Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
    Good To Be Bad Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Instalatii comunitare, facturi lipsa, deconectari

In Cluj cu mult avant Digi a acaparat deja multi fosti clienti ai UPC. Au pus in functiune instalatiile comunitare (bloc sau scara).
    Nici o urma de factura nici unui client, iar acum au aparut primii clienti deconectati.

Nu ii apar pe UPC dar la UPC iti vine factura si sti sa mergi sa platesti cat si unde.

Ce fac cetatenii cu bun simt care asteapta facturi, care au platit toate facturile la zi pe tot parcursul vietii lor iar acum se vad deconectati fara sa stie ce sa faca in continuare ?
    All bound for Mu Mu Land

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Thumbs up

sal'

digi monteaza instalatii comunitare ? un lucru nou. as dori sa stiu cu cine sau mai corect unde sa ma adresez pentru o asemenea instalatie in bucuresti: conditii, montaj, abonamente si orice alte elemente ajutatoare.

cu respect,
    ... strong like Baloo The Bear !
    www.xmissy.nl
    www.dump.com
    www.redtube.com
    Latitude: 44.455°
    Longitude: 26.048°
    Latitude: -42.869°
    Longitude: 147.328°
    Latitude: -46.404°
    Longitude: 168.356°

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...1&postcount=20

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...1&postcount=25

pentru ce mizerii a scris aici nenea ********de sw astept scuze ! daca nu ma retrag de pe rdi !

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Cea mai buna scuza : nu vine factura , nu platesti . Ma gandesc ca un om responsabil stie la sfarsitul lunii ce are de platit : curent , gaz , apa , telefon , tv .

Good To Be Bad Teacher
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Cea mai buna scuza : nu vine factura , nu platesti . Ma gandesc ca un om responsabil stie la sfarsitul lunii ce are de platit : curent , gaz , apa , telefon , tv .
    Pana al sfarsitul lunii vine factura la curent, gaz, apa si telefon . La tv nu mai vine .
    Problema e ca sa faca oamenii, unde sa plateasca , nu sa ii judeci tu cat de responsabili sunt.
    All bound for Mu Mu Land

Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Chiar ieri ma gandeam ca a trecut cam "mult" timp de la ultimele deconectari

Banned

Posts Thanks / Likes

Hai fii serios . Nu stii unde trebuie platita factura ? Scrie pe contract . Nu stii unde ai pus contractul ? Suni , doar ai primit o linie telefonica gratuita cand te-ai abonat la Digi Double . 0364 400414 era parca numarul .

Scuze se pot gasi la infinit : n`a venit factura , nu scrie unde se plateste , nu scrie orarul , nu scrie nimic .

O fi Digi si RDS cu serviciul clienti la pamant , dar dacavrei saplatesti nu vred sa nu reusesti (daca vrei evident) .

Nici eu nu am primit cateva luni facturi , dar pt asta am platit lunile respective . Si eu am bodoganit ca nu veneau facturile sau veneau cu 2-3 saptamani dupa scadenta , dar am platit , pentru ca eram obisnuit de la Asstral ca daca nu platesti la data de 1 , ora 00h00 ai netul taiat .
    Ma rog , la RDS merge inca 1 luna daca nu platesti , dar tot trebuie sa platesti in final , nu ?

Banned

Posts Thanks / Likes

P.S. O mare parte din abonatii Digi Double stau in Zorilor . Orb sa fii si tot vezi agentia RDS din cartier . Cred ca sigla se vede de la 300 de m .

P.P.S Nu mai sunt abonat la Fiberlink . Am cedat abonamentul altcuiva .

Good To Be Bad Teacher
    Posts Thanks / Likes

1. Eu nu m-am abonat la Digi.
    2. Abonatii Digi noi din aceasta vara (altii decat cei care citesc forumurile) nu au de unde sa stie ca de la Digi nu primesti factura.

Observ ca sunt luat peste picior, in loc sa ajutam, vorbe goale. Ma rog , fiecare cu filosofia lui. Nu mai continuu acest thread si rog moderatorul sa il stearga pentru ca cerand ajutor pentru o seama de oameni ajuns sa fiu facut iresponsabil.
    All bound for Mu Mu Land

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Poate "omul responsabil" are prea multe probleme ca sa isi aduca aminte de o factura de 20 de lei...Poate nu ar mai trebui sa aparam RCS-ul pentru lipsa facturilor... Poate fiecare furnizor si-ar da interesul ca banii clientilor sa ajunga la el...Vezi Romtelecom-dolce... Poate o fi vina RCS? Poate nu mai cautam scuze doar se stie ...cine se scuza, se acuza...

Apropo: @ Spartacus....
    Man, cand ai timp, trimite-mi o copie dupa factura Digi, ca iar nu a venit la firma...
    Salut Prieteni!

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by calinut View Post
    1. Eu nu m-am abonat la Digi.
    2. Abonatii Digi noi din aceasta vara (altii decat cei care citesc forumurile) nu au de unde sa stie ca de la Digi nu primesti factura.

Observ ca sunt luat peste picior, in loc sa ajutam, vorbe goale. Ma rog , fiecare cu filosofia lui. Nu mai continuu acest thread si rog moderatorul sa il stearga pentru ca cerand ajutor pentru o seama de oameni ajuns sa fiu facut iresponsabil.
    Stai linistit, nu te ia nimeni peste picior, fiecare isi spune opinia...Unii o spun politicos, altii....
    Salut Prieteni!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Targetul lui Digi nu sunt cei care lucreaza de dimineata pina seara si care numai la factura Digi nu le arde sa se mai gandeasca la sfarsit de luna ... Pentru acesti oameni timpul liber este foarte limitat si pretios, incat exact statul la cozile stupide de la casieriile Digi le lipseste ...
    Dar cum am zis, altul este target-ul lui Digi ...

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gepeto View Post
    Apropo: @ Spartacus....
    Man, cand ai timp, trimite-mi o copie dupa factura Digi
    iti dau miine in pm datele unde trebuie sa cauti sa vezi ce si cum.
    ... strong like Baloo The Bear !
    www.xmissy.nl
    www.dump.com
    www.redtube.com
    Latitude: 44.455°
    Longitude: 26.048°
    Latitude: -42.869°
    Longitude: 147.328°
    Latitude: -46.404°
    Longitude: 168.356°

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...1&postcount=20

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...1&postcount=25

pentru ce mizerii a scris aici nenea ********de sw astept scuze ! daca nu ma retrag de pe rdi !

Banned

Posts Thanks / Likes

Ok , toata lumea sa stea acasa si sa se uite pe geam pana ploua cu facturi , poate atunci isi amintesc ca au de platit ceva ce folosesc toata ziua .....

Adevarul e ca nu ar trebui platit daca nu vin facturi , chiar ma gandesc sa il pandesc pe postas si sa il impusc cu sare daca vine sa puna facturi la gaz , telefon etc , nu pune facturi nu platesc ....

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Exista niste legi in tara asta pe care nu toata lumea (firmele) le respecta!
    Multe din facturile companiei respective nu ajung la destinatari.
    Poate ca se fac ceva "inginerii financiare pe acolo"!
    Nu e normal sa platesti fara sa ai la mana o factura si nici ca factura sa nu-ti parvina dupa ce ai platit!

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by adison View Post
    Exista niste legi in tara asta pe care nu toata lumea (firmele) le respecta!
    Multe din facturile companiei respective nu ajung la destinatari.
    Poate ca se fac ceva "inginerii financiare pe acolo"!
    Nu e normal sa platesti fara sa ai la mana o factura si nici ca factura sa nu-ti parvina dupa ce ai platit!
    Aici e adevaru .Pentru orice serviciu , obiect pentru care platesti TREBUIE SA SE EMITA FACTURA , CHITANTA SAU BON FISCAL, daca acest lucru nu se intampla inseamna in ROMANIA "EVAZIUNE FISCALA" SI SE PEDEPSTE.
    Asa ca nu mai luati partea megaoperatorului ca nu aveti dreptate .
    Pentru cei ce au platit si nu au primit nici un document enumerat mai sus le sugerez sa faca plangere la administratia finantelor si la OPC.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)