Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 38
    De Vanzare ...$$$ Teacher
    Posts Thanks / Likes

Default HAGI Antrenor La Steaua !!!

Conform Gazetei Sporturilor ,Tv Sport si ProSport.
    OLĂROIU A PLECAT LA AL HILAL ŞI HAGI ESTE NOUL ANTRENOR AL STELEI!
    Omul: un milimetru peste maimuta, cand nu este cu un centimetru sub porc .....

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

dezastru Becali Si Hagi Distrug Cel Mai Mare Club De Fotbal Din Romania
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

De Vanzare ...$$$ Teacher
    Posts Thanks / Likes

Eu unul ma abtin de la comentarii pentru ca tin cu Craiova .....dar ma intreb cum de Olaroiu a ajuns la Al Hilal (Nu Cumva El A Plecat Si Becali A Fost Nevoit Sa-i Gaseasca Inlocuitor)?
    Omul: un milimetru peste maimuta, cand nu este cu un centimetru sub porc .....

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Dumnezo' nu bate cu bota ....

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Cosmin Olaroiu a plecat la Al Hilal.
    Antrenorul Stelei devine Gheorghe Hagi

Antrenorul Cosmin Olaroiu a decis sa paraseasca echipa din Ghencea pentru a antrena echipa araba Al Hilal la care va avea un contract de 1,7 milioane de dolari pe an. In locul sau, la Steaua a fost adus Gheorghe Hagi.

"Am batut palma cu Hagi, el este noul antrenor al Stelei! Nu puteam sa nu-l las pe Olaroiu sa plece la ce salariu i s-a propus", a declarat patronul Stelei, Gigi Becali.

"Am mers la Gigi si i-am aratat oferta pe care o am de la Al Hilal. I-am spus ca sunt om de caracter si nu vreau sa plec decat daca e de acord. A spus ca la suma pe care mi-o ofera Al Hilal nu mai trebuie sa stau sa ma gandesc. Asa ca am decis sa incetam colaborarea", a declarat Olaroiu pentru saptamanalul Fanatik.

Al Hilal este cel mai titrat club din Arabia Saudita, cu 45 de trofee in cei 50 de ani de activitate. Arabii au incheiat pe locul 2 in actuala editie a campionatului intern, titlul fiind obtinut de Al Ittihad. Ultimul titlu pentru Al Hilal a fost castigat in 2005. Noul club al lui Cosmin Olaroiu a triumfat de doua ori in Liga Campionilor Asiei, in 1992 si 2000.

Dupa o prestigioasa cariera de jucator, Gheorghe Hagi a devenit antrenor in 2001, cand a preluat nationala Romaniei. Dupa ratarea calificarii la Mondialul din 2002, Hagi a demisionat iar in 2003 a preluat echipa turca Bursaspor. Nici aici nu a rezistat foarte mult si, dupa un start de sezon dezastruos, si-a dat demisia.

Urmatoarea destinatie a lui Hagi a fost Galatasaray, echipa ale carei destine le-a condus intre 2004 si 2005, reusind castigarea Cupei Turciei. In 2006, a condus pentru cateva luni pe Politehnica Timisoara.

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Olaroiu va mai ramine citeva zile in Romania, apoi va merge in Arabia Saudita pentru a parafa contractul cu Al Hilal. "Mi-au propus o suma incredibil de mare pe care, sincer, numai Milan, Inter, Real Madrid si Barcelona mi-ar putea-o oferi in Europa. Este vorba despre ordinul milioanelor de dolari. Nu va pot spune despre cit este vorba, dar va pot zice ca este un contract pe doi ani", a declarat Olaroiu pentru FANATIK.

Surse din apropierea fostul tehnician al Stelei au confirmat faptul ca Olaroiu va incasa la Al Hilal 1,6 milioane de dolari pentru fiecare an de contract.

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Thumbs down Hagi nu este antrenor

Alegere gresita a facut Gigi sunt stelist dar nu sunt de acord cu alegere respectiva

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Adevarata problema, dupa parerea mea, NU este ca Olaroiu pleaca, cii cu ce jucatori de la Steaua pleaca el la arabi ... Badea, Dica, Goian ?

La ce oferte financiare fac arabii e cam greu de refuzat, chiar daca te cheama Jiji ...

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Imi aduc aminte cand Becali pregatea pe blat lovitura de a lua Steaua, Hagi aflase, insa nu putea face nimic. Cartile erau facute, el nu putea decat sa priveasca de pe tusã. Se vedea frustrarea pe fata lui. Nu-i mai ramasese decat sa se lanseze intr-o campanie anti-becali si sa-l acuze la Tuca Show (si pe unde mai putea si el) ca Becali pune mana pe steaua,acapareaza un simbol national s.a.m.d. Normal ca Becali a intrat pe telefon in seara aia la Tuca Show si va dati seama ce operã liricã s-a produs. Hagi a avut un cui impotriva lui Becali de atunci. Timpul a mai cicatrizat ranile se vede, dar la orice scanteie totul se poate narui, amandoi sunt colerici. Despartirea se va produce la fel de repede cum s-a produs re-imprietenirea.
    Acum ziaristii, ca si in cazul plecari-demiterii lui MM, se vor zbate sa afle de ce a plecat Olaroiu in ciuda faptului ca Becali spunea: "Hagi este nasul meu, dar Olaroiu este antrenor pe viata la Steaua“.
    Daca stam si ne uitam nu departe in urmã Hagi si-a cam pregatit intrarea. Cam cu cateva saptamini in urma spunea ca se gandeste sa re-intre in fotbal, pentru ca s-a odihnit destul. Stia inca de atunci ca va intra la Steaua? Zvonurile asa spuneau. El antrenor in locul lui Oli si Gica Popescu in locul lui MM. Doar un zvon s-a confirmat.Pana acum. Pentru ca, nu este exclus ca Adi Ilie sa plece in noua situatie creatã la Steaua. Eu inclin sa cred cã va placa.
    Plus ca Hagi a lucrat intotdeuna cu Balint ...Va fi frumos.

Nemtzică Expert
    Posts Thanks / Likes

Hagi este o legenda vie si a fost un jucator de exceptie fara indoiala.
    Ca antrenor insa este o catastrofa si un afon ...
    O algere gresita! Numai cu aura lui nu va aduce performante echipei. PACAT de asa un club.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Cine tine pariu cu mine ca Hagi nu va apuca returul pe banca Stelei? Sunt doua firi opuse (Hagi si Becali) pentru a putea colabora pe termen lung. In momentul in care Jiji o sa se bage pe fir sa-i faca lui Hagi echipa, asta o sa-si ia sacul in spinare si va pleca mancand pamantul.

Member Mentor
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nrares View Post
    Cine tine pariu cu mine ca Hagi nu va apuca returul pe banca Stelei? Sunt doua firi opuse (Hagi si Becali) pentru a putea colabora pe termen lung. In momentul in care Jiji o sa se bage pe fir sa-i faca lui Hagi echipa, asta o sa-si ia sacul in spinare si va pleca mancand pamantul.
    ma bag la pariu, pun ceva doze de bere! vad ca nimeni nu da sansa lui Hagi, la timisoara a avut nevoie de timp iar echipa l-a sapat.. o sa vedeti ce va fi steaua in 2-3 sezoane, pe de alta parte olaroiu trebuia sa plece de mult, si-a batut joc de tot ce se construise acolo, munca lui zenga si a lui protasov a fost nenorocita de tactica haotica marca OLI. meritul calficarii in CL este in totalitate al ultimilor doi antrenori.

Cu siguranta vom vedea o steaua ofensiva care va face spectacol si va avea un nou titlu cucerit in noul sezon ce vine.

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by aklik View Post
    ......Cu siguranta vom vedea o steaua ofensiva care va face spectacol si va avea un nou titlu cucerit in noul sezon ce vine...
    O stii pe aia cu : "Zboara puiule, zboara"? Ceva in genul asta zic si eu: "Viseaza puiule, viseaza"

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Tzin si eu pariul !

Si mai pun inca un pariu cu oricine ca CFR NU intra in grupele UEFA !

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Aia chiar nu ma intereseaza.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)