Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default astra,19.2E,canal digitaal,12.574h

poate verifica cineva semnalul?sau,poate s-au mutat de aici programele ce erau pana pe 1 august?adica sbs6,veronica,net5,etc
    pana in 1 august acest TP era ok,apoi,in 2 august imi arata ca nu am semnal.restul canalelor din canal digitaal merg ok
    am cartela originala pt acest pachet
    ideea este ca sunt in grecia,iar astra este f. departe
    am parabola de 2.6m si un lnb invacom de 0.4
    credeti ca daca iau unul de 0.2 voi avea succes?)asta in cazul ca ceva s-a intamplat acolo,in olanda,si emit pe acest TP mai slab.ce lnb recomandati,insa sa fie unul bun,chiar daca este 100euro.nu imi trebuie dual,simplu e ok.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cyp123 View Post
    poate verifica cineva semnalul?sau,poate s-au mutat de aici programele ce erau pana pe 1 august?adica sbs6,veronica,net5,etc
    pana in 1 august acest TP era ok,apoi,in 2 august imi arata ca nu am semnal.restul canalelor din canal digitaal merg ok
    am cartela originala pt acest pachet
    ideea este ca sunt in grecia,iar astra este f. departe
    am parabola de 2.6m si un lnb invacom de 0.4
    credeti ca daca iau unul de 0.2 voi avea succes?)asta in cazul ca ceva s-a intamplat acolo,in olanda,si emit pe acest TP mai slab.ce lnb recomandati,insa sa fie unul bun,chiar daca este 100euro.nu imi trebuie dual,simplu e ok.
    In Resita acuma am la Veronica si la cei enumerati = SNR 91% AGC 94% BER 0.
    .

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

multumesc de raspuns.deci nu s-a schimbat frecventa de emisie(de altfel am verificat pe mai multe situ-ri,si nicaieri nu amintea de asa ceva)
    insa nu pot sa-mi explic de ce nu mai am semnal,ca doar am antena de 2 ani,si pana acum a mers ok.bineinteles ca nu prind toate TP-urile,insa d+ si canal digitaal,pe care le pot vedea au fost k.si acum sunt,mai putin respectivul TP.iar sa se fi deplasat antena,e imposibil.a fost montata de profesionisti acest gigant de parabola.iar pe insula,in grecia,nici nu se pune problema vantului(si a ploilor)in fapt.
    schimbarea LNB-ului poate fi o solutie?deoarece nu cred sa imi lipseasca mult semnal pt a vedea din nou.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cyp123 View Post
    multumesc de raspuns.deci nu s-a schimbat frecventa de emisie(de altfel am verificat pe mai multe situ-ri,si nicaieri nu amintea de asa ceva)
    insa nu pot sa-mi explic de ce nu mai am semnal,ca doar am antena de 2 ani,si pana acum a mers ok.bineinteles ca nu prind toate TP-urile,insa d+ si canal digitaal,pe care le pot vedea au fost k.si acum sunt,mai putin respectivul TP.iar sa se fi deplasat antena,e imposibil.a fost montata de profesionisti acest gigant de parabola.iar pe insula,in grecia,nici nu se pune problema vantului(si a ploilor)in fapt.
    schimbarea LNB-ului poate fi o solutie?deoarece nu cred sa imi lipseasca mult semnal pt a vedea din nou.
    Da poate vant nu este,dar eu tot la o parabolica,la LNC a cazut capacelul de plastic de la ghidul de unda sau cum io spune la acel canal,si acolo si-a gasit sa-si faca cuib un paianjen.(Am ciopartit degeaba si un cires crezand ca din cauza lui am semnal slab.).Verifica la LNB.
    .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)