Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default Dolce TV si programe HD

Mi se confirma faptul ca sustinatorii lui Dolce TV de pe board sunt simpli instalatori sau ocupa functii neimportante in cadrul companiei.
    De ce spun asta , deoarece azi am stat de vorba cu unul dintre oamenii importanti din conducerea lui Dolce si mi-a confirmat printre altele aspectele legate de o posibila marire a pretului abonamentului , am aflat o parte din proiectele de viitor , bineinteles ca aceste proiecte sunt in stadiul de "non public" dar totusi am sa va ofer unul din proiectele tari ale lui Dolce.

Dolce doreste sa lanseze in 2008 3-5 programe in HD.Se vehiculeaza multe nume dar neoficial se vorbeste de intrarea in grila a catorva programe de genul : ProTV HD,Discovery HD,NGC HD,Euro 1080,VOOM HD si chiar a unor programe HD nelansate inca pe piata europeana.

Va tin la curent cu detalii despre acest proiect pe toti userii de pe acest board inclusiv pe cei ce se lauda ca au informatii "tari" de la Dolce.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Silver Member Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Mi se confirma faptul ca sustinatorii lui Dolce TV de pe board sunt simpli instalatori sau ocupa functii neimportante in cadrul companiei.
    De ce spun asta , deoarece azi am stat de vorba cu unul dintre oamenii importanti din conducerea lui Dolce si mi-a confirmat printre altele aspectele legate de o posibila marire a pretului abonamentului , am aflat o parte din proiectele de viitor , bineinteles ca aceste proiecte sunt in stadiul de "non public" dar totusi am sa va ofer unul din proiectele tari ale lui Dolce.

Dolce doreste sa lanseze in 2008 3-5 programe in HD.Se vehiculeaza multe nume dar neoficial se vorbeste de intrarea in grila a catorva programe de genul : ProTV HD,Discovery HD,NGC HD,Euro 1080,VOOM HD si chiar a unor programe HD nelansate inca pe piata europeana.

Va tin la curent cu detalii despre acest proiect pe toti userii de pe acest board inclusiv pe cei ce se lauda ca au informatii "tari" de la Dolce.

Fanta
    RDI Team
    Bun si cu un receiver HD se pot vedea si restul de programe dar care nu sant in HD ?

Member Mentor
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gelu_dh View Post
    Bun si cu un receiver HD se pot vedea si restul de programe dar care nu sant in HD ?
    Binenteles ca se poate in HD e si SD inclus
    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not
    sure about the former" - Albert Einstein
    Non nobis Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam!

"Really, I'm not out to destroy Microsoft. That will just be a completely unintentional side effect." Linus Benedict Torvalds
    Linux is like a wigwam - no Gates, no Windows, and an Apache inside

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by gelu_dh View Post
    Se pare ca va fi un receiver compatibil MPEG 2 si MPEG 4 deci e sa vor putea receptiona si actualele programe din grila Dolce.

Se pare , nimic sigur ca vor fi receivere Kaon.
    Repet , nimic sigur doar o speculatie.
    Standardul pentru noile canale HD va fi MPEG 4.

Fanta
    RDI Team
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Senior Member Expert
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

Super tare. O sa fiu sigur abonat la primul DTH HD.... care o fi el!

aleksutz
    Guest

Pe www.voom.tv scrie ca programul poate fi vazut in Romania deja. Sa fie greseala lor sau nu stiu eu inca ce provider distribuie acest canal?

Banned
    RDI - Board Banned Avatar

Posts Thanks / Likes

Din decembrie scrie asta , e o greseala , nici iNES nu ofera asta macar ....

aleksutz
    Guest

Ma gandeam eu. Probabil au fost contactati de provideri in vederea introducerii si de asta scrie pe site.

Banned

Posts Thanks / Likes

Pe de alta parte cum sa ajunga semnalul in Romania ? Pe satelit nu am vazut feeduri HDTV , iar prin Internet e greu de crezut ca se pot transmite 15 canale HDTV la calitate care sa fie ok retransmisiei ...

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Feed-ul Voom HD pt. Europa este cel din Canal Digital Scandinavia, iar pt. o varianta localizata este transmis direct prin fibra optica direct pana in centrul de uplink, nu trebuie neaparat preluat de pe satelit .

Toate cele bune !
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Junior Member Friend

Posts Thanks / Likes

Super treaba cu HD

Dar asta ar putea fi cumva suplimentata de posibilitatea aparitiei si a unui CAM oficial? Atunci ar fi chia super (multi probabil poseda ceva receivere/carduri DVB-S2 si atunci nu ar trebuie sa investeasca inca intr-un receiver!

Ramane de vazut.... Oricum, pana atunci salut stirea.

Senior Member Expert

Posts Thanks / Likes

Pai pana in toamna se pare ca o sa apara DM 8000 cu HD .

Toate cele bune !
    @Serpiko

Anunturi AUTO site de anunturi auto gratuite

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Threadul a luat o turnura SF deja.

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by serpiko View Post
    Pai pana in toamna se pare ca o sa apara DM 8000 cu HD .
    deja trebuia sa apara conform unor surse de pe alte forumuri,nu stiu de ce se amana atat,dar oricum pretul de 800 de euro va fi destul de prohibitiv.

Banned

Posts Thanks / Likes

Sa revenim la DTH-uri romanesti .....

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)