Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 15 of 15
    Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Pachet de programe romanesti in Franta

Am un prieten care m-a rugat sa ma interesez ce DTH -romanesc se poate receptiona in zona vestica,a Frantei,aproape de coasta Atlanticului,zona Loire-Nantes? Ar vrea sa se isi procure ceva din cele existenteigi,Max,Boom,sau Dolce? Ce recomandati?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by joliyyy View Post
    Am un prieten care m-a rugat sa ma interesez ce DTH -romanesc se poate receptiona in zona vestica,a Frantei,aproape de coasta Atlanticului,zona Loire-Nantes? Ar vrea sa se isi procure ceva din cele existenteigi,Max,Boom,sau Dolce? Ce recomandati?
    daca vrea sa foloseasca ce receptor vrea(sa stie viacces) si sa aiba semnal ok,(chiar si cu antena de 60)eu zic MAX.(de la boom sa_si ia gandul pt ca nu merge in zona amintita)

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default max tv!!!

eu am MAX TV si merge super tocmai in Portugalia!(receptor Opentel si antena de 60)
    PixxPlus,Opentel DCS3000V,PowerboxTVcabo

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default pachet

Daca ii trimit un Kaon,la care isi pune un modul viacces si o cartela MAX,si un motor H-H,pentru mai multi sateliti,pentru ca vrea sa receptioneze si TPS,e bine?

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Ii ssuper ok...
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Om ... cu farfurie ! Expert
    Undeva in Oltenia ... de sub munte !HOREZU!
    Posts Thanks / Likes

Smile

Daca iei WAX , ia si un receptor Globo-Opticum 7000CR si atunci cu patch vei avea o multitudine de pachete de la T*P*S la P*W* si altele - asta bineinteles cu un feed corespunzator la antena (pentru Astra) , ca sa nu mai vorbim de posibilitatea de sharing intern (pentru mai multe televizoare). Nu o sa-ti vina sa crezi ce posibilitati are "micutul" Globo .
    Neaparat sa folosesti un triplu feed original de la WAX - iti va oferi satisfactii garantate (nu neaparat programele din grila WAX) mai ales prin avantajele oferite de receptionarea mai multor sateliti .
    Succes !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default pachete

Daca isi pune motor H-H,mai e nevoie de feed original? Ce diferenta ar fi atunci intre Kaon cu Viacces si Globo-Opticum? (mai ales ca softurile pentru Kaon sunt mai usor de gasit,iar pentru a pune un patch pe Kaon e mai simplu fatza de Globo).

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

Diferenta ar fi timpul pentru movementul antenei pe sateliti. Pentru max se foloseste intr-adevar multifeed la antenele fixe.
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Om ... cu farfurie ! Expert
    Undeva in Oltenia ... de sub munte !HOREZU!
    Posts Thanks / Likes

Cool Este ok si montura H-H !

Nu este nici o problema daca foloseste h-h dar se pierde timp pentru receptia canalelor WAX , daca il intereseaza si alte pachete de programe este ok si montura h-h . In ceea ce priveste patchul pentru Globo sau Opticum 7XXXCR te contrazic , la ora actuala nu exista un receptor care sa se softeze mai usor ca Globo ; cu cablu null-modem si pc sau cu doua receptoare identice se poate face transferul foarte rapid si simplu - iar in ceea ce priveste softurile si keys , cu numai o simpla ocheada in thread-ul respectiv de pe forum ai sa-ti dai seama singur de fiabilitatea receptorului . Ca sa nu vorbesc cat de rezistent flashul , chiar daca se intrerupe curentul in timpul softarii nu vei avea probleme prin reluarea ei ulterioare .
    Inca o data succes !

Banned Teacher
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Aia da calitate daca rezista si la un bad flash, adica un flashuit incomplect. De receivere nu pot sa va zic multe, doar de Nexus-s si Skystar2. Acuma incep sa devin offtopic, cine nu vrea sa citeasca sa ignoreze, dar parerea mea ar fi sa schimbati technica forumului sau sa nu mai postati cuvinte ca k***e****y, fiindca le indexeaza cocosu (g o glestete) pe toate. Eu daca caut bine pot sa-mi gasesc la cocos fiecare topic pe care l-am scris aici.

Si ca sa revenim ontopic, boom in sudvestul Germaniei are semnal slab dar folositor, cum sta situatia in vestu Frantei nu stiu. Postatorii precedenti au dreptate, daca vrei sa fi independent cu receiveru atunci max, atita numa ca max le resfira rau si pe Sirius si pe Hotbird si pe W2 (deci 5° e, 13° e si 16° e).

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Default digi

poate scriu tarziu dar pot sa va spun ca eu receptionez DIGI in orasul POITIERS la 200km de nantes, cu antena de 100cm si cu receptorul 1120 si am un semnal de 60% si respectiv 80% (antena nu e bine instalata) pe vreme frumoasa.

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Default Focus Sat

Salut,

Stiti cumva Focus Sat (Thor-3) merge in zona Parisului ?

Mihai

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Thumbs up

Quote Originally Posted by mmarica View Post
    Salut,

Stiti cumva Focus Sat (Thor-3) merge in zona Parisului ?

Mihai

dupa cum arata harta spotului ar trebui sa intre. pentru mai multe detalii: http://www.lyngsat-maps.com/maps/thor3.html
    ... strong like Baloo The Bear !
    www.xmissy.nl
    www.dump.com
    www.redtube.com
    Latitude: 44.455°
    Longitude: 26.048°
    Latitude: -42.869°
    Longitude: 147.328°
    Latitude: -46.404°
    Longitude: 168.356°

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...1&postcount=20

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...1&postcount=25

pentru ce mizerii a scris aici nenea ********de sw astept scuze ! daca nu ma retrag de pe rdi !

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Nerecomandat Focus in zona Parisului , eventual in estul Frantei , la Strassbourg , dar la Paris si spre sud sau vest , produce multi nervi pt ca semnalul e la limita .

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Default Recomandare sateliti pt Paris

Inteleg. Problema mea e ca locuiesc intr-un apartament si pot pune antena doar pe balcon. Unghiul de vizibilitate e de la 37° V (masurat dinspre S) pana la 45° N (masurat dinspre V) (nu stiu daca am fost prea clar). Din ce am vazut satelitul lui DigiTV (IntelSat 10-02) e in afara acestui unghi, in schimb cel de la Focus parea ca intra mai bine.

Imi puteti recomanda vre-un altul care sa fie vizibil din acest unghi?

Multumesc,
    Mihai

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)