Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 3 of 3
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default receptie in cipru

Am o intrebare ce se poate receptiona in Cipru pachetul de maxtv sau digitv?
    Stiu ca se receptioneaza Hotbird si Sirius foarte bine, dar nu stiu daca se pot receptiona transponderele de max? ideea ar fi sa poti folosi o antena de 0.8-1m max. probleme la montaj. La fel si pentru digitv. Aici stiu ca cineva foloseste digitv dar nu stiu ce diametru are antena, stiu decit ca se mai opreste citeodata, probabil ca ceva nu e in regula cu montajul sau cu diametrul antenei. Multumesc anticipat de sfaturi.

Om ... cu farfurie ! Expert
    Undeva in Oltenia ... de sub munte !HOREZU!
    Posts Thanks / Likes

Pai numai daca te-ai uita un pic peste harta de acoperire si ai observai ca nu sunt nici un fel de probleme , cel putin la Max .
    La ora actuala Max se pare ca are cea mai buina acoperire la nivel european indiferent despre care din transponderele sale vorbim .
    Si iti spun asta din experienta celor care au folosit Max in cam toata Europa .
    Deci cel putin MAX este OK in Cipru.

Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Multumesc de raspuns, dupa ce am postat am gasit hartile, si m-am luminat. Deci nu ar trebui decit cardul. Daca iau digi trebuie sa iau si receptorul? Stiu sigur ca pentru max nu e obligatoriu. I-mi pot achizitiona aici receptorul si lnb-urile. Tinind cont de diferenta de latitudine nu se mai potriveste montura de lnb care se gaseste in tara? Pina luni am timp sa adun toate informatiile. Luni e ultima zi, marti vine amicul meu din vacanta, si e musai sa rezolv problema asta.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)