Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Teapa MaxTV cu Eurosport 2

In acest moment pe Eurosport 2 Romania la MaxTV se transmite fotbal pe plaja (cu comentariul in romana), la fel ca pe Eurosport 2 International.
    Am asteptat toata saptamina sa vad fotbal live din Anglia si iata ce primesc…
    Am sunta la “relatii cu clientii” iar raspunsul a fost ca ei nu au ce face intrucit asta este transmisia pe care ei o primesc direct de la Eurosport 2 in baza contractului pe care il au cu acestia.
    La BoomTv am vorbit cu un prieten se vede ceea ce trebuie, adica Sunderland- Tottenham. Nu stiu la restul…
    Ce teapa….

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by UTA View Post
    In acest moment pe Eurosport 2 Romania la MaxTV se transmite fotbal pe plaja (cu comentariul in romana), la fel ca pe Eurosport 2 International.
    Am asteptat toata saptamina sa vad fotbal live din Anglia si iata ce primesc…
    Am sunta la “relatii cu clientii” iar raspunsul a fost ca ei nu au ce face intrucit asta este transmisia pe care ei o primesc direct de la Eurosport 2 in baza contractului pe care il au cu acestia.
    La BoomTv am vorbit cu un prieten se vede ceea ce trebuie, adica Sunderland- Tottenham. Nu stiu la restul…
    Ce teapa….
    La se fel se intampla si la RCS Bucuresti au "uitat" se treaca de pe Eurosport 2 Iinternational pe Eurosport2 Romania.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Problema la MaxTv este ca pe canalul Eurosport 2 Romania este acum volei cu comentariul in romana....

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by UTA View Post
    Problema la MaxTv este ca pe canalul Eurosport 2 Romania este acum volei cu comentariul in romana....
    Da pt ca ala e Eurosport 2 International (cu subtitrare in romana ), nu Eurosport 2 Romania.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

La aceasi ora nu mai stiu pe ce satelit era trebuie sa fie 13 sau 16 era fotbal Premiership cu comentariu in romaneste live Eurosport2, pe cuvant de onoare tocmai instalasem o antena la un prieten printre beri..

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Nu e nici o teapa, pe Max se vede liga, mai scaneaza odata si o sa gasesti postul, eu l-am gasit si a mers.

I'm the truble man! Expert

Posts Thanks / Likes

man

Eurosport 2 RO/HU este pe eutelsat NU?.

P.S : Misto autogolul din seara asta !

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Eurosport2 RO/HU este pe Eutelsat W2 16E

11102 H 8681 1/2

merge cu catrela de maxtv - baza
    Gigel

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Pina la urma am elucidat problema.
    Exista o frecventa separata pt. Eurosport 2 HU/RO, diferita de cea pt canalele Eurosport 2 International (cu comentariile in diverse limbi inclusiv romana). Frecventa este pe Hotbird 8: 12.322 H 27500.
    Adevarul este ca nu aveai de unde sa sti chestia asta pt. ca nu verifici zilnic ce canale noi se introduc. Problema e ca nici MaxTv habar nu avea.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

pe hotbird sunt doua EUROSPORT2 IN LB. romana unul din ele transmite premiership si daca nu ma insel e alui MAX. toate bune
    Dreambox_82

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)