Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12

Thread: vista si ss2

Junior Member Master
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default vista si ss2

nu reusesc sa fac sa mearga dvbdream pe vista, progdvb merge foarte rau.daca poate cineva sa ma ajute raman recunoscator. si mai e o problema: telecomanda de la ss2 , nu reusec sa coman sistemul cu ea, asa cum faceam in xp cu uice.exe. mersic pentru orice raspuns.

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

pe un forum se discuta ca ar merge bine My Theatre 3.38 cu vista... insa nu garantez
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes
    ==========================================================
    (19E+13E+5E+1W)*(H-H)@1m + SS2/TeViiS660 + DigiBox + AKTA on 42LD650 3GS
    ========================================
    ==================

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

La mine merge bine pe Vista cu driverul 4.41 beta.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Conteaza foarte mult si ce decodere utilizezi!Cu acelasi program poate sa mearga mult mai bine daca setezi alt decoder pentru audiu si video.
    Intra si tu in 'settings' si mai schimba si tu cate ceva pe ici si colo prin partile esentiale.
    Last edited by ardu67; 10th August 2007 at 13:11.
    Skystar2, SG-2100, 2xDolce, 1xDigi, poz. Strong x 1.2 Fe

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Nu shtiu de ce nu reusheshti...la mine a mers f bine dvbdream pe vista. Shi altdvb 1.07 merge bine pe vista.

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Shi pentru k tocmai mi-am instalat vista ( again) , trebuie sa precizez: pentru a putea instala dvbdream, sau codecurile, trebuie sa le instalezi de pe contul de administrator....altfel nici o shansa sa mearga.
    Am instalat dvbdream 1,3 C , vista codec pack, shi mpeg 2 decoders. Merge brici..

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default multumesc pentru sfaturi

dar am renuntat la vista, ori eu ori el nu suntem pregatiti.
    acum ma chinuie un mytheatre, nu poci sa imbin telecomanda de la ss2 si nici gboxu cu el, incerc si iar incerc da nu iese, si asta, doar pentru ca stie de subtitrare ca nimeni altu.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

La fel de bine stie sutitrare si Progdvb-ul.

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Are dreptate ovidiumarius: subtitrarea in Progdvb merge si de pe teletext si subtitrare dvb.
    Ceva mai detailat: Cu un dvb-s 1.3 sau Nexus-s 2.2 merge la mine numa subtitrarea din teletext in Progdvb, cu skystar2 merge si subtitrarea dvb.
    Poate depinde si de drivere, nu stiu exact, dar pot sa spun ca cu drivere 4.28 si 4.30 merge. Am avut si 4.40 pentru TSReader, dar nu a mai mers Blindscan si atunci am tras iara imageu cu 4.30, deci la 4.40 sau 4.41 nu am incercat daca merge subtitrarea dvb.
    Vezi sa fie subtitle pe on si sa dai click dreapta pe postu respectiv si intri la Channel property si vezi sa nu fie gol select boxu de la subtitle sa alegi pidu pentru romaneste, sau ce limba vrei tu daca are, si dai ok, si normal ar trebui sa mearga, deci la mine merge cu Skystar2, cu dvb-s 1.3 si cu Nexus-s 2.2 nu.

Daca i-ti merge subtitrarea dvb aia e de preferat in comparatie cu aia din teletext fiindca aia din teletext la şţă i-ti arata cam aiurea.

Incearca cum am zis, daca nu merge putem sa comparam ce ai tu in progdvb, ce ai setat, etc. si pina la urma o sa mearga.

P.S.: Eu folosesc Progdvb 4.48.2. Da stiu ca e vechi dar la mine merge stabil, am incercat mai demult versiunea 4.84 care dupa trei patru ori schimbat de canale se bloca, si am decis sa ramin la versiunea asta destul de stabila.

Banned Teacher

Posts Thanks / Likes

Am scris clar ca subtitrarea dvb nu merge cu Nexus-s in progdvb dar cu skystar2 da. Le am pe amindoua si am testat nu spun din burta.

Banned Teacher

Posts Thanks / Likes

Nu m-am infoiat de loc, poate ai interpretat fals, nu a infoiat a vrut sa arate.

Daca modulu de subtitle ETS 300743 ar functiona ca lumea, atunci ar trebui sa mearga si cu Nexus-s fiindca si Nexus are 32 HW PID Filter. Dar i-mi vine alta idee, cred ca e de la modulele alea *.device vine. Poate cu alte versiuni mai bune daca sint existente ar merge.

P.S.: Singuru program adevarat si care seamana cel mai mult cu un televizor este multidec. Dupa parerea mea are cel mai bun OSD, dar subtitle cred ca stie numa din Teletext. Pacat ca nu mai stiu mailu lu Espresso, sa-l incurajez sa-l dezvolte mai departe.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)