Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
    dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Vreau si eu sa trec la plasma

In nici un caz LCD.Nu vreau HD.Vreau una care sa aiba procesorul destul de "dibaci" sa inghita "mizeria" de semnal analogic fara sa ma umple de macroblocuri.Am pus ochiul pe LG care mi-a placut cum se comporta pe semnal zgomotos,culmea, mai mult decat Samsung.Nu vreau sa dau mai mult de 3000 lei pe o scula de 42 inch.
    Ce parere aveti de Myraia - cica e LG inauntru
    are 2 tunere PIP,PAP pacat ca nu are PIG cum are conserva DIGI si da si suport pt perete,oricum ala pot sa-l fac si eu

http://www.altex.ro/?domeniu=Electro...model=HDMY4217
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

stiu ca e putin peste 1000 euroi dar am vazut Panasonic PV71F (nu este HD)

imagine impecabila !

myria parca e made in RO ... alte variante mai ieftine nu ai gasit ?
    4w,1w,5e,13e - humax II (triax 1.1m)
    39e - dm7020, echo790 (0.85m) BV
    2 coship-uri dolce in dulap

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Pai si pe la noi unde?
    [SIGPIC][/SIGPIC]

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by amadeus View Post
    myria parca e made in RO ... alte variante mai ieftine nu ai gasit ?
    pai si ce daca e asamblata aici?Cica pe la fosta electronica industriala - ELPROF
    [SIGPIC][/SIGPIC]

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

E o plasma "no name" la o cafenea in Cora Pantelimon pe un jeg de semnal puricos se vede impecabil de cativa ani
    [SIGPIC][/SIGPIC]

............... Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Plasma Metro !

Quote Originally Posted by satenicu View Post
    E o plasma "no name" la o cafenea in Cora Pantelimon pe un jeg de semnal puricos se vede impecabil de cativa ani
    Vezi ca aveau la Metro o plasma Neo de 42 la vreo 2600 ron daca nu ma insel .
    se vedea bine la ei in raft

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

A luat-o un coleg din Prima si ma tot intreaba de ce ramane sigla imprimata pe ecran
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Plictisit Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Iti recomand cu caldura plasma panasonic 42PV70. Dupa ce am citit o gramada de forumuri si de la noi si de dincolo se pare ca totusi panasonic sunt primii la raportul calitate/pret (ar mai fi pioneer dar sunt vizibil mai scumpe). Intr-adevar trece de pragul de 3000 RON ar trebui sa o gasesti pe la 3500-3600 RON dar tinand cont ca e o investitie care nu o faci chiar toata ziua merita sa faci efortul. M-a uitat si eu prin magazine la plasme si sincer nu mi se parea panasonicul cel mai tare dar se pare ca sunt avantajate la semnal unele fata de altele pentru a vinde o anumita marca. Deci ce vezi in magazin poate sa fie foarte inselator si cand o aduci acasa sa incepi sa observi o gramada de chestii urite (de la zgomot, nivel de negru nu foarte bun, imagine neclara din cauza procesorului de imagine s.a.m.d). In mod normal plasma ar trebui "rodata" primele 100-200 ore cu reglaje la nivele mici ale contrastului si luminozitatii si fara imagini statice in aceasta perioada. Dupa rodaj cam poti sa faci tot ce vrei. Exista posibilitatea sa mai apara cite o sigla daca stai 4-5 ore pe un canal dar va dispare dupa citeva minute pe alt canal mai ales daca ai facut rodaj.
    Nu are rost sa iei ceva ieftin si nici nu are rost sa iei marci care nu sunt consacrate in domeniu: LG, Samsung... Myria e marca altex ca si teletech si cred ca e asamblata in romania. Daca nu ai grad de comparatie real in conditii optime o sa ti se para ca vede bine, dar cand o sa vezi la altii ca se poate si mai bine o sa gasesti o gramada de defecte la Myria. Din pacate la noi nu ai conditii de testare optime (unele au semnal HD, altele cablu, altele satelit) si depinde si ce setari au. Unele au setari la minim altele din contra ca sa iasa in evidenta. Poti sa cauti discutii pe net despre plasma ca sunt destule dar Panasonic pina acuma sunt the best (doar la plasme nu si la lcd).
    Digi - Humax , Kathy 910

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Smile

Salut,

La pretul asta mai bine LG original:

http://www.elanko.ro/models.php?model_id=5464

Mi se rupe Expert
    Posts Thanks / Likes

Panasonic TH42PV60 este la mine in oras la Cosmos , reducere , la 999 de euroi.
    Reducerea tine din data de 16.08.07 pina in data de 22.08.07.

Daca te intereseaza , ti-l cumpar si vii sa-l iei.
    Sau daca vii in citeva zile si vrei sa-l cumperi pe numele tau , pot sa i-ti rezerv unu.

da de veste

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Cool

Panasonic rulez!

Panasonic TH-37PV7
    DIAGONALA ECRAN : 94 cm
    FORMAT ECRAN : 16:9
    PUTERE AUDIO : 2 x 10 W
    DIMENSIUNI : 917 x 620 x 95 mm
    PRODUCĂTOR : Panasonic
    Preţ (TVA inclus): 2.550 RON !
    in stoc

sau

Panasonic TH-42PV7P
    DIAGONALA ECRAN : 106 cm
    FORMAT ECRAN : 16:9
    PUTERE AUDIO : 2 x 10 W
    PRODUCĂTOR : Panasonic
    Preţ (TVA inclus): 2.915 RON !
    in stoc

Info:
    http://www.topvideomall.ro/produse/5...are-cu-plasma/

Sursa preturi:
    http://www.price.ro/preturi_panasoni...pv7p_93239.htm

Rezolutia este de 1.024 x 720 pixeli, panoul VIERA HD creaza imagini superbe folosind tehnologiile proprii Panasonic, cum ar fi Optimizatorul HD, Procesorul V-Real 2, Driver V-Real 2, Panoul G10, sistemele " 3d Colour Management", "Motion Pattern", sau " Sub Pixel Controller". Va puteti bucura acum de imagini cu detalii remarcabile si frumoase nu numai din transmisiunile HD, ci si din surse Blu-ray, care prin calitatea desavarsita a semnalului produs si redat de televizoarele Viera aspira la perfectiunea imaginii.

Acest model beneficiaza de toate tehnologiile de ultima generatie, ceea ce ii permit reproducerea a nu mai putin de 29 miliarde de culori si un contrast de 8.000 : 1. Calitatea sunetului a fost si ea imbunatatita prin noile sisteme de sunet Surround V-Audio iar confortul dumneavoastra prin sistemul Viera Link, ce permite interconectarea tuturor aparatelor digitale Panasonic prin intermediul unei singure telecomenzi.

Optimizatorul HD detecteaza si indeparteaza tipul specific de zgomot al semnalelor video digitale. Acestea analizeaza fiecare scena si aplica nivelul de reducere a zgomotului cel mai potrivit fiecareia, ajutand astfel la obtinerea calitatii complete a imaginii oferite de sursele de inalta definitie. Din acest motiv imaginile HD sunt asa de clare, detaliate si frumoase pe un ecran Viera cu diagonala mare.

Panourile cu plasma Viera sunt concepute sa asigure o durata de functionare de aproximativ 60.000 de ore, asigurandu-va ani si ani de divertismentsuperb. Nu exista iluminare de fundal care sa-si diminueze stralucirea de-a lungul timpului, astfel incat puteti conta pe imagini de inalta calitate pentru multi ani.

Modalitati de livrare disponibile:

Ridicare de la sediul TOPVIDEOMALL.RO
    Ridicarea produselor se face personal de catre client de la sediul nostru din Bucuresti.
    Programul de lucru este de luni pana vineri intre orele 09.00 si 18.00. Vizita clientului la sediu se face numai cu programare prealabila la unul dintre telefoanele afisate la sectiunea Contact.
    Achitarea se poate face cu numerar sau prin transfer bancar. In cazul achitarii prin transfer bancar, clientul poate ridica produsele numai dupa intrarea banilor in contul nostru.
    Nu se percep taxe suplimentare, cu exceptia Timbului Verde, preturile produselor fiind cele afisate pe site.

Livrare la domiciliu
    Livrarea la domiciliu este disponibila numai in Bucuresti pentru comenzi in valoare totala de minim 399 Ron.
    In cazul in care valoarea totala a comenzii nu depaseste 399 Ron se va percepe o taxa suplimentara pentru transportul la domiciliu de 15 Ron + TVA.
    Un agent reprezentant al firmei se va deplasa la domiciliul/sediul dvs. unde va preda produsul si va incasa contravaloarea acestuia.
    Dreambox 7020HD V2 / Dreambox 800HD

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

@badboy.Merci pentru oferta.Cred ca merg pe mana lui spaceman.
    @solver o fi diferenta mare intre 42PV7P si PV 70?
    ia fiti atenti pret la proiector
    http://www.price.ro/dialog_product.p...&store_id=1156
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Talking

@satenicu
    Diferenta:
    http://www.panasonic.ro/Produse/Tele...42pv7/452.html
    vs.
    http://www.panasonic.ro/Produse/Tele...42pv70/33.html
    Bafta!
    PS:
    PV7 are 1x HDMI
    Contrast maxim 8.000:1
    ----------------------------
    PV70 are 2x HDMI
    Contrast maxim 10.000:1
    Dreambox 7020HD V2 / Dreambox 800HD

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

@badboy

Poti sa mi-l cumperi mie, ti-l platesc in 2-3 luni maxim. Si vin dupa el maine.

dibaci Expert
    Posts Thanks / Likes

Gata cand ma intorc din concediu din Bulgaristan "ma arunc" la un 42PV70.Binenteles daca imi mai raman bani
    Sa moara fanta de ciuda ca eu dau numai 3600 lei pe plasma
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)