Register

Welcome to the RDI-Board Community.

If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed.

Donate Now Goal amount for this month: 100 EUR, Received: 100 EUR (100%)
Donate to support this site...

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 18
    Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Default 18 iunie 2007 : Situatia DTH la zi

Date 100% verificate din fiecare DTH in parte , sunt practic datele ce mi-au fost oferite azi 18.06

Digi TV 1.400.000 (ritm de crestere constant)
    Dolce 230.000 (ritm de crestere constant)
    Focus 97.000 (usoara crestere)
    Max 89.000 (usoara scadare)
    Boom 33.000

Datele sunt 101% reale , orice date aparute in presa sau pe alte situri sunt false sau incomplete.

Fanta
    RDI Team

Datele sunt oferite exclusiv pentru siturile rdi-board si rdi-dth.
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher
    RDI - Board Default Avatar

Posts Thanks / Likes

aprox 2mil,piata se cam apropie de saturatie!?e timpul ca operatorii sa se ocupe si de partea umana,scolirea angajatilor,pe termen mediu chiar lung asta va face diferenta!oameni vor merge mai mult pe referinte!

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

nu cred ca este vorba de saturatie. daca ne uitam pe statistici vedem ca sunt mult mai multe gospodarii la nivelul tarii decit cei 2 milioane de abonati dth. http://www.insse.ro/cms/files/pdf/ro/cap2.pdf
    problema dth-urilor este ca daca vor mai multi abonati vor trebui sa se faca mai bine cunoscuti, in special in mediul rural, unde exista potential.

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by ntire2000 View Post
    taica, anuaru' ala e din 2004, de atunci 1 milion de tarani or emigrat in spania.....la cules de capsuni sau construit case pentru altii.....
    1 milion de tarani nu inseamna 1 milion de locuinte ! iar datele, corect, pot sa se fi modificat dar nu drastic. taica...
    Last edited by ursul baloo; 18th June 2007 at 14:40.

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Mereu la Dolce se scad cateva zeci de mii ?

Dolce sau Digi...?

Gold Member Expert

Posts Thanks / Likes

de unde ai scos-o ? nu cred. daca n-ar mai fi asa secretosi...n-ar mai circula tot felul de zvonuri pe seama lor !

Administrator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bogdancr View Post

Ai vrea tu sa mai pui cateva zeci de mii in plus dar astea sunt cifrele reale oferite chiar de un boss important de la Dolce nu te agaricii ce freaca menta si fac scandal pe alte boarduri.

Fanta
    Dupa ce am confiscat domeniul liga1.ro a venit randul ligii a doua : http://www.lpf2.ro

http://www.liga1.ro/ cel mai tare site din lume dedicat fotbalului autohton.
    Vizitati-l si o sa primiti de la mine !

Junior Member Teacher

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by bogdancr View Post
    mie mi se pare ca s-au adaugat citeva mii,si nu numai la dolce!prea sunt rotunjite cifrele!cu ceva timp in urma se scria ca Max a depasit suta,oricum ii voi `ajuta` si eu sa mai scada usor,(desi n-as vrea sa mai parchez alt receiver)pt un twin sau cam nagra!

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Fanta View Post
    Ai vrea tu sa mai pui cateva zeci de mii in plus dar astea sunt cifrele reale oferite chiar de un boss important de la Dolce nu te agaricii ce freaca menta si fac scandal pe alte boarduri.

Fanta
    Hmm, curios... un boss real din Dolce mi`a dat alt numar de abonati... mult mai mare si asta chiar e boss si mai e si grec, nu freaca nici o menta si nu frecventeaza forumuri. Oricum, poate bosul pe care`l sti ti`a spus ce lovitura pregateste Dolce la preturi si programe in urmatorul trimestru. Ca bosul pe care`l stiu eu mi`a zis... si nu ma situez intre fanii romtelecom.
    Humax DIGI2+, Strong 6155, SRT2100, 1,2m Al, 0,2 Inverto

Maul, Darth Maul Teacher
    Posts Thanks / Likes

7M familii - 4M ab. cablu = 3M; mai mult, o parte din cei 4M mai au case de vacanta la tara, plus ca o parte (discutabil cat de mare) din cei de la cablu migreaza la DTH.
    Asa ca mai este de munca pana la saturarea pietei.

Strajernic Expert
    Posts Thanks / Likes

Da interesant, cred ca suntem cei mai tari din estul europei la DTHpe cap de locuitor si cand te gandesti ca in urma cu 3ani nu aveam nici un DTH si se faceau calcule cu o marja de 500-600 de mii de abonati iar acuma sa ajuns la aproape 2 milioane

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

dvb-c cam citi abonati are?

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by Militianu View Post
    Da interesant, cred ca suntem cei mai tari din estul europei la DTHpe cap de locuitor si cand te gandesti ca in urma cu 3ani nu aveam nici un DTH si se faceau calcule cu o marja de 500-600 de mii de abonati iar acuma sa ajuns la aproape 2 milioane
    aceeasi chestie si la telefoane celulare, chiar mai socant daca aduni numarul de utilizatori de la fiecare provider...
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Junior Member Master

Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by [email protected] View Post
    aceeasi chestie si la telefoane celulare, chiar mai socant daca aduni numarul de utilizatori de la fiecare provider...
    DTH e de viitor oricum, mai ales la noi, unde lumea abia se desteapta si unde firmele de cablu sunt sub orice critica, inclusiv cele celebre... Probabil cand se va extinde reteaua digitala terestra cu totul inclus, internet, telefon si televiziune la calitate... dar DTH e mana cereasca pentru cel putin trei categorii de oameni: 1. locuitorii din mediul rural; 2. romanii plecati in europa la munca; 3. posesorii de case de vacanta, vilute, pensiuni situate in locuri inaccesibile si unde nu e nici o sansa sa patrunda vreo retea fixa prea curand.
    Ma socoteam fan al Digi, dar nu mai sunt. Nu simpatizez insa nici o alta companie, dar sunt de acord ca in conditiile unei concurente puternice, clientul va fi cel mai castigat. De abia din toamna asta va incepe adevarata competitie.
    Humax DIGI2+, Strong 6155, SRT2100, 1,2m Al, 0,2 Inverto

Moderator Expert
    Posts Thanks / Likes

Quote Originally Posted by prodth View Post
    DTH e de viitor oricum, mai ales la noi, unde lumea abia se desteapta si unde firmele de cablu sunt sub orice critica, inclusiv cele celebre... Probabil cand se va extinde reteaua digitala terestra cu totul inclus, internet, telefon si televiziune la calitate... dar DTH e mana cereasca pentru cel putin trei categorii de oameni: 1. locuitorii din mediul rural; 2. romanii plecati in europa la munca; 3. posesorii de case de vacanta, vilute, pensiuni situate in locuri inaccesibile si unde nu e nici o sansa sa patrunda vreo retea fixa prea curand.
    Ma socoteam fan al Digi, dar nu mai sunt. Nu simpatizez insa nici o alta companie, dar sunt de acord ca in conditiile unei concurente puternice, clientul va fi cel mai castigat. De abia din toamna asta va incepe adevarata competitie.
    ...din toamna asta s-ar putea sa redevii fan Digi... oricum concurenta face bine... se imbunatatesc serviciile oferite...
    Day by day - opiniile mele
    "Never argue with idiots. People can confuse you with them."
    ---------------------------------------------------------
    DM 7020S; HSS-1160NA; Offset 1,2 Al +
    Moteck DigiPower SG-2100
    (53°E - -30°W) + Hama Lypsi HQ Universal Single LNBF

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)