Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 12 of 12
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Smile Oare vrea Dolce clientii maghiari?????

Oare s-a trezit Dolce si se gindeste ca pina nu baga programe unguresti nu poate lua clientii maghiari de la Digi.
    Eu ma bucur ca concurenta este benefica pentru noi.

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Lightbulb

Semnalul lui Hellas Sat e la fel de bun in Hu ca si in Ro, asa ca nu vad de ce nu ar ataca piata lui Digi din Hu, nu numai pe cea reprezentata de etnicii maghiari de la noi Si nu veniti cu argumentul ca e ilegal a se receptiona Dolce in Hu, motivatia e hilara.
    O sa ne dam seama de asta daca Dolce va anunta ca va fi posibil sa fie cumparat numai pachetul maghiar, fara restul programelor Ro.

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

o sursa oarecum sigura.. afirma ca din septembrie va veni primul tp dedicat in totalitate programelor unguresti, si tot atunci, va veni si o mare surpriza nu mai e mult.. revin cu acest post atunci, daca am avut dreptate..

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by zaiclopz View Post
    o sursa oarecum sigura.. afirma ca din septembrie va veni primul tp dedicat in totalitate programelor unguresti, si tot atunci, va veni si o mare surpriza nu mai e mult.. revin cu acest post atunci, daca am avut dreptate..
    Cu toate programele unguresti daca le aduni nu faci nici un sfert de Tp...ce surpriza mai poti avea?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Major View Post
    Cu toate programele unguresti daca le aduni nu faci nici un sfert de Tp...ce surpriza mai poti avea?
    Te referi la ce a aparut deja probabil.... dealtfel sunt vreo 30 de programe unguresti per total... oricum daca lasa numai cele doua Duna Tv, mare branza n-o sa faca...
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Spartacus are dreptate daca lasa numai Duna care este urmarit de persoane de la 50 de ani in sus mare brinza nu face trebuie programele sincronizate gen Discovery.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Programele in limba maghiara nu sunt o prioritate pentru Dolce TV.Acest lucru mi-a fost confirmat din noiembrie 2006 de un manager important din conducerea aceste platforme digitale.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Programele in limba maghiara nu sunt o prioritate pentru Dolce TV.Acest lucru mi-a fost confirmat din noiembrie 2006 de un manager important din conducerea aceste platforme digitale.
    Din noiembrie 2006 au trecut 8 luni , poate ca a schimbat prioritatile si la Dolce ! Daca in scurt timp nu apare la doce un pachet separat cu programe ungureste nu va fi o adevarata concurenta pentru Digi. Asta este numai o parere personala

Barnes
    Antena 1,3 cm dipol si 90 cm 2x offset de la RCS x3 , LNB Strong, Vector, Digi TV de la RCS x3 , Sky Star 2 rev 2.6, pozitioner strong cu motor digipower HH Diseq 1.2 ; Dreambox 7020, Optibox , Echosmart 790 , Echosmart 791, Nokia Dbox 1

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Se tot vorbeste de un pachet de prog maghiar,ok?
    Dar in tara la noi nu sunt numai unguri,sunt si nemti,italieni,turci,arabi,
    pt astia,nik?
    FOCUS-UPC;RCS-digital cablu;Digi Net;Digi mobil;BAYERN MUNCHEN &ACMILAN;
    .de

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by hanssick View Post
    Se tot vorbeste de un pachet de prog maghiar,ok?
    Dar in tara la noi nu sunt numai unguri,sunt si nemti,italieni,turci,arabi,
    pt astia,nik?
    Fara sa fim rautaciosi: populatie majoritara - romani, p-orma cum va convine: rromanes(e vorba de milioane fie ca ne place, fie ca nu), unguri si restul de nationalitati daca le aduni la un loc sub un steag nu se aduna 200.000. asa ca Bafto Delo la tuata lhumea de aiciasa... ham cam intrat in hofftopic scuze Maria-ta... acu ma intelegi mancati-as de ce pachet maghiar?
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Pt celelante etni mai pe seara sau poate maine la prima ora.

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default programe unguresti

imi exprim si eu o parere.locuiesc in vestul tarii (linga Timisoara) si vorbitor de lb maghiara. posesor de Digi.apreciez efortul Digi ptr programe maghiare, chiar sint unele bune desi vreo sint30 cum spunea cineva aici,desi si programele romanesti daca le aduni sint multe ...si unele cam fara rost.eu zic ca merita atentie un TV2 sau RTL Klub sau Viasat3, ca doar programe unguresti nu inseamna doar Duna (sic)1 si 2.prefer ungurii pe digi ptr calitatea semnalului desi am antena terestra orientata spre sarbi....oare chiar banateni si nu numai au uitat de ei ? exista si la B92, Pink-urile,Palma..eu cred ca nu ar fi de neglijat....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)