Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 47
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Pentru aplaudicii lui Boom

E ora 3 dimineata si acum am testat receiverul oficial Boom pe o plasma full HD cu diagonala 127 cm.
    Vreti sa stiti rezultatul ? Dezastru Aproape toate programele se vad execrabil.La limita se pot viziona programele proprii.

Nu port ochelari iar cine nu crede este invitat sa vada live "calitatea" jenanta a lui Boom TV.

Fanta
    RDI Team

Nu-mi veniti cu replici de genul "Cum e la Digi?" sau "Dolce se vede sticla" , eu am deschis acest topic doar pentru a semnala dezastroasa calitate a imaginii programelor din pachetul Boom atunci cand este folosita o plasma de 127 cm.

Bine ca mai am o luna de contract si arunc la foc jegurile de echipamente Boom.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

zzzzzzzzzzzzz Expert
    Posts Thanks / Likes

dar pe digi cum se vede?

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Chiar nu va inteleg, dle.Fanta.Scoateti-va odata cuiul din talpa, sau de unde-l aveti infipt.Sectiunea asta a ajuns troaca de porci din cauza contrelor si loviturilor date unul altuia.
    a fost odata ca niciodata.....

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by lepetir View Post
    Chiar nu va inteleg, dle.Fanta.Scoateti-va odata cuiul din talpa, sau de unde-l aveti infipt.Sectiunea asta a ajuns troaca de porci din cauza contrelor si loviturilor date unul altuia.
    Ai tu vreo tesla ?

Dar cand in 90% din topicuri de dicuta de imaginea lui Digi sau Max nu mai e troaca ?
    Imi pare rau pentru voi , dar imaginea lui Boom e la pamant pe plasme mai destepte.

Pentru cei cu Dreambox...faceti o comparatie intre bitrate al programnelor Digi si Boom , abia dupa aceea mai emiteti teorii.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Think free! Teacher
    Posts Thanks / Likes

Cu toate problemele care le are, Boom merita apreciati ca au propriile canale, ceea ce nu se poate spune despre celelalte DTH.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Plasmă de 127?...! Mamă.... De ce nu l-aţi testat ntr-un cinema? mi imaginez că acum toţi cei cu plasme de-astea se vor abona la digi, nr. de abonaţi cresnd cu două sute. Chiar nu se ştia că plasmele de-astea nu-şi au rostul ncă n Romnia?

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Cred ca testele pe plasme, LCD etc sunt cam degeaba atata timp cat canalele sunt transmise intr-o rezolutie mai mica decat pot afisa plasmele. Totul se reduce la cat de performant e algoritmul de scalare al plasmei(lcd,e tc). Pe LCD-ul meu doar HD ready tot Panasonic pot spune doar ca intre digi, boom nu observ diferente notabile dar focus merge mult mai rau...asta folosind dream pentru focus, digi si receptorul original pentru boom.

In restul acest post i-l vad pus doar pentru a mai agita posesorii de boom.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by sorin_bidian View Post

In restul acest post i-l vad pus doar pentru a mai agita posesorii de boom.
    De acord. Dar cnd mă gndesc că Fanta nu de mult a vorbit de receptoare Digi cu HDMI...

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Fanta, dupa cum stii am Full HD de ceva vreme, aproape un an.
    Indiferent ca pui Boom, Digi, Focus, orice DTH romanesc se vede nasol. A compara intre ele Boom si Digi din punctul de vedere al vizionarii pe un Full HD e ca si cum ai zice ca in tara orbilor chiorul e imparat.

Mai trist e altceva: pune un semnal 720p pe el sa vezi ca ti se pare putin neclar De SD nici nu mai vorbim.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Alex 11 View Post
    apropo cum faci sex cu o plasma de 127 cm in dormitor?
    O pui culcata si te urci pe ea.
    offset 1.2Fe ruginit pe alocuri. LNB Sharp 0.5 dB, 2XSS1 + VDR linux standalone( fara monitor etc) cu pozitioner SRT V50 / HSS 1160NA DigiTV / 2xDolce / DM500S

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Nu mai stim cum sa lovim in Boom , care, asa cum e de injurat iti ofera canale proprii, fotbal de calitate din toate campionatele, filme bune, muzica, etc. Isi permite sa si plateasca Eurosp. 2 comparativ cu alti megaoperatori care, cand e vorba de canale noi o tot dau la intors ca sa vezi, ca sa dregi, ca va fi, ca nu va fi, etc.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ioany View Post
    Daca cineva ar fi deschis un topic in care ar fi afirmat ca DIGI se vede mizerabil pe pe o plasma de dimensiuni mari ,supermoderatorii acestei sectiuni ar fi sarit ca arsi si l-ar fi gratulat pe respectivul cu fel de fel de dragalasenii.Asta daca n-ar fi sters topicul cum a facut imediat maestrul King cand am spus ca aduc si eu o conserva la gala in care Fanta va arde receptorul celor de la BOOM.Decenta e tot mai departe de acest site.P.S :Sunt curios cat de repede va fi sters si acest post evident mizerabil.
    Unde mi-e butonul Delete?... Glumeam... stai linistit ca nu-i Dracu asa de negru cum se crede in general! Momentan niciun DTH mioritic nu prea are calitate pe plasma sau LCD de format mare, asa ca n-are rost sa ne luam aici de par pe forum...
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53E - -30W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by super1 View Post
    Nu mai stim cum sa lovim in Boom , care, asa cum e de injurat iti ofera canale proprii, fotbal de calitate din toate campionatele, filme bune, muzica, etc. Isi permite sa si plateasca Eurosp. 2 comparativ cu alti megaoperatori care, cand e vorba de canale noi o tot dau la intors ca sa vezi, ca sa dregi, ca va fi, ca nu va fi, etc.
    daca nu au stiut sa dea gratis un an si sa aleaga un satelit accesibil pt cei din afara...megaoperatorul loveste ,va ramane doar sa va aparati ...cum puteti...
    -IRIS-une legende vivante...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    Unde mi-e butonul Delete?... Glumeam... stai linistit ca nu-i Dracu asa de negru cum se crede in general! Momentan niciun DTH mioritic nu prea are calitate pe plasma sau LCD de format mare, asa ca n-are rost sa ne luam aici de par pe forum...
    mare dreptate ai...toate DTH urile merg DEZASTRU...numai ca tu ai curajul sa spui...altii...dar mai bine ,hai sa
    -IRIS-une legende vivante...

I'm the truble man! Expert

Posts Thanks / Likes

spartacus

este si va ramane din totdeauna un om CARE RECUNOASTE ANUMITE LUCRURI. Toata stima pentru el .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)