civilizat.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default lasa l sa abereze el

Quote Originally Posted by iosi View Post
    Mai intii informeaza-te si atunci sa vorbesti. Cum daca am Focus si cit platesc atit ma uit. Daca incarc contul vizionez Focus cit nu nu merge, nu vine cei de la focus sa spuna ca am de plata. Si altceva fi mai civilizat.
    MULTUMESC mult
    pentru toti care suntem mai vechi pe forum si ne respectam
    si ne ajutam cu cate o informatie
    am sa caut la DOMO la kaufland
    THANX again

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default nu

Quote Originally Posted by ntire2000 View Post
    si daca aveai digi platit la zi si prin data de 1, 2 sau 3 ale lunii ramaneai fara macaroana, ce faceai?

ii ridicai in slavi sau ii bagai in gaura?!?

nu imi place digi sa nu aud
    de ei

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Mai civilizat cu din astia care vin sa denigreze un DTH care e cat e cat mai serios, eu unul nu pot fi. Cu toate riscurile care ar fi ele... Daca te-ai auto numit avocatul sau atunci nu e bine man. Nu vreau sa ma iau la hartza acu la ora asta...
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default eu nu denigrez eu prezint FAPTE

Mai civilizat cu din astia care vin sa denigreze un DTH care e cat e cat mai serios, eu unul nu pot fi. Cu toate riscurile care ar fi ele... Daca te-ai auto numit avocatul sau atunci nu e bine man. Nu vreau sa ma iau la hartza acu la ora asta...
    nu denigrez, prezint fapte de la BISTRITA
    nu e normal sa platesc pe 3 luni inainte
    ceva ce nu am consumat, nu crezi?
    si nu ma lua cu ASTIA, plz, ca sunt mai mare ca tine de doua ori, plz
    putin respect ce naiba
    te rog

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

ROCK 5.
    Nu inteleg,ai spus ca nu ai gasit cartela de incarcare si ti-au taiat macaroana.(cea ce este normal sa se intimple,nu conteaza cauzele)
    Cateva postari m-ai incolo spui ca nu este normal sa platesti in avans 3 luni si sa nu vezi nimic.S-au eu nu am intales ca lumea si atunci SCUZE.
    Eu platesc intodeauna pe 1 an inainte,am si 3 luni de baza gratis si nu trebuie sa alerg in fiecare luna dupa cartele.
    Dar fiecare face cum crede si cum il tin buzunarele,cu necazurile aferente.
    O zi buna va doresc la toti.

IEU Teacher

Bistritza,fost oras linistit , actual ufff... Romanica
    Posts Thanks / Likes

nu denigrez, prezint fapte de la BISTRITA
    nu e normal sa platesc pe 3 luni inainte
    ceva ce nu am consumat, nu crezi?
    si nu ma lua cu ASTIA, plz, ca sunt mai mare ca tine de doua ori, plz
    putin respect ce naiba
    te rog
    Man la BISTITA ,sunt 2 dealeri FOCUSSAT , Elektroeuro pe centru si RALY COM , pe AXENTE SEVER nr. 2 (acum in curs de amenajare). Nu stiu daca elektro au sau nu , dar la RALY COM sunt , suna la 0744822041 si le ai.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default stai calm sau apucate de scandal, cum vrei

nu denigrez nimika, la ora asta nu sunt cartele sau nu am gasit eu de 20 LEI familia, pe mine nu ma arunca banii de acasa sa platesc pe 3 luni adica cartela de 60 lei din mai multe motive, in primul rand de ce sa platesc anticipat ce nu consum, normal ar fi sa consum o luna si apoi sa le platesc ca la abo de orange, net, curent, gaz etc. Dar daca la UPC s-a practicat ani buni plata ANTICIPATA probabil aceea;i indivizi care au sub obladuire si FOCUS DTH procedeaza la fel.
    te intreb u iei salariul anticipat ori poate ii fi vreun JIJI BEHALY plin de bani sa iti permiti? atunci e greu sa ne punem cu tine. S anu uitam ca avem facturi destule de platit, daca ar fi un DTH respectabil s-ar interesa de ce nu sunt cartela la firma care de fapt mi-a montat antena FOCUS?
    Au montat antena dar cartele nu au de niic un fel!
    La Flanco mi-a ras in fata un individ care mirosea a transpiratie la greu, cu o uitatura imbecila, ca doar ce daca platesc una de 60 lei ca de fapt eu o consum, dar intreb: daca nu va merge din motive diverse, eu voi fi cu banii dati si cu nervii la pamant. Nu atac DTH ci oamenii care se ocupa la Bistrita de el.
    Iar cu HARTA ta stai cool, ca nu ma intererseaza un nume dupa care te ascunzi pe calculator toti pustanii se dau mari dupa un nik name si pe PC.
    Dar nu are rost sa ne certam, poti sa ma injuri cat vrei nu dialogam cu tine, am deschis un tread sa dialogam cat mai multi de aceasta problema.
    Ma rog tu esti prea destept sa discuti si esti obosit sa te iei la harta.
    IOI, IOI

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)