Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 33

Thread: STIREA anului !

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default STIREA anului !

Exact ca in cazul discutiilor dintre Focus si grupul de investitii maghiar , RDI Team a intrat in posesia unei stiri bombe in exclusivitate ! (acele negocieri au fost recunoscute chiar de conducerea lui Focus SAT dar au fost sistate datorita schimbarii de strategie a lui UPC Europa)

Un grup de investitori rusi (ce detin si pachetul Tricolor TV) tatoneaza piata romaneasca a DTH-ului si doresc sa lanseze pachetul rus si in Romania.
    Exista doau variante : lansarea DTH-ului numarul 6 sau cumpararea lui....BOOM TV !
    In aceste conditii este de asteptate ca in cateva zile providerul rus sa faca o oferta evreilor de la Boom.

Asadar , sefilor de la Boom , daca nu ati aflat deja va anunt sa va pregatiti de negocieri

Daca se confirma aceste negocieri si ve-ti reusi sa vindeti pacostea de DTH ce ati reusit sa o creati va astept sa-mi multumiti pe acest board pentru aceasta informatie de ultima ora.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post

Exista doau variante : lansarea DTH-ului numarul 6 sau cumpararea lui....BOOM TV !
    In aceste conditii este de asteptate ca in cateva zile providerul rus sa faca o oferta evreilor de la Boom.

Asadar , sefilor de la Boom , daca nu ati aflat deja va anunt sa va pregatiti de negocieri

Daca se confirma aceste negocieri si ve-ti reusi sa vindeti pacostea de DTH ce ati reusit sa o creati va astept sa-mi multumiti pe acest board pentru aceasta informatie de ultima ora.

Fanta

Mi-ar place sa cumpere boom tv ! Dar nu as vrea sa fie dth nr 6.
    Oricum,canale ruse sunt bune(unele).
    FOCUS-UPC;RCS-digital cablu;Digi Net;Digi mobil;BAYERN MUNCHEN &ACMILAN;
    .de

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

sa vina RUSII!

Bunic Expert
    Posts Thanks / Likes

Este o actiune de defaimate a DTH-ului ?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by GAGI View Post
    Este o actiune de defaimate a DTH-ului ?
    Nu, e vorba de Digi vs. restul lumii.
    Dar ce-mi pasa mie?

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Nu zaet(z) pagadi ! erau niste desne rusesti cu lupu(la) mea ii place boom !
    imi cer scuze pentru cuvantul urat.

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Nu prea cred ca rusi o sa investeasca in romania unde piata este aproape de saturatie si cu atat mai putin sa cumpere boom care nu o sa l vanda pe bani putini.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Militianu View Post
    Nu prea cred ca rusi o sa investeasca in romania unde piata este aproape de saturatie si cu atat mai putin sa cumpere boom care nu o sa l vanda pe bani putini.
    asa au fost si cu benzinariile...totusi au venit...

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Atita timp cat raman pe SUPER satelit AMOS,poate s-al cumpere si papa pius de la roma ca tot mort ramane.
    Asta nu au inteles jidani de la boom de la inceput,asta in momentul cand cele lante DTH-suri au acoperire mare,multi stiu ce vreau sa zic cu acoperire mare.
    Nu este nici o pierdere ca dau coltul,sa le fie tarana usoara daca au fost caposi.
    In momentul de fata cine a vrut sa aiba un dth peste gard ,il are ,piata afara este satulata.
    In patria muma nu prea au sanse sa faca multi clenti.(pret,cablu alte dth-suri si puterea de cumparare a autohtonilor)

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

sunt un fan al acestui site de fooooarte mult timp dar totusi nu inteleg un singur lucru din toate discutiile purtate aici in legatura cu dth-urile romanesti.Si anume de ce este proslavit peste calitatile lui?? digi si de ce se vrea neaparat ingropat(RIP) boom , nevorbindu-se in asa mare masura despre ceilalti concurenti la titlul nr.1din dth daca acesta ar putea fi si altul : o fi ceva personal intre fanta si boom?

Exact ca in cazul discutiilor dintre Focus si grupul de investitii maghiar , RDI Team a intrat in posesia unei stiri bombe in exclusivitate ! (acele negocieri au fost recunoscute chiar de conducerea lui Focus SAT dar au fost sistate datorita schimbarii de strategie a lui UPC Europa)

Un grup de investitori rusi (ce detin si pachetul Tricolor TV) tatoneaza piata romaneasca a DTH-ului si doresc sa lanseze pachetul rus si in Romania.

Fanta

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Cool curiozitate? sau nelamurire

[quote=backdoorman;371207]sunt un fan al acestui site de fooooarte mult timp dar totusi nu inteleg un singur lucru din toate discutiile purtate aici in legatura cu dth-urile romanesti.Si anume de ce este proslavit peste calitatile lui?!!? digi si de ce se vrea neaparat ingropat(RIP) boom , nevorbindu-se in asa mare masura despre ceilalti concurenti la titlul nr.1din dth daca acesta ar putea fi si altul?? : o fi ceva personal intre fanta si boom???????????

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by backdoorman View Post
    sunt un fan al acestui site de fooooarte mult timp dar totusi nu inteleg un singur lucru din toate discutiile purtate aici in legatura cu dth-urile romanesti.Si anume de ce este proslavit peste calitatile lui?? digi si de ce se vrea neaparat ingropat(RIP) boom , nevorbindu-se in asa mare masura despre ceilalti concurenti la titlul nr.1din dth daca acesta ar putea fi si altul : o fi ceva personal intre fanta si boom?
    Intre mine si Boom nu poate fi vorba de "ceva personal" atat timp cat eu sunt un simplu abonat iar repectivi reprezinta o platforma digitala.
    Calitatile lui Digi TV se regasesc in numarul abonatilor din Romania si Europa de Est in timp ce erorile lui Boom sunt sanctionate de piata romaneasca (abia daca au 35.000 de abonati)

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Nu este ceva personal intre nimeni,este adevarul despre cat de grei au fost si sant de cap cei de la boom.
    Au facut greseli dupa greseli.
    Vorba rom.CE ISI FACE OMUL CU MANA LUI SE NUMESTE........LUCRU MANUAL.
    Apropo Fanta nu are cu boom nimic personal.El are cu FOCUS ceva personal,dar spre ginionul lui focus nu a mers in faliment.

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gigi-sat View Post
    Apropo Fanta nu are cu boom nimic personal.El are cu FOCUS ceva personal,dar spre ginionul lui focus nu a mers in faliment.

La Boom chiar sunt abonat dar in septembrie renunt definitiv la ei.
    Cat despre Focus sunt convins ca sunt pe drumul cel bun.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Cat despre Focus sunt convins ca sunt pe drumul cel bun.
    fi te rog mai explicit ; cind spui tu despre focus ca sint pe drumul bun ma duce gindul ( canicula ) ca vine falimentul

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)