Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 17
    Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Divi.Tv de tot kkat!!!

Sal lume buna.Toate intentarile mele de a achizitiona un kit (cat am stat in tara-mai-)de la gigi tv au fost un esec TOTAL.
    -pai nu avem kituri
    -?da astea ce sunt....zic...cand tot biroul era plin de cutii cu conserva si antene
    -aaaa....pai astea sunt ptr cei de pe lista de asteptare
    -bine,bine da vad ca avetzi ceva in stoc de le tineti in birou.....
    -pai a venit un tir alaltaieri....da nu avem voie sa dam la liber
    ?
    -cum adica la liber?pai ce ..... e gratis cumva....eu vreau sa platesc d-ra....
    -noi acum ne punem in contact cu totzi cei care sunt pe lista de asteptare si ii asteptam sa ridice kiturile
    -si sunt multi?
    -in jur de 1000

-si credeti ca in ritmul pe care il avetzi terminatzi in cateva luni de zile de sunat acasa la totzi?sefii vostrii stiu ce muncitzi voi aici?
    pai daca e asa va rog sa ma trecetzi si pe mine in lista aia de asteptare
    -pai nu putem
    -da de ce?
    -pai n-avem voie
    -pai nu atzi zic ca avetzi o lista......
    -pai sa terminat
    Dragi amici din toate colturile lumii......nu mai continui ca e penibil,zau,stiu doar ca a doua sau a treia zi am trecut prin fata la RCS PIATRA NEAMT si pe scarile de la euroconfort unde au ei sediul era MARE BATALIE.M-am gandit ca deja au venit cei care erau pe lista de asteptare si am intrebat pe cineva ce se intampla:domle se dau kituri la liber statzi si dvs la rand ca poate pe maine intratzii

DIGITV .....ESTI UN MARE CACA DACA ITZI PERMITZI SA FACI ASA CEVA CU CEI CARE VOR SA PLATEASCO CE PRODUCI TU....
    SAU CREZI CA FACI UN MARE FAVOR CA EMITI DTH
    PAI ASTA TIE AFACEREA SI PRESUPUN CA VREI SA SCOTZI CHELTUIELI PROFIT SI TOATE ALEA
    ....IAR DACA DE SUS SE DAU ORDINE CA SA SE DEA KIT LA TOT ACEL CE AJUNGE SI PLATESTE SI PUNETZI IN PROVINCIE LA BIROURI TOATE RAPANDULELE CARE NICI NU STIU CE VAND PAI AFARA SI LA PRODUS CU ELE(EI)......CA DE ALTCEVA NU SUNT BUNE(BUNI)

Antes de postear en este foro, lea las normas y preséntese. Y al presentarse respete las normas Nş 1. Gracias

NORMAS: http://www.rdi-board.com/showthread.php?t=59064

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

DOUBLE.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

obywans scrii un titlu si faci un post care nu are nici o legatura cu titlul. nu te supara frate dar esti penibil. daca nu poti sa te gandesti putin de ce este aceasta lipsa de receptoare imi e mila de tine. iti poti imagina ca o fabrica ca Hyundai in primul rand are capacitate limitata, si in al doilea rand nu se ocupa numai cu producerea receptoarelor pt. Digi. cerinta pietei este enorma, mult mai mare decat cele mai optimiste estimari al celor de la Digi. Digi incearca sa se adapteze la piata insa aceasta adaptare nu se face in 2-3 luni. fluxul tehnologic si economic este mult mai complex in cauza unor receptoare Nagra2 din cauza imperecherii cu cartela, care nu este un lucra rau insa necesita interventia oamenilor in absolut fiecare receptor ... oricum Digi a decis bine cand a ales Nagra 2.

Very Iritant Person Expert
    Posts Thanks / Likes

de ce e penibil? ca spune omul ce firma de cacat e rcs?
    asta e realitatea trebuier sa o acceptam asa cum e.....

de ex. la bistrita aveau pe stoc peste 100 de antene si nici un receptor....
    oare ce or face cu ele fara receptoare? se gandeau probabil ca in cel mai rau caz le vand pe post de gratare pentru mititei.....

incerc sa fiu obiectiv, si pana acum trebuie sa recunosc ca rcs merita note 10 doar pentru numarul de canale.....ca in rest.....

in schimb uite ca vin si altii din urma.....(max tv) care se pare ca vor sufla din ce in ce mai greu in ceafa unor imputiti care si-au cam gresit strategia de marketing - "clientul nostru?! da-l in piz*a masii!"

sa nu-mi spui acuma ca esti obiectiv ca ti-am mai citit posturile pline de glorificare a rcs.....

PS: am doua abonamente la rcs pe care le-am luat cu "pile" unul cu ajutorul lui fanta - ii multumesc din nou....si celelalt cu o SHPAGA de 200 de mii

Hockey Fan Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Daca te duci la medic, tre sa dai spaga. Daca tre sa dai spaga, inseamna, ca sistemul e nefunctional. Deoarece sistemul sanitar apartine de guvern, inseamna, ca guvernul este rahat. Daca guvernul e de kkat, inseamna, presedintele tarii e de kkat, deoarece el a numit seful guvernului. Dar si parlamentarii sunt de kkat, ca ei au validat guvernul. Hoppa, dar cine l-a ales pe parlamentarii Poporul. Si daca continuam idea, inseamna, ca si poporul e de kkat, fiindca au ales oameni incompeteni, oameni de rahat.

Concluzia: tara asta frumoasa e de kkat.
    Atta ette
    3 X DIGI TV in chirie (2X1120 + 1X1160), două receptoare analogice (Teletronic Kopernikus şi Fuba) nefolosite, tuner KWORLD-DVBS-300U.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

ntire2000 eu zic ca sunt obiectiv. oricum, se poate ca sunt putin pro RCS din cateva motive: 1: am 2: am testat Focus 3: imi place oferta RCS din acest moment.

Sa stii ca nu vreau mai mult decat sa vina un operator care sa bata oferta RCS, sau macar sa faca concurenta REALA. Din pacate (in acest moment) RCS nu are concurenti. Din pacate Focus ramane in acest cu promisiuni, si mai ales promisiuni de preturi exagerate. Max nu pare a avea o calitate buna, insa sunt in teste deci nu trag inca concluzii. Dar drept este: RCS nu are concurenti din pacate. As vrea sa fie. Pe baza promisiunilor facute cred ca cel mai probabil Magic ar putea sa fie concurenta.

Da recunosc: sunt probleme mari cu RCS, insa ceea ce ziceti este ilogic. Ganditi-va puti din punct de vedere strategic si de marketing si nu fara cap. daca n-ati lucrat in domeniul comercial nu puteti sa intelegeti situatia. Eu am lucrat la Zapp si stiu ce a fost acolo. Ramaneam fara terminale in primele luni, mai bine zis in primul an fara terminale de multe ori (ironia sortii: terminale Hyundai ). Venau clientii ca cum se poate si nu stiu ce si opinii gen obywans. Insa ceea ce nu a putut sa inteleaga clientul era ca Zapp nu face asta pentru ca asa vrea. Zapp facea asta pentru ca nu avea incontro din cauza sistemului.

Nu este ca realizezi ca cerinta este mult prea mare si strigi la cineva: "bai trimite-mi 100.000 de receptoare ca n-am ce sa dau". In primul rand RCS are probabil un contract cu Hyundai un contract in care se precizeaza probabil si capacitatea de a oferii receptoare/luna sau /an insa nu prea cred ca acest numar este mai mare de cateva mii de receptoare/luna. Si daca RCS a facut contract cu un nou producator (sunt sigur ca a facut) cel mai probabil ca prima data de livrare este 6 luni de la semnarea contractului ... De obicei asa este. Deci ... trageti concluziile. Nu sunt pro Digi, dar Digi este singurul seminifcativ in acest moment.

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by MrMxyzptlk
    . In primul rand RCS are probabil un contract cu Hyundai un contract in care se precizeaza probabil si capacitatea de a oferii receptoare/luna sau /an insa nu prea cred ca acest numar este mai mare decat
    Am mai exprimat anterior urmatorul punct de vedere: oare nu pot apela DIGI si la alti furnizori de rec-uri pentru Nagra2 ? Niky chiar anunta (de fapt si Fanta) un nou receptor nu cu mult timp in urma si cred ca s-ar mai acoperi din cerere, desi stiu ca unele societati din cele care isi fac reclama pe aici pe site au stoc de receptoare...dar nu sunt clienti. Cine da telefon se va convinge.
    ROMANIA ... te pup !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

eu zic ca a fost luat legatura cu o alta firma. insa cum am precizat: de la incheierea contractului si livrarea primei receptoare si livrarea unui lot care poate fii pus in vanzare trece de obicei 6 luni. nu a promis in martie Fanta degeaba noul receptor pentru septembrie sau dupa ...

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default max

De ce va luati de om (obywans shi de alti ) fara rost omul are dreptate FARA SHPAGA NU SE CUMPARA MINIC.
    Cumnatul a stat pe liste luni la rind shi pina cind nu a dat 500.000 mii in plus pentru 2 hyudai nu a reusit sa le cumpere.
    SHPAGA este la putere in rom.

Sa dea cel de sus ca a treia plataforma digitala sa se poata vedea LEGAL din afara shi sa avem parte sa cumparam doar cartela fara CONSERVE.

BAFTA PT A TREIA PLATAFORMA

SIRIUS

Gold Member Expert
    Posts Thanks / Likes

daca nu se poate legal asteptam si ceva ilegal.pana la urma tre sa iasa ceva.eu nu ma grabesc cu abonamentul deocamdata am matrix si am ce vedea.daca au de gind sa faca ceva legal si fara conserve nu zic ca nu ma abonez ,daca nu le urez succes pt ca eu nu renunt la humax.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

sirius: eu n-am vorbit de spaga, eu am vorbit despre faptul de ce nu are Digi receptoare ... daca unii nu pot intelege ... asta e. Cu spaga ai dreptate: insa traim in Romania, si nici Basescu nu va schimba asta ...

gymi: Digi nu vrea sa fir concurenta la un Humax cu Matrix ... nici n-au pretins. asa cum nici Focus nu vrea sa fie si nici Max o alternativa la o solutie mobila cu patch sau CAM Matrix ... Digi este un sistem DTH. Imi place cum unii vroiau DTH (chiar se vede din cerinta pietei, si ca Digi - un DTH ieftin - nu poate acoperii vanzaril) si acum ca este aici deja se gandesc ca spargerea ar fii o solutie mai buna ...

Member Mentor

Posts Thanks / Likes

Default max

Eu NU sunt pentru piraterie.
    Pirateria va apare doar pentru ca totzi ( cei pu plataformele ) sunt magari MARI.
    Clar cum ai zis tu nu sunt aparate pentru ca Mii DE APARATE snt scoase din TZARA shi se vand mult mai scump asta pentru ca nu SE VREA SA se gaseasca o solutie pentru cei de afara.
    TOATE PLATAFORMELE rom AR MURI DE FOAME daca noi cei de afara nu am cumpara.
    Nu ma aburiti CA EU VAD LEGAL ACUM canalele de la DIGI, tot ilegal este chir daca am un aparat de la ei,nu este al meu shi nu pot suna daca apare vero probleme.
    REPET EU NU SUNT PENTRU PIRATERIE dar va apare pentru ca vrem sa vedem shi nu se cauta o soluti pentru noi.
    CINE VA SCOATE O CARTELA PENTRU CEI DE AFARA VOR CAISTIGA poate digi poate cei noi aparutzi poate alti ceilalti vor muri.

Sa tzii un satelit doar cu abonati din TZARA GEU este.

bafta SHI VENITI CU cartela repede

sirius

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Ptr ce grabiti, mergeti la Sibiu, cred ca se bucura sa-si goleasca pivnita.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by A Viszkis
    Concluzia: tara asta frumoasa e de kkat.
    Muta-te la Budapesta daca nu-ti convine de tara asta....................

Senior Member Expert
    Posts Thanks / Likes

GIGI a stiut exact ce se va intimpla..va spun din surse sigure .Este reteta tipic romaneasca....mergem la OHA...merge Banuuu, prostim lumea romaneasca din toate colturile lumii, caci vorba aceea romanul are suflet mare si mintea nebanuita. Din pacate am o veste trista pentru ei: unul din operatorii concurenti va scoate pe piata un superCAM+ intelcard...GIGI va deveni superheterodina ancestrala..easy come easy go.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)