Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4
    Mi se rupe Expert
    Posts Thanks / Likes

Default are cineva un setting actual si bun pt Humax 5400 - motor ?????

dupa cum zice si titlul , daca are cineva il rog mult sa-l puna undeva.
    m-ar interesa mai mult un setting cu subkanalele de la Premiere Sport sau Direkt pe acelasi kanal , deci , subkanalele sa nu fie in setting de ex. 30-Direkt 1 , 31-Direkt 1a , 32-Direkt 1b , ci cind dai pe subkanale sa mearga toate de ex. pe 70.

mersi mult.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Ti le trimit eu pe ale mele pe email, da-mi un PM. Sunt toate Direkt-urile si Sport sub forma de Portal cu subcanale (tasta galbena).
    Oops, acum am vazut ca vrei cu motor, ale mele sunt cu Diseq pentru Astra, HotBird, Sirius, Thor (Intelsat 1002) si inca ceva sateliti pe care nu-i folosesc.

Mi se rupe Expert
    Posts Thanks / Likes

sa ma explic mai bine ( @Kroky , mersi de setting , dar nu asta caut ) , am avut pina acum o saptamina un setting ( care , de baiat destept ce sint , nu l-am salvat pe calculator ) in care aveam asa , Premiere Sport Portal , Premiere Direkt Portal si un PPV kanal.
    deci , toate subkanalele de la Sport Portal si Direkt Portal treceau automat pe acest PPV kanal , deci un singur kanal.
    l-am avut de mult timp si acum ca s-au schimbat mai multe frecvente , am zis sa-l innoiesc , dar nu mai gasesc niciunul asa cum am explicat mai sus.

mersi

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Pai settingul pe care ti l-am trimis exact asta face: pe locul 777 ai portalul de la Direkt, apesi tasta galbena si se deschde lista de subcanale, iar cand selectezi unul, se duce pe 810 (PPV Kanal). La fel cu portalul de sport de pe pozitia 778 si cel de Blue de pe 791, toate se duc pe 810.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)