Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 2 of 2

Thread: Digi TV Cablu

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default Digi TV Cablu

Salut

Pe noul site al Digi TV scrie de acest serviciu - Digi TV Cablu - si as fi interesat de el. Am inteles ca poate fi instalat daca deja dispui de serviciul CaTV de la RCS&RDS.

Intrebarea mea este, in primul rand, daca merita facuta schimbarea la serviciul Digi TV Cablu de la cel CaTV clasic RCS&RDS de care dispun in momentul asta. Sunt ceva canale in plus fata de ce exista acum pe cablu, pentru ca nu se precizeaza care sunt canalele din pachetul Baza ?

Dupa aceea m-ar interesa tarifele pentru pachetele prezentate.

M-ar mai interesa daca serviciul Digi TV Cablu poate fi folosit la mai multe televizoare. Am citit ca primesti un decodor si un smartcard, de asta zic... este limitat serviciul la un singur televizor ? (Decodorul in cauza este de fapt un receptor, sau altceva ? )

Si inca o intrebare... poate mai ciudata... serviciul Digi TV Cablu are legatura cu standardul DVB-T ? Deci cum sa formulez intrebarea... Digi Tv Cablu este un serviciu de televiziune terestra ? (...nu am priceput eu prea bine ce inseamna asta cu televiziunea terestra).

Multumesc anticipat,

BAV

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Digi cablu inseamna televiziune digitala prin cablu adica dvb-C(cablu) deci diferit de dvb-t(terestru) si la care intradevar exista un decodor special pentru dvb-C!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)