Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 7 of 7

Thread: Lamurire

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Lamurire

Scriu in aceasta sectiune (daca nu muta moderatorii acest topic in alta parte) deoarece in ultima vreme prin toate metodele de contact sunt sugrumat cu cereri legate hack Digi TV sau de ce nu fac publice pe acest board anumite informatii.

Pentru ca sincer imi doresc ca acesta sa fie ultimul mesaj ce dezbate aceasta tema va voi explica inca o data clar care este situatia in acest moment.

1.Websitul ******** nu are nici o relatie contractuala cu Digi TV

2.Subsemnatul nu este angajat al lui RCS-RDS.Exista cateva exceptii in cazul moderatorilor.

3.Din 2001, atunci cand a fost lansat acest site, am hotarat pentru siguranta noastra si din respect pentru televiziunea din Romania sa nu postam nici o metoda de hack al programelor romanesti ce emit pe satelit,cablu sau terestru.

4.Daca analizam bine situatia pachetelor digitale din Europa ce folosesc sistemul nagravision 2 , Digi TV este providerul cel mai putin vulnerabil atacurilor dupa spargerea acestei norme de criptare.
    S-a ajuns in aceasta situatie datorita putinelor informatii pe care le au hackerii romani.E drept ca exagerez cu termenul de hacker , dar nu gasesc alt termen celor ce isi atribuie acest titlu.
    Cei ce ard 10 cartele sa faca un MOSC sau spera ca vor gasi map (harta) de extras chei operationale vreau sa-i anunt ca detin metoda (+hardware aferent) de extras chei din decembrie 2006 iar cei ce incearca sa faca acum acest lucru folosind programele pentru pachetul spaniol ii anunt ca sunt pe un drum gresit.
    De MOSC nu poate fi vorba deoarece nu am cum sa testez pe cartelele mele care sunt full activate.

5.Din informatiile mele Digi TV nu este deloc deranjat de posibilitatea vizionari sporadica pe anumite module/receivere a programelor sale deoarece acest lucru nu afecteaza nici cu 0.0000001% numarul mare de abonati pe care ii are in estul Europei.
    Schimbarile de key sunt rezultat al activitati departamentului anti piraterie din acest provider , departament ce monitorizeaza peste 80 de websituri ce trateaza vizionarea programelor Digi TV fara subscriptie oficiala.Mi s-a confirmat ca departamentul juridic urmeaza sa actioneze in justitie toate webhostingurile ce detin astfel de situri daca vor mai gazdui respectivele websituri.

6.Din punctul meu de vedere este aberant sa incerci sa vizionezi fara subscriptie un pachet ce costa pana ~ 10 euro/luna (bani ce ii dau cateodata celor ce spala luneta la semafor).

7.Daca analizati bine acest board o sa observati ca acest site este locul unde Digi TV este cel mai mult atacat in timp ce problemele celorlalti provideri sunt discutate sporadic.
    Se poate observa ca nu este absolut nimic cenzurat daca se pastreaza un gram de bun simt in tot ceea ce postati.
    Din punctul meu de vedere Digi TV este providerul numarul 1 din Europa Centrala si de EST iar faptul ca sustin acest lucru pe propriul board nu vad de ce trebuie sa deranjeze anumiti montatori-agarici sau hackeri veniti din lanul de capsuni.

8.In alta ordine de idei va rog respectos sa nu-mi mai trimiteti pe YM,email sau PM aberatile anumitor frustrati ce au ca singur subiect de discutii pe langa Digi TV hack , jignirea subsemnatului si a acestui site.
    Pentru mine respectivii sunt la nivelul de gandecei (am folosit cel mai elegant termen) si efectiv nu prezinta pentru mine nici cel mai mic interes ceea ce abereaza pe anumite forumuri obscure.

Cu riscul de a repeta , doresc sa pun punct acum acestui subiect si pe viitor va rog sa-ma scuzati daca voi ignora discutiile pe aceasta tema.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

de bun sint si corect cele spuse de FANTA

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Asa, si cu " va fi ESP 2 RO la Digi cand va incepe transmisia Premier league" cum ramane?
    Scuze ca scriu aici dar vad ca in topicul aferent nu ne raspunzi

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

nu a spus despre care sezon e vorba.
    Din nou Digi dezamageste, abonatii Boom si Dolce nu au nici un motiv de nemultumire (si ce meciuri au fost in aceasta prima etapa)

Si ce daca e vant …
    Si ce daca sunt ploi
    Nu ne vom opri din noapte in zori

Ne-ati dat puterea
    Ne-ati dat speranta
    De a fi-mpreuna mereu…..

ETERNA MAXIMA

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Nimeni nimic de Focus care nu are nici Eurosport 1 ?

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Despre Eurosport 2 am scris deja in doua topicuri....doriti sa repet cele spuse acolo ? Solutia ar fi sa am in semnatura "Esp 2 la Digi va fi din...." (glumesc si eu dar cateodata parca exagerati .....).

Numa' bine.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Nimeni nimic de Focus ?
    Merge foarte bine. Mici probleme la ploaia aia mare de a fost dar la ora asta se vede brici. In rest e beton ca nu trebuie sa stai la cozi ca sa platesti factura si ca poti sa-ti iei o cartela de reincarcare.

Si vorba lui Fanta. De ce sa vrei sa spargi un pachet romanesc ai Digital+ si Cabo. Mai bine investesti intr-un DVB-T si te uiti gratis la programele esentiale
    (sper sa mearga la Baia Mare ca le duc la ai mei cadou un receiver). Pacat de PRO TV. Nu mint ca daca m-ar duce capul as incerca sa sparg asa ceva, dar doar de fun.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)