Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
    Junior Member Friend
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Default BOOcus..un nou operator DTH? :)

Am citeva poze amuzante, cu o masina branduita focussat parcata linga un bloc, pe care omuletii veniti cu acea masina instalau de zor o antena Boom. Nu pot atasa pozele acestui thread, din pacate. Daca ma puteti ajuta cumva, ar fi fun pentru noi toti..
    Daca e deplasat sau nu face obiectul board-ului, se poate sterge.
    numai bine!

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

In ce oras ? Si la Cluj este o masina de la o firma locala care are sigle Focussat , si distribuie , instaleaza Focus , Max , Boom . Iti faci cont pe www.photobucket.com , dai upload la poze , dupa asta copiezi linkul si gata .
    Strong 6130 ,Strong 4401 evo, HH srt dm 2100 , 0,90 offset

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

In Iasi se intimpla povestea. Mersi pt raspuns..o sa fac cum mi-ai zis, doar ca nu am timp acum sa-mi fac cont. Credeam ca pot sa le atasez mesajului meu..asta era.

zzzzzzzzzzzzz Expert
    Posts Thanks / Likes

sau fara cont la imageshack.us

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

intra pe imageshack.us , nu e nevoie de cont, bagi poza direct, dai remove size from thumbnail si pui aici link catre poza
    This post has been edited 86 times; Last edited by bmv_mihai; Today at 19:61..

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

http://img59.imageshack.us/img59/1245/21kj7.jpg
    http://img59.imageshack.us/img59/8974/11xw7.jpg

Sper sa mearga.. Multumiri pentru ajutor si pentru interesul vostru. Daca zimbiti cind vedeti aceste poze, atunci scopul meu a fost atins.
    Imi pare rau ca nu am prins momentul cind era omu' pe scara, dar se vede aici cum ia scara de sub antena, iar apoi el la masina.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default ce tare esti!

Daca ai sti cate antene de boom au fost montate pe digi , cate de digi pe max si cate de max pe digi si cate de .......... astazi ai fi fost un anonim pe acest site le sucim si le inversam in asa hal icat sa mearga bine si clientul sa fie multzumit nu ai habar cate LNB-uri (LNC-uri pt unii) am schmbat intre boom digi si focus

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default pe invers

Quote Originally Posted by ucigatoruldevis View Post
    Daca ai sti cate antene de boom au fost montate pe digi , cate de digi pe max si cate de max pe digi si cate de .......... astazi ai fi fost un anonim pe acest site le sucim si le inversam in asa hal icat sa mearga bine si clientul sa fie multzumit nu ai habar cate LNB-uri (LNC-uri pt unii) am schmbat intre boom digi si focus
    cea mai tare este inversarea suportilor de prindere a antenelor pe pereti/ la focussat kitul e dotat cu ditamai suportul de 2 toli numai bun la antenele mai mari fta, digi , max/ la digi kitul are un suport firav numai bun ptr antena mica de la focussat/ o firma care se respecta nu trebuie sa piarda nici-un client, iar clientii au preferinte diferite....unii beau ursus altii haineken...

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

din nefericire, vedeta din poza sunt eu...tocmai ma bucuram azi cu un ciubuc , la boom...si sefu m-a sunat in urma cu cateva minute, m-a anuntat ca sunt vedeta datorita tie Daxx , aici pe forum, si acum se pare ca de maine voi fi somer......cica trebuia sa fiu la vreo 20 km azi de locul unde am devenit V.I.P = R.I.P.
    stie careva vreun post de instalator...?

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Default masina cadou de la focusssat

Quote Originally Posted by ovidiusat View Post
    din nefericire, vedeta din poza sunt eu...tocmai ma bucuram azi cu un ciubuc , la boom...si sefu m-a sunat in urma cu cateva minute, m-a anuntat ca sunt vedeta datorita tie Daxx , aici pe forum, si acum se pare ca de maine voi fi somer......cica trebuia sa fiu la vreo 20 km azi de locul unde am devenit V.I.P = R.I.P.
    asta e una din masinile FOCUSSAT primite cadou de moldoveni ca sa ajute BOOOM TV SA NU MOARA PREA REPEDE/ caravanele digi nu monteaza boom fiti siguri...doar DOLCE

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ovidiusat View Post
    Judetul? Localitatea? Daca e pe bune cu concedierea, o sa incerc sa te ajut...
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

stiti care e partea amuzanta? desi e antena de boom, remedierea nu a fost la DTH-ul BOOM...este o remediere de antena la postul Radio Deea, din Iasi...receptorul din studioul lor, este un hyundai de la digi...
    Antena era pusa pe Amos, dar pentru radio Deea...nu pentru BOOM...
    sper ca vada ce am scris si seful meu...

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

ovidiusat, daca e adevarat ce ai spus, imi pare sincer rau. In nici un caz nu am intentionat sa fac cuiva rau..departe de mine gindul acesta.

Junior Member Junior

Posts Thanks / Likes

mi-e cam ciuda, dar asta e viata...cu suisuri si coborasuri...

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

ce a spus acum ovidiusat e adevarat, deoarece antena aceea de boom nu a fsot montata azi acolo. am vazut-o de mai demult. it's for real!

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)