Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 51
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Articol platit sau poate ziarista a avut probleme cu Digi-ul ei.Ati uitat ca acum un an era plina presa de articole pro Boom?Zii presa din Romania si spui tot.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

pai daca te duci si la upc la bireu de reclamati si stai acolo apar la fel probleme din astea fi sigur!

E clar ca aici a fost platit articolul! iar celelalte DTH nu au asa multe probleme ca nu au asa multi abonati!

Aceste probleme exista si vor exista la toata lumea! ceea ce trebuie facut e ca ele sa fie cat mai putine .. "deloc " nici o data nu o sa fie
    2.3m Paraclipse Hydro C & Ku,1,5m Gibertini, 1.15m Offset +Inverto KA+KU, Tbs6983, Vu solo 2,Tehnomate TM 5403HD M3

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

nu stiu cat de platita fost articolul ...depinde la ce perioada de timp se referea articolul . La fel erau si cozile ..IMENSE pana acum cateva luni ...eu am fost in iunie si surpriza fratilor NU ERA NIMENI LA COADA ! Am avut bafta sau au rezolvat problemele ?
    Oare cand va aparea un Receiver cu Hdd la digi ?

somnambul Mentor

Posts Thanks / Likes

Talking

"Articol platit"?

Ceva dovezi, argumente concrete, sau doar avem impresii?

Numai bine!

Jucarii pentru copii:
    DM500s, DM7025s, DM800HD, Strong SRT4400, Conserva Boom, HH Strong 2100, Offset 1.2 AL (Strong), Sharp 0.5 db, TH50PV70. Abo Boom + Focus (pre-pay).

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

@nirolf bacsi, da-mi titlul original dat de tine si-l schimb la loc... mai putin jiji, gigi , ai vazut ca sunt alergic cand cineva isi bate joc de denumirile firmelor sau serviciilor unor firme, indiferent daca e vorba de Dolce, Focus, Boom, Max sau Digi TV.

@all interesant articolul din ziar... numai de obiectivism nu poate fii acuzata jurnalista , sunt inca destule probleme, dar se lucreaza din greu la imbunatatirea serviciilor oferite: rezolvarea reclamatiilor, EPG, mesaje pe ecran inainte de deconectare, etc... Dar din pacate foarte multi au o placere sadica sa vada numai esecurile, nu realizarile, desi multe din probleme s-au rezolvat datorita membrilor de pe acest forum, in urma sesizarilor, postarilor facute de voi...
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53E - -30W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nirolf View Post
    Spartakusz bacsi,alergicule,titlul original nu are importanta.adevarul este ca nu-mi incarc memoria cu nimicuri.nu mi se pare un nimic insa faptul ca un anonim face modificari fara a avea responsabilitatea faptelor proprii evitind sa semneze ceea ce a modificat.de o explicare a faptei nici nu mai aduc aminte.
    ideea pe care incercam sa o aduc in prim plan,fara a incerca sa influentez,este ca problemele de la Digi(lasa totusi asa )incep sa apara si in locuri unde nu te astepti.un articol platit ? imi rezerv dreptul de a zimbi,mai ales cunoscind problemele.realizari ? bineinteles acestea insa nu trebuie atribuite ca victorii,trebuie inradacinate ca o normalitate.in definitiv noi platim nu Digi.sau ?
    Corect.. pentru mine si pentru cativa care si-au consumat cateva milioane de neuroni sunt victorii.. pe bune.. in rest e drumul spre normalitate...
    Moteck DigiPower SG-2100

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Nici macar nu au acel gram de profesionalism care sa ascunda forma tendentioasa urmata de acest articol.
    Dar ce ziar e Renasterea asta ? Eu nu l-am vazut pe nicio taraba
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Nici macar nu au acel gram de profesionalism care sa ascunda forma tendentioasa urmata de acest articol.
    Dar ce ziar e Renasterea asta ? Eu nu l-am vazut pe nicio taraba

se difuzeaza doar in banat si apare la timisoara.
    http://www.renasterea.ro/ro_about.php
    asa ca nu prea cred sa ai sanse sa-l vezi prin bucuresti decit doar daca faci abonament.
    ... strong like Baloo The Bear !
    www.xmissy.nl
    www.dump.com
    www.redtube.com
    Latitude: 44.455
    Longitude: 26.048
    Latitude: -42.869
    Longitude: 147.328
    Latitude: -46.404
    Longitude: 168.356

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...1&postcount=20

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...1&postcount=25

pentru ce mizerii a scris aici nenea ********de sw astept scuze ! daca nu ma retrag de pe rdi !

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Default articol platit???

Hello, eu sunt autoarea acestui articol controversat... Ma bucur ca se citeste Renasterea banateana, acum avem si un site - www.renasterea.ro. Ma intristeaza insa comentariile rautacioase, pentru ca nu sunt reale. Ma acuzati ca nu sunt obiectiva. Voi sunteti obiectivi cand spuneti ca a fost un articol platit? Aveti dovezi? Eu macar m-am documentat cand am facut materialul. Celor care spun ca a fost un articol platit, le doresc sa aiba parte in fiecare zi de banii pe care i-am luat eu pe el. Sa aveti o zi faina!

P.S. Nu am DIGI TV acasa si nici nu ma intereseaza sa-mi schimb operatorul de cablu.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Daca esti intr-adevar autoarea , scuza-ma dar se vede de la o posta ca e un articol scris la comanda . Iar daca nu ai luat bani , scuza-ma din nou dar esti o mica fraiera ....

Traim in Romania , si asta naste combinatii ...

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Talking

buna gia,

sa stii ca are dreptate cind zice ce zice...asa ca inclin sa-i dau dreptate...

p.s.: acum daca te-ai inscris in acest club inseamna ca te intereseaza. asa ca iti urez bine ai venit ! si o sedere cit mai indelungata. cine stie, poate o data, cindva, o sa-ti schimbi si operatorul de cablu.
    ... strong like Baloo The Bear !
    www.xmissy.nl
    www.dump.com
    www.redtube.com
    Latitude: 44.455
    Longitude: 26.048
    Latitude: -42.869
    Longitude: 147.328
    Latitude: -46.404
    Longitude: 168.356

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...1&postcount=20

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...1&postcount=25

pentru ce mizerii a scris aici nenea ********de sw astept scuze ! daca nu ma retrag de pe rdi !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    Daca esti intr-adevar autoarea , scuza-ma dar se vede de la o posta ca e un articol scris la comanda . Iar daca nu ai luat bani , scuza-ma din nou dar esti o mica fraiera ....
    sa inteleg ca dintre cei care ii lauda toata ziua pe-aici pe digi doar cei care isi umplu buzunarele sunt smecheri, iar restul care ii lauda "dezinteresat" sunt fraieri ?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gia11s View Post
    Hello, eu sunt autoarea acestui articol controversat... Ma bucur ca se citeste Renasterea banateana, acum avem si un site - www.renasterea.ro. Ma intristeaza insa comentariile rautacioase, pentru ca nu sunt reale. Ma acuzati ca nu sunt obiectiva. Voi sunteti obiectivi cand spuneti ca a fost un articol platit? Aveti dovezi? Eu macar m-am documentat cand am facut materialul. Celor care spun ca a fost un articol platit, le doresc sa aiba parte in fiecare zi de banii pe care i-am luat eu pe el. Sa aveti o zi faina!

P.S. Nu am DIGI TV acasa si nici nu ma intereseaza sa-mi schimb operatorul de cablu.
    In primul rand, vreau sa cer scuze, in numele colegilor de forum pentru atitudinea, mai putin politicoasa, a unora dintre noi...
    In al doilea rand, stimata domnisoara, intotdeauna vor exista personaje pozitive si personaje negative...Personal consider ca randurile dumneavoastra, din Renasterea banateana au suport real. Aceste lucruri sunt confirmate de angajatii RCS. Oricum, in ultima vreme se fac si se vor face eforturi pentru indreptarea situatiei. Deja se investeste atat in oameni cat si in echipamente; scopul final fiind ridicarea calitatii si o mai buna relatie RCS-client...insa pana atunci...Sa auzim numai de bine!
    Salut Prieteni!

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

stop este doar un articol de ziar ce conteaza fiecare abonat care este nemultumit de DIGI TV ori renunta sau daca nu depune plangeri cine le rezolva le rezolva[cata valva]
    cippryart GRAFIC

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gia11s View Post

Uite, am recitit articolul. Zici ca ati fost voi sa vedeti la fata locului problemele. Buuun. Zici ca abonatii nu stiu ca RDS a incheiat contracte de prestari-servicii cu firme de instalari... sunt uimit sa aflu de la tine ca nu stiu... stie toata lumea. Pe contract apare numarul de la call center, dar ai avut curiozitatea sa vezi daca pe procesul verbal de instalare nu cumva apare si numele firmei de instalari si un numar de interventii tehnice? Nu prea... eu te-as ruga ca inainte sa scrii un articol, n-am nimic impotriva, dar documenteaza-te. Nimeni nu e Sfant, dar sunt pasaje in articolul respectiv care sunt departe de adevar. Era sa uit, nu prea cred ca e recomandat sa folosesti fraze de genul:"a declarat, neconvingator" pentru ca din aceasta cauza crede pe buna dreptate lumea ca e un articol platit. In fine, hai sa ne facem treaba in mod profesionist, iti doresc numai bine si succes in cariera!
    Moteck DigiPower SG-2100

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)