Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Results 1 to 4 of 4
    Bagator de seama Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Steaua si Clujul se bat pe Fabbiani 'Capcaunul'

Conducerea gruparii CFR Cluj este foarte aproape de achizitionarea atacantului argentinian Cristian Fabbiani, care s-ar afla si in atentia Stelei, anunta surse din cadrul gruparii ardelene.

Presedintele CFR Cluj, Iuliu Muresan, a recunoscut faptul ca se afla in tratative de doua luni si jumatate cu un jucator valoros.

"Suntem de doua luni si jumatate in tratative cu un jucator valoros, dar nu va pot spune numele lui, pentru ca nu sunt incheiate tratativele. Nu s-au semnat actele dar pot sa va spun insa ca suntem foarte aproape", a declarat, pentru MEDIAFAX presedintele gruparii ardelene.

Cotidianul La Capital anunta ca atacantul Cristian Fabbiani, ultima oara la Lanus, va juca la o echipa din Romania, dupa ce impresarul sau a ajuns la un acord cu un club roman, al carui nume nu a fost dat publicitatii. Fabbiani, poerclit El Ogro (Capcaunul), a revenit la Lanus dupa ce a fost imprumutat cateva luni la Beitar Ierusalim. Potrivit sursei citate, Fabbiani se alatura lui Sebastian Leto si Mauricio Romero, care de asemenea vor pleca de la Lanus, mijlocasul la Liervpool, iar fundasul la Morelia, in Mexic.

Cristian Gaston Fabbiani s-a nascut la 3 septembrie 1983, are 1.90 metri si 90 de kilograme.

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Va invitam sa participati la conferinta de presa care se va desfasura duminica, 24 iunie 2007 la restaurantul “La Liga”, din incinta “Sigma Shoping Center”, str. Republicii nr.109, cu incepere de la ora 13.30.
    Conferinta de presa va fi sustinuta de Iuliu Muresan, presedintele CFR 1907 Cluj cu ocazia prezentarii ultimei achizitii, jucatorul argentinian Cristian Fabbiani.
    Va asteptam,
    Sandu Muresan
    Ofiter de presa CFR 1907 Cluj
    tel/fax: 0264-59.88.33, 59.88.42
    email: [email protected]
    web site: www.cfr1907.ro

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by rpintea View Post
    ... Cristian Fabbiani, care s-ar afla si in atentia Stelei ...
    ... asta numai ProSport putea s-o scrie !

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Nu cunosc un eventual interes al echipei Steaua Bucuresti pentru mine, daca au fost ceva discutii, acestea s-au purtat doar la nivelul conducerilor celor doua cluburi.
    Am venit cu draga inima la CFR, stiam inainte cite ceva despre fotbalul romanesc si cred ca este o buna oportunitate pentru mine de a juca in fotbalul european. Anterior venirii mele in Romania, am avut o experienta de patru luni in Israel, la Beitar Ierusalim, insa n-am mai vrut sa continui acolo. Aveam in contract o clauza care-mi permitea sa ma intorc in tara dupa patru luni.
    Am venit la Cluj cu niste obiective foarte precise: sa joc cit mai mult, sa marchez cit mai multe goluri iar la final sa cistigam campionatul. Nu mi-am propus sa marchez un anumit numar de goluri, important este ca echipa sa joace bine, sa cistige si sa devina campioana la final.”

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)