Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
    Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Angry Caut urgent instalator in Ploiesti!

E chiar URGENT ... si e pe bani, of course!
    Rog PM.

PS
    Fentosule, iar mi-am adus aminte de rdi-jobs.com

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

pe cuvant ca-l fac....vroiam sa fac o baza de date cu toti instalatorii autorizati pentru DTH , dar il lansez chel si fiecare isi promoveaza serviciile.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

E mai bine decat nimic ....

Poate pui si o LISTA NEAGRA pentru firme si instalatori!
    Primul nume ti-l dau eu, S.C. TERON DIGITAL NETWORK SRL Campina/Ploiesti (www.teron.ro).

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by SatWien View Post
    E chiar URGENT ... si e pe bani, of course!
    Rog PM.

PS
    Fentosule, iar mi-am adus aminte de rdi-jobs.com
    Te ajut eu dar nu pot mai devreme de 1 iulie sant prea aglomerat,cred ca sti de cine este vorba....a si nu e vorba de bani.
    Mai multe detalii h-h si cu ce receptor o vrei?

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Jymy View Post
    Te ajut eu dar nu pot mai devreme de 1 iulie sant prea aglomerat,cred ca sti de cine este vorba....a si nu e vorba de bani.
    Mai multe detalii h-h si cu ce receptor o vrei?
    Merci, dar caut pe cineva in weekendul asta, ultima furtuna mi-a miscat suportul in perete (un diblu il poti scoate acum cu mana ), o brida s-a rupt iar a doua se va rupe si ea in mod sigur la demontare (toata greutatea antenei este acum in ea si este deja supratensionata, piulita nu mai poate fi nici stransa, nici slabita). Practic nu am nevoie decat de o bormasina cu percutie buna, un prelungitor de cca 40m si doua bride (asta pare a fi cea mai complicata problema, nu gasesc pe nicaieri, nici macar la Peruvision nu au asa ceva, asta a fost principalul motiv pentru care am cautat un instalator).

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Wink

sat,
    despre ce model de bride vorbesti ? ai incercat la magazinele de sanitare ? vezi ca exista niste coliere de otel, cu sau fara mansoane de cauciuc, de diferite dimensiuni, poate iti vor fi de folos. diblurile de cit sint ? eu am de 12 cu holsuruburi de 8 si am fixat antena foarte bine. bormasina iti recomand de la metro, ieftina si buna, daca o iei o sa-ti mai foloseasca si pe viitor. prelungitorul sa fie cu impamintare ? cred ca la magazinele de electrice se gaseste, daca nu tot la metro, prelungitor cu tambur de vreo 5o m. lungime.

numai bine,
    baloo.
    Last edited by ursul baloo; 22nd June 2007 at 09:03.

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

Practic nu am nevoie decat de o bormasina cu percutie buna, un prelungitor de cca 40m si doua bride (asta pare a fi cea mai complicata problema, nu gasesc pe nicaieri, nici macar la Peruvision nu au asa ceva, asta a fost principalul motiv pentru care am cautat un instalator).
    acum am inteles de ce vrei sa vii la viena ! vrei sa ma inviti in delegatie ?nu mai bine ramineai aici ?

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by nirolf View Post
    acum am inteles de ce vrei sa vii la viena ! vrei sa ma inviti in delegatie ?nu mai bine ramineai aici ?
    E un fel de kkrea lumii, am dat telefon la cel putin 8-10 firme care cica se ocupa de instalari dar in primul rand cica nu au bride si in al doilea rand, cand aud ca e vorba de motor, fug ca dracu, nu le convine ...

PS
    Miercuri o sa fiu in Viena pentru cateva ore, te sun luni dimineata pentru detalii.

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Asta este renumita piesa pe care nu o gasesc nicaieri ...

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Default salut

Daca ai motor Stab sau Super jack poti sa pui 4 suruburi de 8 de lungime identica cu a bridei.Capetele hexagonale ale suruburilor se potrivesc la suportul de care este prins motorul.Eu am montat asa ceva motoare stab,superjack si a mers,investitie minima si de mai lunga durata.Treaba cu ruperea filetului sau blocarea piulitei pe filet se datoreaza faptului ca filetul este facut dintr-un otel mai slab calitativ iar piulita este dintr-un otel mai dur si macina filetul(filetul rezista cam de 4-5 ori la stringerea si desfacerea piulitelor).EU vin in Ploiesti pe 2 iulie si poate ne vedem.

Om ... cu farfurie ! Expert
    Undeva in Oltenia ... de sub munte !HOREZU!
    Posts Thanks / Likes

Lightbulb Cauta la magazinele de piese auto !

Omule , cauta la magazinele de piese auto sunt bride pentru prinderea tobelor si tevilor de esapament - cu mici modificari mai ales la profilul zimtat te-ai facut cu niste bride ok .
    Numai bine ! Succes !
    P.S. Foloseste piulite duble (sau doua piulite inseriate ) pentru a evita macinarea filetului !

Junior Member Teacher
    Posts Thanks / Likes

Exclamation cand aud ca e vorba de motor, fug ca dracu, nu le convine ...

[QUOTE=SatWien;359229]E un fel de kkrea lumii, am dat telefon la cel putin 8-10 firme care cica se ocupa de instalari dar in primul rand cica nu au bride si in al doilea rand, cand aud ca e vorba de motor, fug ca dracu, nu le convine ...

Atunci ce fel de montatori sunt.Asa nu se invata nimeni.

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Smile

Quote Originally Posted by germanul View Post
    Daca ai motor Stab sau Super jack poti sa pui 4 suruburi de 8 de lungime identica cu a bridei.Capetele hexagonale ale suruburilor se potrivesc la suportul de care este prins motorul.Eu am montat asa ceva motoare stab,superjack si a mers,investitie minima si de mai lunga durata.Treaba cu ruperea filetului sau blocarea piulitei pe filet se datoreaza faptului ca filetul este facut dintr-un otel mai slab calitativ iar piulita este dintr-un otel mai dur si macina filetul(filetul rezista cam de 4-5 ori la stringerea si desfacerea piulitelor).EU vin in Ploiesti pe 2 iulie si poate ne vedem.
    Merci pentru idee, am retinit-o, data viitoare stiu de unde sa o apuc ...

Târnacopist Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by cipaul66 View Post
    Omule , cauta la magazinele de piese auto sunt bride pentru prinderea tobelor si tevilor de esapament - cu mici modificari mai ales la profilul zimtat te-ai facut cu niste bride ok .
    Numai bine ! Succes !
    P.S. Foloseste piulite duble (sau doua piulite inseriate ) pentru a evita macinarea filetului !
    E buna si solutia asta, merci mult, am mai invatat ceva ...

Multi Banned User Expert
    Posts Thanks / Likes

tipic pentru stab,se pare ca bridele sint confectionate din otel(studiaza zona de rupere vei vedea o structura cristalina fina)iar pasul filetului prezinta o ciudatenie se stringe usor si fara probleme.problemele apar atunci cind vrei sa destringi.ai vrut neaparat stab,suporta consecintele !

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)