Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 19
    Moderator Mentor
    Posts Thanks / Likes

Default Technotrend S2-3600 HDTV-S2 USB 2.0 incl. remote

1. Vreau sa imi cumpar si eu placa asta stie cineva ceva de ea ..a folosit-o la ceva (merge cu progdvb si in sharing ) ..este k sa o iau ? (am un laptop core2 cu suficiente resurse 2ghz, 2gbram, 128mb video, 160gb hardu)

2. Si de unde ma sfatuiti sa o iau, un magazin pe net sa o pot primi in Romania si sa platesc la primire sau eventual cu cardu daca sant seriosi .

3. Va multumesc .

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

uite am gasit aici un link

http://www.dvbshop.net/product_info....l--remote.html

si pe mine m-ar interesa sa cumpar, in romania nu am vazut pe nicaieri.

insa nu stiu daca a cumparat cineva de la dvbshop, daca trimit in .ro ...

zzzzzzzzzzzzz Expert
    Posts Thanks / Likes

13-07-2007,

cred ca si-a luat omu' 10placi...

Senior Race Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

costinitalia: La cine te referi?

andreisky & mendark: pentru mai multe detalii http://www.rdi-board.com/showthread....otrend+S2-3200
    Naturally born racer

zzzzzzzzzzzzz Expert
    Posts Thanks / Likes

la cine a deschis topicul

somer tehnic Teacher

Posts Thanks / Likes

Default re

ciao
    e un pic de confuzie se vb despre Technotrend S2-3600 HDTV-S2 USB deci usb nu pci
    daca are cineva asta sa faca un topic
    bafta
    dm7020,dm500s,tt-connect s2-3650 ci

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

pe mine ma intereseaza daca a testat cineva, cum se comporta tuneru, enventual cum mere cu un HH, ca parca ar fi mai bine varianta USB decat aia PCI

Senior Race Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

mendark: asa cum bine ai observat era evident ca au amandoua acelasi chipset, atat PCI cat si USB, dar nu am vrut sa polemizez...revenind la ce ai intrebat, tunerul la S 3200 e aprox la fel cu cel de ss2 rev. 2,3 in semnal, iar pe HH nu stiu daca ai patch, eu oricum nu am putut testa neavand HH.
    Mi se pare mie sau te-ai dat si tu la fundu' apei bine de tot?
    Naturally born racer

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

acuma mi-am facut rost de o antena (dupa o pauza de 1 an de zile)

si as vrea sa mai iau in HH, un lnb (iar astept recomandari, cel care il am e varza) cum se comporta restu fata de invacom( ca am vazut si de 0.2, adica daca chiar are rost sa bag banii intr-un invacom) si evident ceva pentru DVB-S2 (pe langa SS2-u care il am, care probabil o sa ramana pentru date).

Oricum daca memoria nu ma inseala parca tuneru de 2.3 era mai bun ca ala de 2.6(acuma am un 2.6D).

Oricum sunt dispus sa continuam orice discutie de a face ceva si pe partea de download offline.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by mendark View Post
    acuma mi-am facut rost de o antena (dupa o pauza de 1 an de zile)

si as vrea sa mai iau in HH, un lnb (iar astept recomandari, cel care il am e varza) cum se comporta restu fata de invacom( ca am vazut si de 0.2, adica daca chiar are rost sa bag banii intr-un invacom) si evident ceva pentru DVB-S2 (pe langa SS2-u care il am, care probabil o sa ramana pentru date).

Oricum daca memoria nu ma inseala parca tuneru de 2.3 era mai bun ca ala de 2.6(acuma am un 2.6D).

Oricum sunt dispus sa continuam orice discutie de a face ceva si pe partea de download offline.
    Eu am un LNB Inverto 0,2 duo si merge foarte bine, am avut un Maximum de 0,2 dar dupa un an s-a dus(din cauza descarc.atmosferice).Parerea mea e ca nu merita atatia bani Invacomul.Ss2 am rev 2.3 si merge bine , nu stiu cum merge rev2.6.
    Parabola 1,5 Al;DiseqC1.2;Strong SRT A12 maxi;LNB Inverto Twin 0,3 db, 1X DIGI, OPTIBOX 500, Skystar 2 r2.3

Moderator Expert

Posts Thanks / Likes

Rev 2.3 are tunerul cel mai bun pana in prezent din toate ss2 (nu am verificat rev.2.8A).
    @mendark Si pe mine ma intereseaza exact acelasi lucru pe care il vrei tu (daca primesti vreo sugestie te rog sa mi spui si mie).

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Thumbs up SkyStar HD

SkyStar HD PCI pe computer CoreDuo 1.86 Ghz si placa video NVidia 7600GT se comporta excelent.Se gaseste in Romania prin comanda,mai greu e cu Common Interface care nu este inclusa in pachet si care se gaseste greu la noi.Este in test de 2 saptamini.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

@nickey4321, eu o sa imi iau de la dvbshop, pretu de 76E e super bun, are support de alt-dvb, singura problema e diseq 1.0 dar poate si aia o sa se rezolve

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

mi-a ajuns placa, aplicatia de la dvbshop merge ok in HD cu accelerare hw (am un athlon64 3000+ cu un 8500GT, incarcare sub 50%), insa se pare ca nu prea pot face AltDvb sa mearga.
    Imi vede placa daca aleg BDA driver, insa nu pot vedea nici un canal (pare ca nici nu schimba frecventa, nici nu pot scana, doar indicatoru de semnal indica ultimul canal care l-am vazut cu cealalnta aplicatie).

ProgDVB 4 vede placa ca si BDA insa nu merg programele S2, iar ProgDVB5 are nevoie de varianta professional.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Am gasit un update de driver BDA pentru altDVB de pe http://www.dvbskystar.com/ si se pare ca merge si pe AltDVB...

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)