Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 10 of 10
    Junior Member Junior
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default Facturi on-line DIGI TV ?

Exista cumva posibilitatea de a plati factura Digi TV on-line?

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes
    Last edited by ursul baloo; 11th July 2007 at 15:49.
    ... strong like Baloo The Bear !
    www.xmissy.nl
    www.dump.com
    www.redtube.com
    Latitude: 44.455°
    Longitude: 26.048°
    Latitude: -42.869°
    Longitude: 147.328°
    Latitude: -46.404°
    Longitude: 168.356°

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...1&postcount=20

http://www.rdi-board.com/showpost.ph...1&postcount=25

pentru ce mizerii a scris aici nenea ********de sw astept scuze ! daca nu ma retrag de pe rdi !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gcristi View Post
    Exista cumva posibilitatea de a plati factura Digi TV on-line?
    ING home banking + vorbeste cu @rpintea ca mai e si banca unde lucreaza el, poate au filiala la tine-n localitate
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Poate nu m-am exprimat bine ,pe mine ma intereseaza cum as putea plati direct prin internet fara a merge la posta sau la o sucursala ING Bank ori BCR dat fiind ca nu sunt in tara.Ma gandeam sa platesc direct din contul curent dar trebuie sa ma interesez la banca pt.ca contul in care trebuie platita factura e doar in lei.
    Va multumesc oricum pt.raspunsuri si poate cine stie poate in viitorul apropiat DIGI TV se va gandi si la alte modalitati de plata.

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gcristi View Post
    Poate nu m-am exprimat bine ,pe mine ma intereseaza cum as putea plati direct prin internet fara a merge la posta sau la o sucursala ING Bank ori BCR dat fiind ca nu sunt in tara.Ma gandeam sa platesc direct din contul curent dar trebuie sa ma interesez la banca pt.ca contul in care trebuie platita factura e doar in lei.
    Va multumesc oricum pt.raspunsuri si poate cine stie poate in viitorul apropiat DIGI TV se va gandi si la alte modalitati de plata.
    Poti plati direct de pe internet daca ai cont in banca, serviciu de Internet banking si cunosti contul beneficiarului, in acest caz RDS. rpintea poate sa iti dea informatii despre un serviciu de Internet Banking la o banca, abonamentul fiind gratuit in cazul in care accesezi aplicatia respectiva cel putin o data pe luna. Este o interfata foarte usoara in limba romana si poti face mult mai multe decat o plata la RDS. La ING te cam rupe abonamentul la HomeBanking, daca nu ma inseala memoria cred ca e 80 RON pe luna.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rebrean View Post
    Poti plati direct de pe internet daca ai cont in banca, serviciu de Internet banking si cunosti contul beneficiarului, in acest caz RDS. rpintea poate sa iti dea informatii despre un serviciu de Internet Banking la o banca, abonamentul fiind gratuit in cazul in care accesezi aplicatia respectiva cel putin o data pe luna. Este o interfata foarte usoara in limba romana si poti face mult mai multe decat o plata la RDS. La ING te cam rupe abonamentul la HomeBanking, daca nu ma inseala memoria cred ca e 80 RON pe luna.
    ... te asigur ca te inseala memoria , e vorba de 3 RON pe luna, cand iti activezi acest serviciu te costa 75 RON, o data si atat
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    ... te asigur ca te inseala memoria , e vorba de 3 RON pe luna, cand iti activezi acest serviciu te costa 75 RON, o data si atat
    , imi cer scuze pentru inducerea in eroare.... imbatrinesc....

dacianova Teacher
    Posts Thanks / Likes

La Alpha Bank nu te costa nimik pentru activare si alte alea, iar comisioanele sunt mai mici decit daca te duci la banca!
    Am si eu si sunt f.multumit. Platesc toate utilitatile, inclusiv cablul tv. Sper sa nu sune a reclama la Alpha Bank. Problema e ca mai toate bancile au un serviciu de internet banking

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

Fiecare banca ofera anumite facilitati la serviciile de internet banking. eu personal folosesc serviciile de IB de la 2 banci. In general aceste servicii de IB sunt folosite de cei care nu prea au vreme, sau sunt satui, sa stea la cozi si pe care nu ii deranjeaza sa plateasca 10-50 ron pe luna comisioane de operatiuni. Fiecare operatiune se comisioneaza, chiar daca bancile ofera reduceri de pina la 50% din tariful normal, asa ca daca faci un calcul la o factura de pina la 500 ron platesti un comision de ~ 3RON. Ai 10 facturi => ~30 RON. Comisioanele respective nu se aplica daca banca respectiva are conventii incheiate cu furnizorii de utilitati.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Fiecare banca ofera anumite facilitati la serviciile de internet banking. eu personal folosesc serviciile de IB de la 2 banci. In general aceste servicii de IB sunt folosite de cei care nu prea au vreme, sau sunt satui, sa stea la cozi si pe care nu ii deranjeaza sa plateasca 10-50 ron pe luna comisioane de operatiuni. Fiecare operatiune se comisioneaza, chiar daca bancile ofera reduceri de pina la 50% din tariful normal, asa ca daca faci un calcul la o factura de pina la 500 ron platesti un comision de ~ 3RON. Ai 10 facturi => ~30 RON. Comisioanele respective nu se aplica daca banca respectiva are conventii incheiate cu furnizorii de utilitati.

eu luni trebuie sa ma duc la BT dupa semnatura si PIN
    la ei e 20 RON/luna
    principalul motiv pt care mi-am facut internet banking sunt facturile.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)