Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 6 of 6
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Panasonic - TH-50PZ700E

Pana la urma sunt hotarat ca noul meu tv full HD sa fie Panasonic - TH-50PZ700E.

Ce spuneti de el ? Merita sau sa caut si altceva similar ?

Astept pareri
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Gold Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Plasmafernseher / Bildschirmdiagonale: 127 cm / Bildschirmdiagonale: 50 Zoll / Auflösung: 1920 x 1080 Pixel / Bildschirmformat: 16:9 / Kontrastverhältnis: 5000:1 / Full HD / Anschlüsse: HDMI 2x, VGA, SCART 3x, YUV, SD-Karten-Slot, S-Video, Kopfhöreranschluss / HDMI / Ausgangsleistung: 31 Watt / Abmessungen: 1266 x 802 x 138 mm / Gewicht: 51,0 kg

http://www.idealo.de/preisvergleich/...panasonic.html

2.576,00 EUR

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Parerea mea este doar legata de dimensiune, mi se pare cam mare 50", cred ca 42" este o dimensiune mai "comestibila". In rest despre Panasonic, si in special plasme am numai pareri execelente. Dealtfel eu am un 42PV60 de care sunt foarte multumit.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Fanta, tu-ti petreci 80% din timp in casa de investesti atat in TV...?

..de fapt ar trebui sa tac..eu am "bagat" ceva mai mult in sistemul audio/video din masina..
    Ofset-uri 1,6Al/1.6Fe/1,4Fe, 2&HH , SkyStar2;
    Optibox Spider HD
    HSS-7160NA (DigiTV)
    90E - 34,5V

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Wink

Salut,

Cu toate ca mi-am promis sa nu mai fac nici o recomandare m-am gandit totusi sa expun un punct de vedere. Parerea mea referitor la display-urile de diagonala mai mare de 37 este ca ar trebui sa aiba neaparat o procesare de imagine capabila sa refaca frame-uri intermediare si sa dea acea senzatie de cursivitate in imagine care lispseste la majoritatea modelelor, fie plasma sau LCD. Dupa cunostinta mea exista trei firme care au implementat asa ceva:
    - Philips, cei mai avansati in engine-ul de analiza a miscarii - Digita Natural Motion (Pixel puls 3 HD e o bijuterie chiar daca nu sunt mare fan Philips)
    - Sharp la modele de 100 HZ ( nu este la fel de eficient ca cel de la Philips dar e OK) Atentie nu este o repetare identica a cadrelor pentru a obtine 100 Hz ci frame-ul adugat este construit din cadrul n-1 si n+1.
    - Samsung la modelele de anul acesta - Movie plus - cam la fel ca la Sharp

Dincolo de contrast, lumina, rezolutie si conectica cred ca merita sa analizati si acest aspect. Daca aveti posibilitatea mergeti undeva unde le puteti vedea in paralel si sunt siguri ca va veti da seama de diferenta.

O seara buna.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Fanta....sincer nu stiu ce sa zic.
    As fi mers fara sa clipesc pe acea plasma 1080p ca recomandare, desi in prezent am 40W2000.
    Insa problema cea mare la noile plasme 1080p ale lui Panasonic e contrastul. Am vazut un 50PZ700 in Paris acum 2 saptamini la FNAC. Se vede frumos bineinteles, mai ales pe sursa Blu-Ray, insa contrastul ala dinamic 5000:1 e mic. Sa dea naiba, e mic si ai impresia ca imaginea e foarte intunecata, indiferent cit umbli la contrast/luminozitate.

Pe de alta parte...alternative 1080p plasma nu prea ai, decit Pioneer insa la preturi exorbitante.

Daca vrei sa mergi spre LCD preturile vor fi comparabile cu 50PZ700. Trebuie mers spre Toshiba/Sony/Sharp. Nu Samsung (DNI-e vaid e mama lui), Philips 1080p are prezenta foarte redusa la noi...cam astea sunt. Multe variante n-ai.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)