Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
    Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default VINOCOUROV pozitiv

azi sa descoperit pozitiv Vinocourov ciclistul de la Astana ,prin urmare Astana sa retras din turul frantei...cica sa pregatit in ultimele luni cu Ferrer fostul medic al marelui Lance Armstrong...hmmm...se pare ca se pune la indoiala cele 7 tururi al marelui american...
    Last edited by batranul; 24th July 2007 at 22:13.
    -IRIS-une legende vivante...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

La cati bani au bagat cazacii in Astana... pacat, era cea mai buna echipa, nume mari. In etapa de ieri, Vinokurov i-a dezmembrat.
    Ce sa-i faci, e un sport greu. Eu bag glucoza la fiecare 50 km si parca nu-i de ajuns.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

dar cica cei de la astana stiau...de aia s_au retras sa nu mai fie tam tam asa mare,sa nu pateasca ca si phonak,festina...oricum cica echipa se va desfinta..intradevar vorba ta e un sport dur...apropo,ce zici urmeaza 'PUIUL'?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Puiul are alura de catarator, pare ca nu ar avea nevoie de boost. Desi nu prea i-a facut fata atacurilor lui Contador. I s-o fi terminat doza
    Favoritii mei sunt Caisse d'Épargne, Valverde insa a cam terminat-o cu top 10.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by MariusT View Post
    Puiul are alura de catarator, pare ca nu ar avea nevoie de boost. Desi nu prea i-a facut fata atacurilor lui Contador. I s-o fi terminat doza
    Favoritii mei sunt Caisse d'Épargne, Valverde insa a cam terminat-o cu top 10.
    mie mi_e drag puiul,pe bune desi am crezut ca crapa luni...bai dar ce vana are Contador,e tare tipul dar totusi sper ca maine sa_i arate clasa puiul.sa vedem,eu merg pe mana puiului,sper sa nu fie vreo bomba pana maine...daca nu vrea emotii la contratimp,treb sa_si ia un minut macar maine . oare e vreo unul sa nu fi luat nimic?
    Last edited by batranul; 25th July 2007 at 00:08.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Astana NU are cum sa scape doar prin faptul ca s-a retras cu toata echipa din Tur, pentru ca nu suntem in Italia sau alta tzara "permisiva" ...
    Peste 20 de jandarmi perchizitioneaza deja hotelul unde a stat echipa, masinile, etc si nu este exclus sa vedem cativa baieti la "racoare" ...

Goin' Ape Expert
    Posts Thanks / Likes

Cum vad eu treburile ... cam toti sunt dopati ...

Credeam ca Naum&Banciu exagereaza cand faceau aluzii la "valize", "bidonase", "suc de portocale" ... dar nu ... realitatea pare si mai "anabolizata" de aceste flagel

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

pacat...nu stiu zau cand va ma fi un ciclism curat...sa vedem azi ultima zi pe munte...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

brrr...daca e curat puiul ia tras o clasa lui contador...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Se pare ca turul s-a incheiat. Sa ii vedem sambata la time trial.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by MariusT View Post
    Se pare ca turul s-a incheiat. Sa ii vedem sambata la time trial.
    sigur sa incheiat ...asta daca maine nu suspenda puiul!3 min si 10 e cam mult...cu cine ai tinut azi?

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Liderul Michael Rasmussen s-a retras din competitie!

Danezul Michael Rasmussen s-a retras din Turul Frantei! Anuntul vine la citeva ore dupa ce cistigase ultima etapa din Pirinei, iar urmaritorii sai isi recunoscusera infringerea!

Retragerea lui Rasmussen s-a produs la cererea propriei echipe Rabobank - conform presei internationale, oficialii ar fi descoperit ca Rasmussen mintise in legatura cu locul unde isi petrecuse perioada dinaintea Turului pentru a scapa de controalele inopinate - informase echipa ca se afla in Mexic, iar el s-a deplasat in Italia.

Saptamina trecuta, federatia daneza de ciclism l-a exclus pe Rasmussen din echipa nationala pentru ca a refuzat sa comunice locurile de antrenament. Iar miercuri, in chiar ziua etapei cistigate in Pirinei, mai multi ciclisti au declarat: "Numai bunica lui Rasmussen crede ca el a "ratat" patru controale inopinate..."

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

imi placea ciclismul. imi placea turul frantei. insa am cam rnuntat sa ma uit de 2 ani, pentru ca m-am cam saturat de toate prostiile cu dopping ... si am avut dreptate. turul frantei din anul curent este patetic absolut. catastrofa absoluta.

Goin' Ape Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by MrMxyzptlk View Post
    imi placea ciclismul. imi placea turul frantei. insa am cam rnuntat sa ma uit de 2 ani, pentru ca m-am cam saturat de toate prostiile cu dopping ... si am avut dreptate. turul frantei din anul curent este patetic absolut. catastrofa absoluta.
    Nu sunt de acord cu tine ... turul frantei de anul acesta ne arata ciclismul cum nu l-am vazut in anii anteriori si cum este el cu adevarat ... era frumos cand Lance tasnea de langa ulrich ca o racheta ... si chiar cu GPS era greu de urmarit ... dar era acest lucru adevarat oare sau era si el burdusit de testosteron... EPO, transfuzie sanguina ... sau mai stiu si eu ce minuni

Cel putin anul asta aflam cum stau lucrurile ...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by batranul View Post
    cu cine ai tinut azi?
    Favoritul meu e Valverde. Si ii admir pe bascii de la Euskatel. Echipa de cataratori dintotdeauna.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)