Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 14 of 14
    Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Exclamation Infosatelit Website

www.infosatelit.ro

salutare natiune. m-am gandit ca daca revista infosatelit nu are un site ... de ce sa nu fac eu unu ... asa ca in curand o sa vedeti online revistele vechi si noi infosatelit !

O sa discutam cu cei de la editura sa vedem daca imi dau voie sa le public pe cele vechi. Nu am pretentii financiare din partea lor ... singurul lucru care il cer este sa am de fiecare data cat mai repede posibil revista in format tipografic sau daca se poate in format electronic pentru a putea face update cat mai des la pagina .

Astept sugestii din partea dumneavoastra cam cum ati dorii sa arate , sau ce sa cuprinda ca informatii siteul !

Best Regards
    Cand esti mort , nu stii ca esti mort . E greu doar pentru ceilalti !
    La fel si cand esti prost ...
    __________________________________________________ _____________________________________________

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Thumbs up revista infosatelit

E bine venita ideea. Succes.

**Nu mai cita tot postul anterior, selecteaza doar partea relevanta.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Thumbs up

Ar fi ok sa te lase...macar cele vechi.

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Smile

Salut ,sa intelegem ca ai accceptul celor de la INFO SATELIT

Inimos din cale afara Expert
    Posts Thanks / Likes

acum ca am selectat-o ce de facut cu ea?
    Oamenii se nasc si mor, fara ca macar sa aibe idee unde se afla cu adevarat si care e sensul existentei.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

am discutat cu Redactoru Sef al revistei Infosatelit - (Adrian Chirca - un om deosebit si foarte de treaba, pentru care personal am un mare respect) si impreuna am tras concluzia ca startul a fost dat ... ramane ca restul sa fie facut de redactia infosatelit.

Tot ce mai pot spune este ca veti avea o surpriza ... dar toate la timpul lor.

Momentan domeniul a fost suspendat ... la cererea redactiei urmand ca noul look s-a apara cat de curand!

REgards
    __________________________________________________ _____________________________________________

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Hi armandino,

Buna ideea de republicare in format electronic a InfoSatelit-ului de la aparitie,ca supliment semestrial la TV Satelit,aprilie 1994,cind redactor sef era Dan Comsa,de fapt patronul Tv Satelit-ului in acei ani{costa 400 lei atunci,al doilea numar din noiembrie facea 800 lei s.a.m.d.} si pina la ultimul numar.De fapt reputatia de care se bucura revista,chiar si acum,in anul de gratie,2007,a fost posibila datorita lui Dan Balanescu,cel care a dat stralucire{nu ma jenez sa apelez la acest cuvint} si consistenta unei revistei care era cam eclectica si amatoristic conceputa.Meritul lui Adrian Chirca,actualul redactor sef al revistei,este ca a pastrat formatul si calitatea{materiala} a revistei asa cum a fost conceputa de predecesorul sau,iar sub aspectul continutului se vede o inbunatatire semnificativa la ultimele numere,mai ales ultimul.Banuiesc ca el stie ca stacheta ridicata de catre Dan Balanescu trebuie avuta in vedere tot timpul daca vrea ca revista sa ramina,cum se spune azi in presa,un BRAND,cautat de cei interesati.

satelescu

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Am avut nr. 4 din TV Satelit (daca mai gasesc vreun infosatelit fac un scan la coperta). Mi-ar face placere sa le mai vad odata, insa sa rolul arhivei nu prea ii vad rostul. E un domeniu foarte dinamic, conteaza doar ce e actual si viitorul. Trecutul e demult apus.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

apus ... apus ... dar ma crezi ca deseori rasfoiesc numere vechi ... si oricat de vechi ar fi tot mai citesti cate ceva ... sa stii ca si atunci si acum bataia intre pozitiile EUTELSAT si ASTRA raman

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

@armandino ,felicitari pt idee si ai dreptate cu nr vechi,oricand sunt binevenite nr din anii '90,ca nu se stie...
    FOCUS-UPC;RCS-digital cablu;Digi Net;Digi mobil;BAYERN MUNCHEN &ACMILAN;
    .de

om fain' Expert
    Posts Thanks / Likes

Asteptam,e interesant,sper ca o sa iei ceva in scris nergu pe alb de la ei sa nu te trezesti cu surprize dupa un timp. E doar un sfat...

Safe User Expert
    Posts Thanks / Likes

De-a bia astept sa vad revistele de la nr 1/1994 pana la 1/1997 (restul le am)

Junior Member Friend
    Posts Thanks / Likes

nu merge pagina; de ce?

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by danitm View Post
    nu merge pagina; de ce?
    asa cum scrie si mai sus " domeniul este suspendat " pacat ca era o ideie buna . daca nu se poate face un site se poate urca arhivele undeva de unde se pot downloada de cei cere sunt interesati si cred ca vor fi multi .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)