Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 5 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 73
    Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Thumbs down calitate antena offset 1,1m

Azi am luat o teapa monumentala , am zis ca fac o treaba buna cumparand acest model de antena de 1.1m http://www.elstar.ro/?page=shop/flyp...fbc034343e19c9
    dar de la peruvision din brasov si surpriza aceasta antena merge cu mult mai prost ca vechea mea antena de 0,9 m noname . am niste nervi de nu imi vine sa mai fac un drum pana la brasov numai sa le dau cu ia in cap sunt niste idioti le-am dat telefon sa intreb daca au antene de 1.2m si mi-au spus ca au si cand am ajuns acolo m-am trezit ca de fapt antena era de 1.1m am zis sa cumpar daca tot am facut drumul de la ploiesti la brasov si mare prostie am facut . Ar fi vreo sansa sa-mi recuperez bani ? antena a costat 75 ron + drumul 25 ron , nu este mult dar pentru mine a contat acesti bani .

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

De ce ai impresia ca antena aceea ar fi de firma ? E la fel de NoName ca cea pe care o aveai .

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ********* View Post
    De ce ai impresia ca antena aceea ar fi de firma ? E la fel de NoName ca cea pe care o aveai .
    oricum de la 0,9 la 1.1 trebuia sa fie o crestere nu o scadere

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Thumbs down

Sal , rezultatul politicii firmelor, care comercializeaza componente tv sat ,din ROMANIA ,acesta este , clienti nemultumiti . Componenete tv sat de calitate nu se pot achizitiona din magazinele tv sat din Romania ,aceasta este concluzia mea (posibil nu numai a mea ) .Cine cunoaste magazine de componente tv sat din ROMANIA , sa ma contrazica cu exemple concrete ,rog frumos . Componenete tv sat de calitate numai din magazinele online a firmelor din afara granitelor tarii . Poate ar fi interesat de facut un colt pe RDI ( e doar o propunere ) ,ceva de genul : EXPERIENTE NEPLACUTE CU COMERCIANTII DE COMPONENTE TV SAT . Multumesc si la cat mai putine experiente de acest gen ,va doresc . Bafta .

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

te-ai uitat la antena nu cumva este indoita ? in acest caz retour la origini si schimbata ? fiind mai grea(din ol)nu ar fi posibil sa se fi deplasat suportul,este reglata corect,semnalul maxim ?
    de pe reclama mi-a placut asta,e super :
    Atentie: NU puteti face comanda NUMAI pentru antena prin internet

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by stargate99ro View Post
    oricum de la 0,9 la 1.1 trebuia sa fie o crestere nu o scadere
    La 90 de lei .... nu cred

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

La 90 de lei .... nu cred
    pe cea de 0,9 am dat 80 ron la ploiesti unde te inchini daca vezi cu ce preturi aduce un baietas componente ( o antena de 0.55 costa 55 ron )

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nirolf View Post
    te-ai uitat la antena nu cumva este indoita ? in acest caz retour la origini si schimbata ? fiind mai grea(din ol)nu ar fi posibil sa se fi deplasat suportul,este reglata corect,semnalul maxim ?
    de pe reclama mi-a placut asta,e super :
    antena pare in regula nu se observa deformari iar de reglat m-am tot chinuit vreo 2 ore si nimik , nu imi venea sa cred ca prost merge . de retur ce sa zic am cumparato personal , o sa dau un telefon luni sa vad ce zic cei de acolo .

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Am montato pe cea veche , pe receptorul din semnatura pe astra frec.12552 V pe antena de 1.1m aveam calitate semnal 46 ( intra la limita cu multe macroblocuri ) iar pe antena de 0.9m pe aceiasi frecventa calitate 56 si merge superbine ( acum la ploiesti sunt si nori din greu )

sunt patit si o sa recomand tuturor care au posibilitati materiale sa evite firmele romanesti si sa cumpere on-line produse de calitate

CINE FACE CA MINE CA MINE SA PATEASCA

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by savin stelian View Post
    Componenete tv sat de calitate nu se pot achizitiona din magazinele tv sat din Romania ,aceasta este concluzia mea (posibil nu numai a mea ) .Cine cunoaste magazine de componente tv sat din ROMANIA , sa ma contrazica cu exemple concrete ,rog frumos . Componenete tv sat de calitate numai din magazinele online a firmelor din afara granitelor tarii ...
    Daca nu le stii tu nu inseamna ca nu exista! Un singur exemplu, dar mai sint: ai auzit de Catec? Daca luai de la ei ti-o si trimiteau prin posta. Asta e un exemplu pentru antene de calitate. Alte componente de caliate gasesti in multe magazine.
    SHALOM

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Thumbs up

Quote Originally Posted by isr2002 View Post
    Daca nu le stii tu nu inseamna ca nu exista! Un singur exemplu, dar mai sint: ai auzit de Catec? Asta e un exemplu pentru antene de calitate. Alte componente de caliate gasesti in multe magazine.
    sal , eu stiu de CATEC , mi-am luat de acolo ,personal am fost la ei ,antena GIBERTINI OP120 si sunt f. multumit de ea , problema e ca nu sunt foarte popularizate si nu sunt foarte multe pt. o concurenta reala . CRED ca ar trebui sa ''STRIGAM'' mai multi useri RDI : Doresti calitate ,trebuie produse de calitate ! , la ''urechile '' incepatorilor si nu numai .BAFTA .

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

asa suntem noi cei mai novici vrem cu bani putini sa luam lucruri de calitate care uneori nu fac 2 bani si in loc sa te carpesti mai rau te rupi la buget daca am avea bani nu am lua si noi lucruri de calitate dar uneori trebuie sa facem sacrificii sa mai cumparam si noi cate ceva dar mai dam si gres

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

imi poti spune si mie ce vroiai sa receptionezi ku asta de 1.1 sau ce semnal vroiai sa imbunatatesti?
    Dreambox_82

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by DREAMBOX_82 View Post
    imi poti spune si mie ce vroiai sa receptionezi ku asta de 1.1 sau ce semnal vroiai sa imbunatatesti?
    de exemplu vroiam sa imbunatatesc receptia hispasat ( pe timp noros mai intrerupe ), astra g imi intra la limita ( semnal cu intreruperi ) . din discutia telefonica cu cei de la peruvision mi-au zis ca au antena de 1.2 iara cand am ajuns acolo era de 1.1 dar tinand cont de faptul ca facusem drumul de la ploiesti la brasov am avut prosta inspiratie sa cumpar ( la ploiesti aceiasi antena costa 125 ron iara la brasov 75 ron )

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

''cei de la peruvision mi-au zis ca au antena de 1.2 '', 1,2 m este ''denumirea comerciala '', ele avand in realitate 1,1 m sau 1,15 m .

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)